PDA

Επιστροφή στο Forum : αποξηραμενο σκουληκι


gianniwpopi
09-03-12, 20:05
για σας.πηρα κατι αποξηραμενα σκουληκια και ταισα τα ψαρια μου. καναδυο την φαγανε αλλα τα υπολοιπα την αγνοησανε. αναγκαστηκα να τα βγαλω με την αποχη. εσας τα τρωνε?? η τροφη ειναι αυτη....
http://www.petcumulus.gr/index.asp?page=product&pid=2040

georod7
09-03-12, 20:11
τα δικα μου θα φανε κι εμενα καμμια ωρα, τα σκουληκια θα αφησουν?!!!:D
χαμος γινεται, δεν αφηνουν τιποτα!

gianniwpopi
09-03-12, 20:11
λες να επιμεινω?? θα το συνηθησουν??

delta66
10-03-12, 02:29
Τι ψαρια ταιζεις?

OlgaM
10-03-12, 02:34
για σας.πηρα κατι αποξηραμενα σκουληκια και ταισα τα ψαρια μου. καναδυο την φαγανε αλλα τα υπολοιπα την αγνοησανε. αναγκαστηκα να τα βγαλω με την αποχη. εσας τα τρωνε?? η τροφη ειναι αυτη....
http://www.petcumulus.gr/index.asp?page=product&pid=2040


Καλησπέρα, δεν ξέρω τι ψάρια ταΐζεις, όπως ρωτά και ο Delta, αλλά τα δικά μου αγγελόψαρα σε κάθε προσπάθεια να τα ταΐσω αποξηραμένη τροφή, την αγνόησαν επιδεικτικά ( δάφνια βασικά ), πλην αρτέμιας ( σαν συμπιεσμένη σκόνη ), την οποία τη φάγανε. Αντίθετα, τρελαίνονται για κατεψυγμένες τροφές

georod7
10-03-12, 11:28
δεν ειναι θεμα επιμονης!αν δεν την τρωνε, δεν την τρωνε!ειναι αναλογως τι ψαρια προσπαθεις να ταισεις οπως ειπε και ο delta!
αν τα ψαρια σου τρωνε φυτικη τροφη τοτε λογικα δεν θα προτιμησουν το σκουληκι!

gianniwpopi
10-03-12, 13:18
σκαλαρια, ροδοστομα και καρδιναλιους

delta66
10-03-12, 17:19
Λογικα τοτε ειναι καλομαθημενα τα ψαρακια σου ή δεν την γνωριζουν ακομα την τροφη (πχ επιπλεει και εχουν μαθει να τρωνε τροφη που βουλιαζει αν και τα σκαλαρια τρωνε απο την επιφαενια) ή τροφη "ξεθυμασμενη" που δεν τους τραβαει να πανε να δοκιμασουν στη επιφανεια (γιατι αν ηταν κατι καλο ή πειναγαν, θα πηδαγαν και εκτος ενυδρειου οχι απλα να πανε στην επιφανεια).

dinos99
10-03-12, 18:36
δεν ειναι θεμα επιμονης!αν δεν την τρωνε, δεν την τρωνε!ειναι αναλογως τι ψαρια προσπαθεις να ταισεις οπως ειπε και ο delta!
αν τα ψαρια σου τρωνε φυτικη τροφη τοτε λογικα δεν θα προτιμησουν το σκουληκι!
αστα αταιστα μια εβδομαδα....μετα κ αρβυλα φανταρου θα φανε.....;)