PDA

Επιστροφή στο Forum : Διάφανη σιλικόνη κατάλληλη για ενυδρεία ?


Fonamstel
13-08-04, 01:16
Επειδή πρώτη φορά μου έτυχε... -όσες σιλικόνες πήρα ήταν μαύρες (της BAYER) - ξέρει κανείς κάτι για μια Ολλανδική "AQUA SILICONE" της "Den Braven"???
Μου κάνει εντύπωση που είναι διάφανη (νόμιζα - ίσως λανθασμένα - οτι αυτές που κάνουν για ενυδρεία είναι μαύρες). :roll: :roll: :roll:

γαυρος
13-08-04, 01:38
το καταλληλη για ενυδρεια δεν εχει να κανει με το χρωμα της σιλικονης ,αλλα με την καθαροτητα της !!
καταλληλη = χωρις προσθετα,αντιμουχλικα κλπ κλπ κλπ =100% καθαρη
(πολλες επισης το γραφουν οτι ειναι καταλληλες για ενυδρεια ......)
το χρωμα λοιπον δεν εχει να κανει............. :wink: :wink: :wink: :wink:

x-nos
13-08-04, 04:48
Υπάρχει επήσης και διάφανη σιλικόνη της BAYER όπου είναι σε συνεργασία με την General Electric κατάλληλη για ενυδρεία με συσκεβασία σε μωβ χρώμα και έχει και μια εικόνα πάνω με ένα ενυδρείο! Πολύ καλή σιλικόνη...Φυσηκά και όλα αυτά που είπε ο Γαύρος είναι σωστά!

dantouan
14-08-04, 03:08
Η μονη μαυρη σιλικονη που εχω βρει στο εμποριο ειναι της JUWEL , ειναι γυρω στα 500 gr και κοστιζει γυρω στα 9 ευρω...
Παντος την δουλεια σου μπορεις να την κανεις ανετα και με τις λευκες σιλικονες που μπορειες να βρεις σε μαγαζια με ενυδρεια και κοστιζουν γυρω στα 6 ευρω το σωληναριο του κιλου... :wink:

x-nos
14-08-04, 05:36
Ψαξτε καλήτερα για αυτό που ειπε ο Γαυρος (100% σιλικονη) υπάρχουν αμέτρητες στο εμπόριο και μάληστα πολυ φθηνές!!! 3€ το φυσηγκιο (η μεγαλη) η μια σας λεει τιποτα?

HellRazer
14-08-04, 12:28
ξέρει κανείς κάτι για μια Ολλανδική "AQUA SILICONE" της "Den Braven"???


Και εγώ σιλικόνη της Den Braven χρησημοποιώ (διάφανη), ΒΒ γράφει και 100% silicone και είμαι ευχαριστημένος. Τιμή 3.3€ αλλά δεν θυμάμαι το μέγεθος.