PDA

Επιστροφή στο Forum : Tomato clown


pngts
12-03-12, 18:53
Καμια φορα φταιει και η πολυ παρατηρηση... εχω ενα tomato clown οταν μπηκε στο ενυδρειο προσαρμοστηκε πολυ γρηγορα εφαγε απο την 2η μερα και δεν ενοχληθηκε καθολου απο τον bangai cardinal ή την salaria ακομα και τωρα τρωει κολυμπαει με βλεπει και ερχεται πανω να φαει αλλα δεν μου αρεσει το δερμα του εγω το βλεπω σαν να εχει μικρες ασπρες βουλες σαν να ειναι βρωμικος ενα πραμα σκονισμενος. Ολα ειναι σωστα νομιζω οι μετρησεις ειναι Ph=8-8,5 Kh=11 No2=0 no3=5 ca=405 mg=1110 sal=1025 po4=0 τωρα η θερμοκρασια που θελω να ρωτησω μηπως ειναι εδω το προβλημα, η θερμοκρασια στο νερο του ενυδρειου μου παιζετε απο 25,4 το βραδυ και φτανει και τουσ 26,1 κατα την διαρκεια της ημερας ειναι φυσιολογικο μπορει αυτη η αυξηση-μειωση να δημιουργησει προβλημα (ick) στον clown ο cardinal παλι ειναι μια χαρα που και που εχω τσακωσει την salaria να ξυνεται στον αραγωνιτη. Φωτογραφια ειναι λιγο δυσκολο καθως ειναι μικρουλης ο clown σε συνδιασμο με την κακη αναλυση της μηχανης.... η οποια πληροφορια θα με ξεανγχωσει λιγο. ευχαριστω

Χρηστος Ζ.
12-03-12, 22:04
αν και δεν ξερω απο θαλασσινα, μαλλον ειναι ick ετσι οπως το περιγραφεις, μια φωτογραφια ομως θα βοηθουσε.

pngts
13-03-12, 10:26
Δεν ξεω προς το παρων τον εχω πλακωσει στα σκορδα και τα καταβροχδιζει χωρις προβλημα:grin::grin: