PDA

Επιστροφή στο Forum : ΑΠΟΡΙΕΣ ΚΟΛΛΗΜΕΝΩΝ ΑΡΧΑΡΙΩΝ


hejo
07-04-04, 12:07
Αφου διαβασαμε και λαβαμε σοβαρα υποψη μας τις υποδειξεις σας σεπροηγουμενη δημοσιευση μας,αποφασισαμε να αλλαξουμε τη συνθεση των ψαριων στο 160 lt ενυδρειο μας, επιμενοντας ομως σταθερα στο ιδιο ειδος....κιχλιδες Malawi...Πριν ομως κανουμε πραξη τις σκεψεις μας ειπαμε να σας τις κοινοποιησουμε-καθοτι αρχαριοι-γιατι πολλες φορες οσα διαβαζουμε και ακουμε δε συμφωνουν μεταξυ τους. Η ΓΝΩΜΗ ΛΟΙΠΟΝ ΤΩΝ ΠΑΛΙΩΝ ΜΕΤΡΑΕΙ ΠΟΛΥ...
Αποφασισαμε λοιπον να κρατησουμε τα 2 Labidochromis που ηδη εχουμε να προσθεσουμε και αλλα 3 fem. και να βαλουμε και 5Pseudotropheuw Socolofi,1m και 4fem.Δηλ. 10 ψαρια.Πως το βλεπετε??
Απορια 2¨Που μπορουμε να βρουμε socolofi.Γιατι απο μια μικρη ερευνα που καναμε δεν υπαρχει τιποτα...
Απορια 3΄Γιατι οι Anubies αποκτουν ενα καφε επιχρισμα στα φυλλα τους:;
Καθε παρατηρηση,υποδειξη και σχολιο ειναι ευπροσδεκτο...

pokou
07-04-04, 14:57
socolofi μωρα έχω αν θες πες. :lol:

Χαρίζονται.

hejo
12-04-04, 19:26
XΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ
Καμια βοηθεια για τους νεους???.

stefanos.f
15-04-04, 01:16
Ο αριθμος των ψαριων που θελετε να βαλετε και τα ειδη που επιλεξατε ειναι ενταξει... το ιδιο και η αναλογια αρσενικων/θηλυκων :!: Δυστυχως εχω καιρο να δω καπου Ps. socolofi αλλα αυτο δεν σημαινει οτι δεν υπαρχουν πουθενα :!: Για τις anubies δυστυχως θα πρεπει να σας απαντηση καποιος πιο ειδικος απο εμενα :wink:

γαυρος
15-04-04, 20:25
socolofi μωρα έχω αν θες πες. :lol:

Χαρίζονται.

οριστε η εκ Πατρων βοηθεια !!! :wink: :wink:

hejo
15-04-04, 22:57
Σας ευχαριστω πολυ.
Ειμαι ενθουσιασμενη απο την ανταποκριση σας.
Να ειστε σιγουροι οτι θα εκμεταλλευτω τις γνωσεις και τις καλες σας προθεσεις και στο μελλον.