PDA

Επιστροφή στο Forum : tropic marin pro reef


rawnerve
11-11-11, 13:40
Μπορει καποιος που χρησημοποιη αυτο το αλατι(μαλλον πολυ)να μου πει τι στοιχια εχει στο μαγειρεμα με Α/Ο; Χθες αγωρασα ενα 10κιλο κ το καπακι ηταν ανοιχτο σπασμενη η ασφαλια μολις ειχε ερθει απο τα δεματα δεν το πειραξε ο πετ σοπας μου!ετσι ηρθε!εχω μια υποψια οτι πουλανε το απλο για το pro!μακαρι ψεφτης να βγω!πηστευω οτι με της μετρισεις να βγαλω ακρι τι λετε;

accnt
11-11-11, 13:58
Λογικά θα βρείς...

Πάνω στη συσκευασία δεν λέει πουθενά τι μετρήσεις θα βγούν, όταν το χρησιμοποιήσεις?

rawnerve
11-11-11, 14:57
Το αεψαξα δεν γραφει πουθενα στην συσκευασια στοιχεια!θα κανω 1λιτρο αλατονερο να μετρισο τι μου δεινη αλλα αν ξερω ποσο ακριβος βγαζει το προ θα μπορουσα πηστευω να καταλαβω αν εγυνε αλλαγη του περιεχουμενου!!!!

zalk
11-11-11, 15:17
Το αεψαξα δεν γραφει πουθενα στην συσκευασια στοιχεια!θα κανω 1λιτρο αλατονερο να μετρισο τι μου δεινη αλλα αν ξερω ποσο ακριβος βγαζει το προ θα μπορουσα πηστευω να καταλαβω αν εγυνε αλλαγη του περιεχουμενου!!!!ολα ειναι σχετικα.ακομη και απο το ιδιο αλατι ,αλλα διαφορετικες παρτιδες μπορουν να εχουν αλλες μετρησεις μεταξυ τους.

rawnerve
11-11-11, 15:29
Αυτο που λες το πηστευω κ εγω κ μου ακουγεται λογικο!αλλα πως θα καταλαβω την διαφορα;η το εφαγα και εκατσα τωρα;!

zalk
11-11-11, 15:34
αν το παρελαβε μπροστα σου χωρις ασφαλεια ο πετσοπας δεν νομιζω να υπαρχει προβλημα.δεν νομιζω ο χοντρεμπορος να ασχοληθηκε να νοθευσει το αλατι.αρχικα παρε το αποβαρο και ζυγισε το.πιστευω στην χειροτερη περιπτωση να σου λειπει λιγο.

rawnerve
11-11-11, 16:03
Ναι πμροστα μου το παρελαβε!μακαρι να ειναι ετσι σε κανεναν δεν αρσει πηστευω να γυνοντε τετοια!.......τι να πω.......