PDA

Επιστροφή στο Forum : Πως ανουμε ανανεωση αγγελίας;


zairisjim
09-01-12, 17:01
Υπάρχει τρόπος να ανανεώσουμε μια αγγελία; (το γνωστο "up"/

tsoum
09-01-12, 17:46
Δεν μπορείς να κάνεις ανανέωση. Απαγορεύεται από τους κανόνες του φόρουμ.

Παναγιώτης Κ
09-01-12, 18:29
Και γω το'χω απορία! Πχ όταν έχουμε μια αγγελία εδώ και 2 μήνες και θέλουμε να την επαναφερουμε στο προσκήνιο, πώς το κάνουμε?(εκτός απο τη δημιουργία καινούργιας)

Dimis
09-01-12, 18:48
Κανεις επαναδημοσιευση αφου παρελθουν 45 ημερες.

zairisjim
09-01-12, 19:11
Έτσι όμως χάνεται μέσα στο πλήθος των δημοσιεύσεων. Μήπως πρέπει να το επανεξάσετε το θέμα;;;;

Παναγιώτης Κ
09-01-12, 19:14
Έτσι όμως χάνεται μέσα στο πλήθος των δημοσιεύσεων. Μήπως πρέπει να το επανεξάσετε το θέμα;;;;

Συμφωνώ!
Δεν θα ήταν καλό κάθε 10 μέρες πχ να γίνεται ένα up?

zairisjim
09-01-12, 19:18
Εξάλλου οι κανονισμοί είναι για να αλλάζουν όταν φαίνεται ότι ξεπερνιούνται απο τα γεγονότα (ΕΠΑΝΑΣΤΑΣΗ ΝΑ ΟΥΜΕ......:):):):):):):):):):):):):))

Dimis
09-01-12, 19:19
Το εχουμε εξετασει και επανεξετασει πολλάκις...
Μια χαρα ειναι ετσι.

Αν καποιος δεν ειναι ικανοποιημενος απο τον τροπο των μικρων αγγελιων μπορει να δημοσιευσει τις αγγελιες του στα διαφορα σαιτ αγγελιων οπως το www.xe.gr www.aggeliopolis.gr και πολλα αλλα...

zairisjim
09-01-12, 19:22
Καλώς. Αλλά δεν είναι κακό να ακούγονται και άλλες γνώμες. Το να μας προτείνεται να πάμε αλλού είναι το μόνο εύκολο....

jimmis1974
09-01-12, 19:23
τα εχουμε πει, ειχαμε ανοιξει παλια μεγαλο θεμα σχετικα , και γω διαφωνώ να μην εχουμε την διαχείριση της αγγελιας μας (μονο εμεις να μην μπορει να γραψει αλλος).
Να μπορουμε να αλλαξουμε την τιμη , να ενημερωσουμε για προιοντα τα οποια πουληθηκαν ... κ.α.
Αλλά και να μπορουμε να την κλεισουμε γιατι πηστευω οτι οι 9 στους 10 δεν καθονται να στηλουν ΠΜ στους mods για κλείσιμο αγγελιας . (το ιδιο και γω , δεν ξερω καν ποσες ανοιχτες και αχρηστες εχω)
Εφοσον ετσι αποφασισαν οι Mods και αυτοι ειναι οι κανονες, ειναι απολύτως σεβαστοι και θα πρεπει να τους τηρουμε.

Dimis
09-01-12, 19:27
Οι γνωμες ειναι σωστο να ακουγονται,οπως και πρεπει να δωθουν και απαντησεις.

Αν κανεις τον κοπο και ψαξεις λιγακι θα δεις οτι εχουν δωθει απαντησεις παμπολλες για το θεμα.
Το up κοπηκε διοτι ελαχιστοι ειχαν την ευγενη καλοσυνη να μην κανουν καταχρηση του.
Και εμεις σαν συντονιστες ηταν αδυνατον να κανουμε τους αστυνομικους,οπως αδυνατον ηταν να μπαναρουμε το μισο φορουμ για παραβιασεις κανονισμων.
Ευχαριστω.

zairisjim
09-01-12, 19:34
Svst;o. Ρωτώ όμως εγώ το εξής : Ψάχνω απεγνωσμένα κάποια ψαράκια, έχω βάλει την αγγελία πριν 10 μέρες, υπάρχει περίπτωση να τη δει κάποιος και να απαντήσει ; Μόνο αν συγκεκριμένα πουλαει τα εν λόγω ψαράκια . Ενω αν μπορεί να ανανεωθει αν ακάποιο χρονικό διάστημα κάποιος που μπαινει κάθε 3 μέρες π,χ, εχει πιο πολλές δυνατότητες να το δει καθώς θα βλεπει τα αδιαβαστα ποστ...

tsoum
09-01-12, 19:34
Δεν νομίζω πως είναι απαραίτητο να ξανα-ανοίξει το ίδιο θεμα.

@ Zairisjim: Δεν κοίταξες ουτε λίγο πιο κατω στην σελίδα που έβαλες το θέμα για να δείς αυτό (http://www.aquatek.gr/vb/showthread.php?t=51591). Σκεψου πόσοι θα διαβάζουν τον κανονισμό και δεν θα κανουν up κάθε μέρα. (δεν σε κατηγορώ για κατι, απλα λέω). Αν έχεις όρεξη κατσε διάβασ'το αλλα να ξέρεις πως δεν θα αλλάξει κάτι. ;)

zairisjim
09-01-12, 19:39
Το γεγονός πάντως ότι σε 10 λεπτά υπάρχουν τόσες πολλές επισκέψεις και απαντήσεις στο εν λόγω θέμα κάτι λέει νομίζω...

Dimis
09-01-12, 19:43
Α...Που να δεις στους καυγαδες τι γινεται...

Ελληνες ειμαστε....:smt084

Πάνος
09-01-12, 19:46
η ευλογη και σωστη ερωτηση.....
Ρωτώ όμως εγώ το εξής : Ψάχνω απεγνωσμένα κάποια ψαράκια, έχω βάλει την αγγελία πριν 10 μέρες, υπάρχει περίπτωση να τη δει κάποιος και να απαντήσει ; Μόνο αν συγκεκριμένα πουλαει τα εν λόγω ψαράκια . Ενω αν μπορεί να ανανεωθει αν ακάποιο χρονικό διάστημα κάποιος που μπαινει κάθε 3 μέρες π,χ, εχει πιο πολλές δυνατότητες να το δει καθώς θα βλεπει τα αδιαβαστα ποστ...
ακολουθει ομως η ακομη πιο ευλογη απαντηση ..που δημιουργησε τους κανονες.

Το up κοπηκε διοτι ελαχιστοι ειχαν την ευγενη καλοσυνη να μην κανουν καταχρηση του.
Και εμεις σαν συντονιστες ηταν αδυνατον να κανουμε τους αστυνομικους,οπως αδυνατον ηταν να μπαναρουμε το μισο φορουμ για παραβιασεις κανονισμων.
Ευχαριστω.
τι αλλο να πει κανεις...

zairisjim
09-01-12, 19:50
Οτι θα μπορούσε να γίνεται ανά 7 π.χ. μέρες και να ΜΗΝ ΜΠΑΙΝΟΥΝ ΜΗ ΕΝΥΔΡΕΙΑΚΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ

platy
09-01-12, 19:51
εγω πληροφοριακα να πω πως οταν εψαχνα apistogramma για το νεο μου setup ,εβαλα εδω μια αγγελια....μετα απο 5-6 μερες ελαβα ενα πμ απο ενα φιλο ο οποιος μου ειπε πως απαντησε πρωτα στην δικη μου αγγελια πριν γραψει για τα ψαρακια ....!! πιστευω πως το θεμα ειναι καθαρα στο τι κανουμε εμεις..τι θελω να πω..? Εχω ακουσει απο πολλους(κυριως νεα μελη) το εξης σχετικα με την ερωτηση μου -> ''κοιταξες στις αγγελιες για αυτο που ζητας?'' ΜΕΛΟΣ''βαριεμαι να ψαχνω για αυτο ανοιξα θεμα '' .....πιστευω πως αν καποιος θελει να βρει κατι ΠΡΩΤΑ πρεπει να ψαξει στις ηδη αναρτημενες αγγελιες(οπως πολλες φορες κανω και εγω) και μετα να ανοιξει ενα θεμα αν δεν τον καλυπτουν....

Κλεόβουλος
09-01-12, 19:53
Εφοσον ετσι αποφασισαν οι Mods και αυτοι ειναι οι κανονες, ειναι απολύτως σεβαστοι και θα πρεπει να τους τηρουμε.

Επειδή ακριβώς οι προηγούμενοι ελαστικότατοι κανόνες ΔΕΝ τηρούνταν
αλλά και οι ισχύοντες ανελαστικοί ΟΥΤΕ τώρα τηρούνται
δυστυχώς υπάρχει αυτή η κατάσταση μέχρι νεωτέρας.
Προσοχή οι αγγελίες είναι μια διευκόλυνση στα μέλη του φόρουμ
(αλλά δεν είναι απαραίτητο να υπάρχουν)
και η τήρηση των κανόνων (όπως και των νόμων) που είναι πολύ εύκολο για κάποιον όταν δεν υπάρχουν συνέπειες, να αδιαφορεί γι αυτούς,
απαιτεί να έχεις και συντονιστές επιφορτισμένους με την αποκλειστική ευθύνη της αστυνόμευσης. Τέτοιους δεν έχουμε αυτή τη στιγμή.

Στο χέρι όλων μας είναι να αποδείξουμε πόσο ώριμοι και έτοιμοι είμαστε
για ένα φόρουμ (μια χώρα, μια κοινωνία) χωρίς αστυνόμευση
αλλά αυτοέλεγχο, υπευθυνότητα,συνέπεια, σεβασμό κλπ.
Η πράξη δείχνει δυστυχώς ότι.............:(

zairisjim
09-01-12, 19:53
Συμφωνώ αλλά έλα που δεν το βρήκα στις αγγελίες....

platy
09-01-12, 19:53
Οτι θα μπορούσε να γίνεται ανά 7 π.χ. μέρες και να ΜΗΝ ΜΠΑΙΝΟΥΝ ΜΗ ΕΝΥΔΡΕΙΑΚΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ

εγω δεν συμφωνω με αυτο..αλλα συμφωνω με την τακτικη που υπαρχιε στο GD συμφωνα με το οποιο αν ενα μελος δεν συμπληρωσει καποιο αριθμο μνματων δεν μπορει να γραψει σε ορισμενες κατηγοριες....

Dimis
09-01-12, 19:56
Οτι θα μπορούσε να γίνεται ανά 7 π.χ. μέρες και να ΜΗΝ ΜΠΑΙΝΟΥΝ ΜΗ ΕΝΥΔΡΕΙΑΚΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ


Μα ερχεσαι στα λογια μου...
Αν δεν το κανεις καθε 7 αλλα καθε 3-4-5 ή και καθε μερα...?
Να του την σβησω μια...
Και αν το ξανακανει...?
Και το κανει και ενας ακομα,και ενας παραπανω...?
Και ειστε και πολλοι...
Και ο χρονος λιγος...
Η ζωη μικρη...
Στεναχωριεμαι και οταν μπαναρω...

Χαλια σου λεω...

Ασε τωρα που ησυχάσαμε και προλαβαινουμε να απαντησουμε και σε κανα χριστιανο που εχει πραγματικα αναγκη...

zairisjim
09-01-12, 19:56
Ίσως θα έπρεπε αυτοί που δεν τηρούν τους κανόνες να μπλοκάρονται....
Γιατί μαζί με τα χλωρά να καίγονται και τα χλωρά;
Το γεγονός ότι έχω ένα μαχαίρι να κάνω τη δουλιά μου συνεπάγεται ότι πρέπει να προσέχω να μην κοπώ...

Πάνος
09-01-12, 19:58
Οτι θα μπορούσε να γίνεται ανά 7 π.χ. μέρες
πως θα το εξασφαλισεις αυτο? :confused:

zairisjim
09-01-12, 19:59
Είπαμε με αποκλεισμό (κόκκινη κάρτα αγαπούλα...) και οχι στις μη ενυδρειακές αγγελίες

Πάνος
09-01-12, 20:06
θα παρουν κοκκινη καρτα τα μισα μελη. επισης πρεπει τους μισους απο τους συντονιστες να τους εχουμε 24/7 πανω απο τις αγγελιες...αρα δε μπορει να γινει αυτο δυστυχως.

lingistis
09-01-12, 20:41
Το γεγονός πάντως ότι σε 10 λεπτά υπάρχουν τόσες πολλές επισκέψεις και απαντήσεις στο εν λόγω θέμα κάτι λέει νομίζω...

επειδή κάνω χρήση των αγγελιών...

το παρών σύστημα είναι μία χαρά... μπορεί να μην είναι τέλειο αλλά είναι ότι καλύτερο έχει υπάρξει εδώ και πολύ καιρό... το τέλειο θα ήταν ΕΜΕΙΣ τα μέλη να ακολουθούσαμε τους κανονισμούς!!!

Όταν ψάχνω κάτι στις αγγελίες... τις ψάχνω... δηλαδή πρέπει να είναι πρώτη σελίδα? Αν κάποιος έχει βάλει αγγελία που έχει πάψει να ισχύει το μόνο εύκολο είναι να στείλει π.μ. σε κάποιο μοντ να την σβήσει.

Είχα κουραστεί με το παλιό σύστημα να μπαίνω στο φόρουμ, να πατάω τα νεα μηνύματα και να βγαίνουν πάνω από 7 - 8 σελίδες... τα περισσότερα θέματα να είναι up σε αγγελίες!!! άσε που δεν ήξερες ποια ήταν κάτι νέο ή παλιά και έχανες χρόνο ανοίγοντας ένα σορό θέματα... τώρα στα νέα μηνύματα, από αγγελίες είναι οι νέες ή από καλή θέληση και ελαστικότητα ενημερώσεις παλιών αγγελιών που πραγματικά έχουν κάτι να που... όχι απλά ένα up.

Ως τελευταίο θα αναφέρω το παράδειγμα του παιδιού από το νησί (να το ψάξετε... γιαυτό δεν αναφέρω όνομα ) που ΕΠΡΕΠΕ να δώσει τους δίσκους του... νομίζω ότι και εκεί όλα πήγαν πολύ καλά.

Δηλαδή τι μπορεί να είναι αυτό που θα θέλει συνέχεια up? ... έστω και μια φορά το μήνα να πω εγώ...

Φιλικά πάντα

Γιάννης

maikl
09-01-12, 20:56
O dimis ειπε κατι παραπανω για τα αγγελιοφορουμ.Αυτη αν θυμαμαι καλα ηταν και η αποφαση του Τολη.Το φορουμ δεν αποτελει ενα απο αυτα οπως ειχε πει τοτε.Αυτη την θεση-αποφαση νομιζω πρεπει να τη σεβαστουμε....;)

Γιώργος Κ
09-01-12, 22:54
επειδή κάνω χρήση των αγγελιών...

το παρών σύστημα είναι μία χαρά... μπορεί να μην είναι τέλειο αλλά είναι ότι καλύτερο έχει υπάρξει εδώ και πολύ καιρό... το τέλειο θα ήταν ΕΜΕΙΣ τα μέλη να ακολουθούσαμε τους κανονισμούς!!!

Όταν ψάχνω κάτι στις αγγελίες... τις ψάχνω... δηλαδή πρέπει να είναι πρώτη σελίδα? Αν κάποιος έχει βάλει αγγελία που έχει πάψει να ισχύει το μόνο εύκολο είναι να στείλει π.μ. σε κάποιο μοντ να την σβήσει.

Είχα κουραστεί με το παλιό σύστημα να μπαίνω στο φόρουμ, να πατάω τα νεα μηνύματα και να βγαίνουν πάνω από 7 - 8 σελίδες... τα περισσότερα θέματα να είναι up σε αγγελίες!!! άσε που δεν ήξερες ποια ήταν κάτι νέο ή παλιά και έχανες χρόνο ανοίγοντας ένα σορό θέματα... τώρα στα νέα μηνύματα, από αγγελίες είναι οι νέες ή από καλή θέληση και ελαστικότητα ενημερώσεις παλιών αγγελιών που πραγματικά έχουν κάτι να που... όχι απλά ένα up.

Ως τελευταίο θα αναφέρω το παράδειγμα του παιδιού από το νησί (να το ψάξετε... γιαυτό δεν αναφέρω όνομα ) που ΕΠΡΕΠΕ να δώσει τους δίσκους του... νομίζω ότι και εκεί όλα πήγαν πολύ καλά.

Δηλαδή τι μπορεί να είναι αυτό που θα θέλει συνέχεια up? ... έστω και μια φορά το μήνα να πω εγώ...

Φιλικά πάντα

Γιάννης
Συμφωνω 100% :p
Αν υπηρχε τροπος να κανει edit (να αλλαζει τιμες κοκ - με το edit δε ξαναβγαινει στα νεα μηνυματα ) και να μπορει να σβηνει την αγγελια του ο συγγραφεας θα ηταν πιο λειτουργικό! Μετα απο καιρο ανοιγω τα νεα μηνυματα και βλεπω ενυδρειακου ενδιαφεροντος και οχι ατελειωτες σελιδες με up που θα επρεπε να κλικαρω ωστε να εξαφανιστουν απο εκει! Μπορουσα να τις αποκλεισω και τελειως αλλα μια γρηγορη ματια να δεις αν ολα πανε καλα δεν ειναι κακο!
Ακομα και τωρα οι κανονες δεν εφαρμοζονται στις αγγελιες οι πιο πολλοι δε γραφουν καν αν πωλειται - χαριζεται - αγοραζεται η δεν εχει τιμη και αναγκαζομαι να σβησω πολλες η να διορθωσω ... Αν δωσω καρτα το πμ που θα μου ερθει θα ειναι υβριστικό οποτε καλυτερα να μην υποτροπιασω!!!

vag0s
14-01-12, 15:44
Γιατί πολύ απλά δεν σπάτε τις μικρές αγγελίες σε:
1)Αγγελίες ζωντανοί οργανισμοί (ψάρια, φυτά, ασπόνδυλα κλπ)
2)Αγγελίες για ενυδρεία και παρελκόμενα

Έτσι δεν θα χανόντουσαν τόσο εύκολα τα θέματα.. Και όποιος έψαχνε θα ήξερε που να πάει και δεν θα πέρναγε αγγελίες που δεν θα τον ενδιέφεραν καν.

Κάτι άλλο... Θα μπορούσε να υπάρχει επιλογή "sold" στην αγγελία, που θα μπορούσε να επιλέξει ο χρήστης. Αυτές θα τις διαγράφουν οι συντονιστές. Έτσι δεν θα υπήρχαν αγγελίες που δεν ισχύουν καν και ο χρήστης δεν θα έμπαινε στη διαδικασία να στέλνει πμ κλπ.

Και φυσικά όχι μη ενυδρειακές αγγελίες... Σε αυτές και αν η απάντηση θα έπρεπε να είναι "χο" .. :cool:

gianniwpopi
14-01-12, 15:50
Κάτι άλλο... Θα μπορούσε να υπάρχει επιλογή "sold" στην αγγελία, που θα μπορούσε να επιλέξει ο χρήστης. Αυτές θα τις διαγράφουν οι συντονιστές. Έτσι δεν θα υπήρχαν αγγελίες που δεν ισχύουν καν και ο χρήστης δεν θα έμπαινε στη διαδικασία να στέλνει πμ κλπ.

Και φυσικά όχι μη ενυδρειακές αγγελίες... Σε αυτές και αν η απάντηση θα έπρεπε να είναι "χο" .. :cool:[/QUOTE]


++++=100000000 ΣΕ αυτο

Γιώργος Κ
14-01-12, 16:06
Γινεται αυτο σε vBulletin ? :confused::confused:

ΠΕΛΑ
03-02-12, 10:34
Παιδιά να ρωτήσω και εγώ κάτι αφού μου σβήσατε την αγγελία.
Λοιπόν UP δεν μπορώ να κάνω ωραία, την τιμή που την χαμήλωσα πως την αλλάζω?
Έχω δικαίωμα να ξανα-βάλω την ίδια αγγελία με την νέα τιμή ή πρέπει να περιμένω 45 ημέρες?

Dimis
03-02-12, 10:51
Πρεπει να περιμενεις...

ΠΕΛΑ
03-02-12, 10:59
Μάλιστα!Ξέρω ότι δεν έχει νόημα να επιχειρηματολογήσω αλλά ίσως σε τέτοιες
περιπτώσεις προσφοράς , αλλαγής τιμής κλπ θα έπρεπε να βρεθεί μια φόρμουλα
μέσα στα πλαίσια της σωστής λειτουργίας του φόρουμ.

Γιώργος Κ
03-02-12, 17:10
Μάλιστα!Ξέρω ότι δεν έχει νόημα να επιχειρηματολογήσω αλλά ίσως σε τέτοιες
περιπτώσεις προσφοράς , αλλαγής τιμής κλπ θα έπρεπε να βρεθεί μια φόρμουλα
μέσα στα πλαίσια της σωστής λειτουργίας του φόρουμ.
Μια φορμουλα ωστε να μη χρησιμοποιει ο αλλος σαν εμμεσο up την αλλαγη τιμης?? (γινοταν καθημερινα και αυτο σχεδον μας εφτασε ως εδω!)

atsoum
07-02-12, 10:01
Γιώργο θα μπορούσε να χρησιμοποιηθεί αυτό:
http://www.vbulletin.org/forum/showthread.php?t=271747

Αν και σχετικά νέος στο φόρουμ, πραγματικά είναι λίγο "χρονοβόρο" να μην ξέρω όταν διαβάζω μία αγγελία αν έχει κλείσει ή όχι. Καταλαβαίνω απόλυτα το θέμα με το Up και είμαι σίγουρος ότι θα γίνεται αργά η γρήγορα κατάχρησή του. Αλλά το SOLD είναι πιστεύω κάτι "ακίνδυνο" και θα ελαφρύνει και το φόρουμ μιας και θα μπορούν να διαγράφονται αγγελίες οι οποίες έχουν κλείσει.

Γιώργος Κ
07-02-12, 19:49
Μονο ο netblues μπορει να το βαλει αυτο ... Αλλα και παλι κανεις δε θα το δει!! Εδω δε διαβαζονται οι κανονες καν!!
Το προβλημα δεν ειναι οταν κλεισει μια αγγελια! Καθε μερα δεχομαι πμ η κανουν report post και σβηνονται οι αγγελιες που εχουν κλεισει!
Το προβλημα ειναι το συνεχομενο up που πνιγει τα θεματα του Gab! ;)

Ακομα συνεχιζεται και αν δωσω καμια καρτα θα γινει μακελειο!
Μη δημοσιευσω υβριστικα πμ που εχω δεχτει οταν αρνουμαι να κανω up σε οποιαδηποτε αγγελια (απιστευτο θρασος) για να καταλάβετε για τι ακριβως μιλαμε!!!

atsoum
08-02-12, 09:49
Ακομα συνεχιζεται και αν δωσω καμια καρτα θα γινει μακελειο!
Μη δημοσιευσω υβριστικα πμ που εχω δεχτει οταν αρνουμαι να κανω up σε οποιαδηποτε αγγελια (απιστευτο θρασος) για να καταλάβετε για τι ακριβως μιλαμε!!!

ΕΛΕΟΣ!!!
Έχει κανείς ιδέα άραγε από αυτά τα άτομα για το κόστος και τον χρόνο που χρειάζεται ένα forum για να στηθεί και να λειτουργεί σε καθημερινή βάση με κάποιους κανόνες???:smt084:smt084zw
ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ!!
Λυπάμαι που δεν έχουμε εξοικειωθεί ακόμη ως λαός με όλα αυτά και δεν εκτιμάμε την προσπάθεια κάποιων ανθρώπων. Αν δεν ασχοληθεί όμως κάποιος για να στήσει κάτι τέτοιο ή για να κάνει έστω τον moderator δεν μπορεί να καταλάβει και να εκτιμήσει κάποια πράγματα.

Γιώργος Κ
09-02-12, 03:44
Το κοστος ειναι εξολοκληρου στον Τολη που ολοι τον ευχαριστουμε!!! :p
Εκτος των αλλων που δεν εχει γεμισει το φορουμ διαφημισεις ενω θα μπορουσε ανετα και να μην εχει καποιο κοστος απο τη λειτουργια του Gab αλλα μη πω να εχει και κερδος στη τσεπη του!

Τα μοντεριλικια δε με αντιπροσωπευουν .... θεωρω οτι ειμαι και εγω μελος σαν ολους! Απλα με βοηθαει πολυ στη συγγραφη αρθρων και να τα μεταχειρίζομαι!

Πολλες φορες μου φερονται λες και ειμαι υπαλληλος και υποχρεωμενος να κανω κατι! Ακομα και στη πραγματικη μου εργασια δε δεχομαι να με προσβαλουν και υποτιμουν και αν γινει τοτε εχω φυγει κατευθειαν καθως πιστευω οτι ο σεβασμος ειναι αμοιβαιος!

Ακομα και να πληρωνόμουν και παλι δε θα ανεχομουν τετοια συμπεριφορα απο κανενα! Ουτε καν απο αυτον που με πληρωνε!

Ολα τα παιδια οι mod εννοω ειναι καλοπροαιρετα παιδια ... μη τους αποθαρρύνεται με τετοιες συμπεριφορες! ΔΕ με ενδιαφερει αν πουληθει η οχι κατι που πουλας ... με ενδιαφερει να μπω 1-2 ωρες να χαλαρωσω ... να κανω πλακα ... να δω φωτογραφιες απο ενυδρεια ... να πω τις αποψεις μου ... να επικοινωνησω! Οπως ολα τα αλλα μελη να το "χαρω"!
Με βρισκει αδιαφορο αν πουλησεις η δε πουλησεις ... αν πηγες αλλου και τα πουλησες ... αν θεωρεις οτι επειδη το λες εσυ θα πρεπει να παραβω ενα κανονισμο που υπαρχει για καποιο λογο και οχι απλα για να μας σπαει τα νευρα!!

Για να υπαρχουν κανονες παει να πει οτι τους χρειαζομαστε ... Ελπιζω καποια στιγμη να φτασουμε στο επιπεδο να μη τους χρειαζομαστε!!
Αλλα ολα αρχιζουν απο το σεβασμο που πρεπει να εχουμε ο ενας για τον αλλο!!