PDA

Επιστροφή στο Forum : tetra optimat


johnyfy
14-04-12, 10:25
καλημέρα παιδια, στο tetra optimat co2 το φευγουν φουσκαλες απο τα πλαγια το ποτηριου,που ειναι μεσα στο νερο ειναι φυσιολογικο ή πρεπει,καθολου να μην φαινεται κατι [οσο αφορα τις φυσαλιδες]?το χει κανεις να μου πει?

Χρηστος Ζ.
14-04-12, 21:13
παλιοτερα που ειχα αυτο το συστηματακι της τετρα δεν μου εβγαζε πουθενα φυσαλιδες, η διαχυση γινεται μεσω της μεμβρανης. μαλλον το ποτηρι που μπαινει μεσα στο νερο θα εχει καποιο προβλημα, κοιτα μην εχει κανα ραγισμα η δεν ειναι καλα τοποθετημενη η μεμβρανη εκει που γινεται η ενωση.

johnyfy
14-04-12, 21:58
παλιοτερα που ειχα αυτο το συστηματακι της τετρα δεν μου εβγαζε πουθενα φυσαλιδες, η διαχυση γινεται μεσω της μεμβρανης. μαλλον το ποτηρι που μπαινει μεσα στο νερο θα εχει καποιο προβλημα, κοιτα μην εχει κανα ραγισμα η δεν ειναι καλα τοποθετημενη η μεμβρανη εκει που γινεται η ενωση.
κατα περιεργο τροπο σταματησε μολις το πηγα πιο κοντα στην επιφανεια.μαλλον εχει να κανει με την πιεση.

Χρηστος Ζ.
14-04-12, 22:04
δεν νομιζω να παιζει ρολο η πιεση. ουτως η αλλως στις οδηγιες λεει τουλαχιστον 10 ποντους κατω απο την επιφανεια του νερου για να μην εχεις απωλεια στο διοξειδιο. καλυτερα προσεξε να μην εχει το ποτηρακι καποια ζημια.

johnyfy
16-04-12, 13:56
οκ.ευχαριστω παιδια