PDA

Επιστροφή στο Forum : my new love


inser
07-07-04, 14:39
Απλα θελω να μοιραστω την χαρα μου μαζι σας..Πριν μια Βδομαδα τα απεκτησα..Στην φωτο ειναι ο αρσενικος..προς το παρων εχω μονο 1 θυληκο σε λιγο καιρο θα βαλω αλλα 3.. :D :D :D
Ελπιζω καποια στιγμη να δειξει τα χρωματα του... :roll:

AFRIKANOFILOS
07-07-04, 17:59
Συγχαρητηρια πολυ ωραιο και σπανιο ψαρι και με πολυ ενδιαφερουσα συμπεριφορα κατα την αναπαραγογικη περιοδο και γενικα μεσα στο ενυδρειο που πρεπει να διαβασεις αν δεν την ξερεις ιδη :wink: .Απο το μαγαζι που μου ελεγες το πηρες?

stefanos.f
07-07-04, 23:19
ΤΩΡΑ ΜΕ ΕΣΤΕΙΛΕΣ ΚΑΝΟΝΙΚΟΤΑΤΑ :!: :!: :!: Που τα βρηκες βρε θηριο :?: Εχω φαει τον τοπο για να βρω ακομη 4-5 κομματια και να τα βαλω μαζι με τα αλλα που εχω :!: Εγω εχω τα Cyath.furcifer ''Ruziba'' μηπως ξερεις ποια ακριβως ειναι αυτα που εχεις εσυ :?: Ποσο τα πηρες και απο που :?: Οσο για το χρωμα που λες θελει πολυ υπομονη και συνθηκες διαβιωσεις ακριβως ετσι οπως τους αρεσει αλλιως δεν θα δεις ποτε τιποτα :!: Και εννοειτε πως πρεπει να ειναι τα κυριαρχα ψαρια μεσα στο ενυδρειο ετσι :!: Αν στρεσαρονται για τον οποιοδηποτε λογο το μονο χρωμα που θα δεις ειναι αυτο σε καποιες φωτογραφιες στο διαδυκτιο :!: :D :wink:

Υ.Γ Χρειαζονται ενυδρειο απο 750 λιτρα και πανω :!: :!: :!:

koko
08-07-04, 01:52
Ρε παιδιά εγώ θέλω να ρωτήσω κάτι άσχετο με το θέμα σας.....συγχαρητήρια για το ψάρι σου...αλλά πως καταφέρνετε και βγάζετε τέτοιες φωτογραφίες; Έχω μια Canon Α300, έχω τραβήξει ν! φωτογραφίες τα ψάρια και ούτε μια από αυτές ήταν αξιόλογη. Σε όλες τα ψάρια βγήκαν τραβηγμέεεεεεεέεέεεεενα.... Βασικά είμαι άσχετος με φότος άλλα πρέπει να καταφέρω να βγάλω καμιά καλή

inser
08-07-04, 13:33
Ευχαριστω πολυ Afrikanofile και stefane για τα καλα σας λογια :) Τα furcifer τα πηρα απο τον Σπυρο στην ζωοφιλια.Βεβαιως τα ειχα παραγγειλει δεν τα βρηκα τυχαια..Ειναι 10 εκατοστα και τα αγορασα 45 ευρω το ενα..Ρωτησα τον Σπυρο εαν ειναι τα foae η καποια αλλα και μου πε πως ειναι τα furcifer τα κλασσικα.. Στο ενυδρειο ειναι μονα τους με ενα synodontis multipunctatus.. :wink: εχω πετρες μονο απο την μια μερια του ενυδρειου και στο υπολοιπο υπαρχει μονο αμμος..εχω ριξει και λιγο χαλικι γιατι ο σπυρος μου ειπε πως ετσι θα παρουν πολυ πιο ευκολα χρωμα..
Τα κραταω σε 250 λιτρα γιαυτο δεν θα βαλω αλλο αρσενικο και τα θυληκα θα ειναι μονο 4..Βεβαιως ακομη και 5 ψαρια αυτου του ειδους αμα ενηλικιωθουν δεν χωρανε σε αυτα τα λιτρα ουτε για πλακα..γιαυτο συντομα θα φτιαχτει μεγαλυτερο σπιτι για τα furcifer... :D :D

(εχω ξετρελαθει με αυτα τα ψαρια αν δεν βγαλουν χρωμα θα σκασω :!: )

γαυρος
08-07-04, 20:35
Ρε παιδιά εγώ θέλω να ρωτήσω κάτι άσχετο με το θέμα σας.....συγχαρητήρια για το ψάρι σου...αλλά πως καταφέρνετε και βγάζετε τέτοιες φωτογραφίες; Έχω μια Canon Α300, έχω τραβήξει ν! φωτογραφίες τα ψάρια και ούτε μια από αυτές ήταν αξιόλογη. Σε όλες τα ψάρια βγήκαν τραβηγμέεεεεεεέεέεεεενα.... Βασικά είμαι άσχετος με φότος άλλα πρέπει να καταφέρω να βγάλω καμιά καλή




βαλτο σε αλλη ενοτητα , και θα σου πουμε αρκετα !!!
εδω θα μας κλωτσησει ο μοντερατορας ... :wink: :wink: :wink: