PDA

Επιστροφή στο Forum : αποριες ΖΒ


andronikos
17-11-11, 14:45
γεια σας πεδια.. ειμαι νεος στο θαλασσινο , σας εχω ζαλισει αλλα ειναι λιγουλακι δυσκολο το αλμυρο σε σχεση με το γλυκο που ειχα.... ο ΖΒ κατι διαβασα στο φορουμ οτι δεν πρεπει να ακουμπαει στον αραγωγιτη αλλα πανω σε καποια σιτα(αληθευει???), εγω τον εχω επανω στον νεκρο αραγωγιτη και εχει γινει κατασπρος.....

madfdg
17-11-11, 18:46
Απλά το μέρος του βράχου που βρίσκεται μέσα στον αραγωνίτη δεν αποκτά την βιολογική δυναμική που έχει ο βράχος που βρίσκεται εκτεθειμένος στο ρεύμα ων κυκλοφορητών! Αν το βάλεις πάνω σε σήτα θέλει πολύ καλή μελέτη γιατί αν έχεις σημεία νεκρά θα μαζεύεται όλη η μούργα εκεί με δυσάρεστα αποτελέσματα!

andronikos
17-11-11, 19:34
οποτε τι μου προτεινεις να κανω???

madfdg
17-11-11, 19:44
Άφησε τον πάνω στον αραγωνίτη.Όταν λές έγινε κάτασπρος?Σε ποιο σημείο άσπρισε και τι χρώμα είχε όταν τον πήρες?

andronikos
17-11-11, 19:54
οταν εβαλα τον αραγωγιτη πριν 3 μερες θολωσε ολο το ενυδρειο και οταν ξεθολωσε ηταν τα παντα ασπρα απλος απο τον βραχο δεν φευγει απο καποια σημεια εχει κολισει

madfdg
17-11-11, 21:15
Σαν σκόνη δλδ που κάθησε πάνω στο βράχο?Σημάδι ελλιπέστατης κυκλοφορίας αυτό!Με καλή κυκλοφορία, αυτό που λέμε στο άλλο θέμα σου δλδ, θα φύγει η "σκόνη".Μέχρι να βάλεις ένα κυκλοφορητή μπορείς να "ξεσκονήσεις" εσύ τον βράχο χειροκίνητα;)

andronikos
17-11-11, 21:41
ευχαριστω πολυ κωστα:) θα φτιαξω την κυκλοφορια μου