PDA

Επιστροφή στο Forum : βοηθεια μου χαλασε το φιλτρο


silia
08-10-11, 18:50
καθαριζα το ενυδρειο και οταν ανοιξα τον διακοπτη για τις πριζες ειδα οτι το φιλτρο δεν δουλευε!! το εβγαλα εφτιαξα κατι στο μοτερακι το ξαναβαζω στο νερο και παλι δεν δουλευε... τα ψαρια θα αντεξουν χωρις το φιλτρο μεχρι να παω να παρω καινουριο? καινουριο μαλλον θα παρω την δευτερα γιατι τωρα ειναι ολα κλειστα :(

vaspiou
08-10-11, 19:00
τι φιλτρο ειναι?
στο μοτερακι τι πειραξες? η φτερωτη ειναι μαγνητικη δεν μπορεις να πειραξεις πολλα εκτος απο το αξονακι.

VITO
08-10-11, 19:22
Για να την βγαλουν μεχρι την Δευτερα:smt120, θα χρειαστει να κανεις αλλαγες νερου καθε τεσσερις ωρες. Μην ταισεις καθολου εννοειτε.

peristerigeo
08-10-11, 19:22
καλησπερα γιατι δεν ζητας κανενα φιλτρο απο κανενα παιδι εκει κοντα σου και οταν αγορασεις αλλο η το φτιαξεις του το ξαναδινεις;

jimmis1974
08-10-11, 19:25
μην εσπασες κατα λαθος το κεραμικο αξονακι της φτερωτης και δεν μπορει να γυρισει ??
Πως ακριβως και τι καθαρισες ? Το φιλτρο εχει γεμησει νερο ?
Θαλασσινο δεν ειναι?? Αν εχεις σκιμερ και δουλευει αστα χωρης φιλτρο δεν εχουν προβλημα μεχρι να παρεις, εγω που μου χε χαλασει τα χα δυο μηνες χωρης φιλτρο, δεν παθενουν τιποτα !! ( αν εχεις σκιμερ !!!!!!)

silia
08-10-11, 20:03
ενταξει το εφτιαξα.... ναι εχω σκιμμερ οποτε επειδη δεν βλεπω να αντεχει για πολυ ακομα το φιλτρο να ξερω οτι θα αντεξουν τα ψαρια.... σας ευχαριστω ολους για την βοηθεια σας :)