PDA

Επιστροφή στο Forum : ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ-1


wodan
14-07-04, 10:38
Αγαπητοί μου
Μετά από πολύ διάβασμα και προσπάθειες , καθώς και την πολύτημη συμβολή όλων σας μέσα στο forum , κατάφερα ένα καλό πιστεύω αποτέλεσμα και θα ήθελα να το μοιραστώ μαζί σας.

Filippos
14-07-04, 12:50
Εγώ δυστυχώς δεν μπορώ να τις δω... :(

halvas69
14-07-04, 12:56
Είπα και εγώ στραβώθηκα ή χάλασε ο Opera ?
Δεν υπάρχουν οι φωτογραφίες στον server.............Ahaaaaarrrr !!!

dantouan
14-07-04, 20:00
Ουτε με opera ουτε με I.E.6 ουτε με mozilla που προσπαθησα, δεν μπορεσα να δω τις φωτογραφιες που εχεις σηκωσει.... :shock: :shock: :shock:

γαυρος
15-07-04, 01:12
ειναι ΑΟΡΑΤΕΣ !!! :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:

TAN
15-07-04, 10:08
Αν σου ειναι ευκολο ξανα βαλτες. :wink:

wodan
15-07-04, 12:51
Eλπίζω να φαινονται τώρα
και μερικες ακόμη

wodan
15-07-04, 12:53
και καποιες αλλες

wodan
15-07-04, 12:54
και

wodan
15-07-04, 12:55
και

Filippos
15-07-04, 13:04
1η Ερώτηση:
Τα χρυσόψαρα γιατί τα έχεις στη "γυάλα"? Πόσα λίτρα είναι?

Υ.Γ.: Ωραίες οι φωτογραφίες...

sot-zoe
15-07-04, 13:26
Αντε τωρα να βαλεις και κανενα αληθινο φυτο να γινουν ακομα πιο ωραια .

wodan
15-07-04, 13:27
Φίλλιπε
Είναι 3 subunkin και τα έχω σε 50άρι ενυδρείο.
Το ξέρω ότι είναι λίγο για το μεγεθός τους (10-6-4 cm) αλλά είναι τα πρώτα μου και δεν θέλω να τα παρατήσω.

wodan
15-07-04, 13:29
Ευχαριστώ sot-zoe
Αλλά τα φυσικά τα φοβάμαι και δεν έχω και το χρόνο και τη γνώση να τα συντηρήσω.
Τα φυτά δεν είναι πλαστικά (είναι λίγο καλύτερα, υφασμάτινα , χωρίς μυτερές ακρες και φύλλα).

koulio
15-07-04, 13:35
Αντε τωρα να βαλεις και κανενα αληθινο φυτο να γινουν ακομα πιο ωραια .

ωραιες η φωτο αλλα....

ΙΜΟ βαλε αληθινα φυτα οπως λεει και ο σωτο και επισης βγαλε αυτα τα
γυαλινα μπλε βοτσαλακια.

τα εχω δει σε σαλονακια μεσα σε βαζο με νερο :D :D :D :D

Filippos
15-07-04, 15:19
Τρεις κυπρίνοι σε 50 λίτρα είναι too much.
Προσωπικά τα ψεύτικα φυτά και τα γυάλινα βοτσαλάκια, από τη στιγμή που εσένα σου αρέσουν, είναι μια χαρά και για μένα.

Πρέπει όμως να κοιτάξεις λίγο το θέμα με τα shubunkin :wink:

dantouan
15-07-04, 15:43
Ασχετα με το περιεχομενο των ενυδρειων σου, οι φωτογραφιες ειναι πολυ καλες... 8)

wodan
15-07-04, 16:07
Ευχαριστώ για τα καλά σας λόγια..
Θα πώ για ακόμα μία φορά ότι τίποτα δεν θα γινόταν χωρι΄ς τη βοήθειαά σας.
wodan

TAN
16-07-04, 09:27
Ωραίες φωτογραφίες καλη προσπαθεια.:wink:
Μην σε φοβιζουν τα αλιθινα φυτα δεν ειναι τιποτα το εξοπραγματικο
και θα βελτιοσουν πολυ τα ενυδρεια σου.
Για τα χρυσοψαρακια στο μελλον πρεπει να φροντισεις
για ενα μεγαλυτερο tank.. :wink:

γαυρος
16-07-04, 22:38
αυτα τα μπλε που γυαλιζουν,σαν κουμπια ανοξειδωτα,τι ειναι???
τα βλεπεις να ταιριαζουν με το ολο σκηνικο???? σαν ναχουν πεσει ραδιενεργα καταλοιπα μου κανει :shock: :shock: :shock: ,
και φυσικα τα φυτα κανουν μπαμ οτι ειναι μαιμου,ποιος ο λογος να ταχεις εκει,αφου τα φυτα ειναι και πιο φτηνα και παρεχουν αυτο που δεν μπορει κανενα αλλο μαιμου φυτο η οτιδηποτε αλλο στο νερο σου.
ασε που βλεποντας τα συνεχεια στο ιδιο μεγεθος σε λιγο θα τα βαρεθεις και εσυ !! εμενα μου αρεσει η ποιοτητα των φωτο !! μπραβο !! :wink: :wink:

halvas69
17-07-04, 00:11
Τα φυτά δεν είναι πλαστικά (είναι λίγο καλύτερα, υφασμάτινα , χωρίς μυτερές ακρες και φύλλα).
Για το "γκαζόν" μου φαίνεται ότι είναι 100% πλαστικο και μυτερό
Για τα υπόλοιπα.......να πω ?

Άντε να πω, πάρε όμως ένα ποτηράκι νερό και κάτσε στην καρέκλα γιατί θα σου πω την αλήθεια χωρίς φόβο και πάθος.

Ο Χριστός και η Παναγία :shock: τι είναι αυτά τα σμαράγδια ?
Τα πλαστικα-υφασμάτινα φυτά δεν μου είναι αρεστά έτσι κι αλλιώς, αλλά δεν παύουν να είναι "μία λύση" σε όσους φοβούνται να αποκτήσουν αληθινά.
Δεν θα έπρεπε όμως (αυτό πρέπει να στο πω) γιατί υπάρχουν φυτά πολύ βολικά.
Αν σε πάρει ο δρόμος από την Πάτρα έλα να πάρεις 1 κουβά φυτά, τίγκα και τσάμπα.
Από αισθητικής άποψης, δεν μου αρέσει τίποτα απ'ότι είδα, σαν προκατ μου κάνει.
Υποτίθεται ότι σαν χομπύστες προσπαθούμε να δώσουμε ένα φυσικό look στα ενυδρεία μας ή σε ποιό βαρεμένες περιπτώσεις ένα "πιστό αντίγραφο" του φυσικού τους βιότοπου.
Η αεραντλία, δεν μου αρέσει γιατί μου φέρνει σε Sprite-7up.
Και όσον αφορά το "αν σου αρέσει εσένα εμένα μου περισσεύει" θα διαφωνήσω.
Τελικά τι πρέπει να κάνουμε ένα ενυδρείο που να αρέσει σε εμάς ή στα ψάρια μας ? (ρητορικόν)
Πάντα φιλικά και χωρίς παρεξήγηση, αλλά με απόλυτη ειλικρίνεια :)

AFRIKANOFILOS
17-07-04, 00:23
Πρωτα στα ψαρια μας για να λεγομαστε αληθινοι λατροις αφτου τοu hobby.Γνωμη μου.

mikenuke
19-07-04, 17:02
Σαφως προκειται για ενα χομπιστα με αισθητικη.Αυτο το βλεπω.

Αν το συγκεκριμενο aquascape ειχε αντι για ψευτικα αληθινα φυτα, αντι για σμαραγδια κοχυλακια. Και εβγαζε αυτα τα ψαρια αντικαταστωντας τα, πχ. με shell dweller cichlids νομιζω θα ηταν ενα ομορφο και σωστο ενυδρειο.

Αρα λοιπον ο φιλος μας εφοσον εχει την θεληση μπορει να μαζεψει τις συμβουλες μας και να γινει ενας πολυ αξιολογος χομπιστας.

Προς το παρων το ενυδρειο θυμιζει στησιμο για καφετερια. Παρ'ολα αυτα σαν εικονα ειναι ωραια.Το τελειο θα ηταν οπως το περιεγραψα πιο πανω.

wodan
19-07-04, 17:26
Σας ευχαριστω όλους σας για τις γνώμες και τις προτροπές σας, (ιδιαιτερα χαιρομαι που υπαρχουν σχόλια αρνητικά γιατί είναι επικοδομητικά).
Προσπάθω να καταφερω το καλύτερο δυνατό αποτέλεσμα έχοντας μόλις 6 μήνες που ασχολούμαι και ξεκινώντας από μία γυάλα με sumbunkin κ ελάχιστη πληροφόρηση (εξαιρώ το forum).
φιλικά wodan