PDA

Επιστροφή στο Forum : συμπεριφορα απιστο κακατου


faceck
05-10-11, 12:52
παιδια ειχα παρει πριν 2 μηνες περιπου ενα ζευγαρι κακατου..το αρσενικο στην αρχη ηταν πολυ επιθετικο με την θυληκια και την κηνηγουσε συνεχεια..ουτε στην καρυδα της δεν την αφηνε σε υσηχια...στον ενα μηνα τα πραγματα ηρεμησαν και απλα συνηπηρχαν μαζι χωρις πολλα κυνηγητα και παραχωρησε την καρυδα μονο για την γυναικα.η θυληκια πλεον εκτος ότι υπρασπιζετε την καρυδα απο τα κορυς και καθε φορα που πλησιαζουν τα σκουνταει να φυγουν διωχνει και τον αρσενικο.. και μαλιστα γινετε το αντιθερο δηλαδη κυνηγαει η θυλικια τον αρσενικο..(η θυληκια ειναι κατακιτρινη και αυτο δειχνει οτι ειναι ετοιμη να ζευγαρωσει) υπαρχει πιθανοτητα να εχω μικρα τους σε λιγο καιρο? ξερει κανεις για ποιον λογο γινετε αυτο ?

vaspiou
05-10-11, 13:26
μπορει να εχεις ηδη αυγα μεσα στην καρυδα. θα τα δεις αμα ειναι μαζι με την μανα σε λιγο.
ετοιμασε φαγητα γτ τρωνε μονο πλαγκτον και μετα artemia...

thab
05-10-11, 14:20
Ακριβως την ιδια συμπεριφορα ειχαν και τα δικα μου απιστογραμμα (μεχρι και φαγωμενη ουρα ειχα παρατηρησει στο θηλυκο) ωσπου ζευγαρωσαν!
Απο εκει και μετα το θηλυκο ειχε το πανω χερι στο ενυδρειο.

Το κιτρινο χρωμα δηλωνει γεννα οποτε ετοιμασου σιγα σιγα;)

faceck
05-10-11, 14:35
μπορει να εχεις ηδη αυγα μεσα στην καρυδα. θα τα δεις αμα ειναι μαζι με την μανα σε λιγο.
ετοιμασε φαγητα γτ τρωνε μονο πλαγκτον και μετα artemia...


αρτεμια εχω κατεψηγμενη πλαγκτον τυποποιημενο εννοεις?
-------------------------
[QUOTE=thab;622422]Ακριβως την ιδια συμπεριφορα ειχαν και τα δικα μου απιστογραμμα (μεχρι και φαγωμενη ουρα ειχα παρατηρησει στο θηλυκο) ωσπου ζευγαρωσαν!
Απο εκει και μετα το θηλυκο ειχε το πανω χερι στο ενυδρειο.

Το κιτρινο χρωμα δηλωνει γεννα οποτε ετοιμασου σιγα σιγα;)

και εμενα καπως ετσι ειναι..η γυναικα εχει γινει πολυ τσαμπουκαλου..α και κατι αλλο..ενω στην αρχη εκανα αλλαγες με τυρφη και ειδα οτι οντως επεσε το πεχα αλλα επειδη μου τελειωσαν τα τεστακια δεν εχω κανει αλλαγη με τυρφη εδω και μια βδομαδα και ετσι βαζω νερο βρυσης..αυτο ειναι κακο εαν θελει να γεννησει?

kgf12345
13-01-12, 19:06
δεν εχω κανει αλλαγη με τυρφη εδω και μια βδομαδα και ετσι βαζω νερο βρυσης..αυτο ειναι κακο εαν θελει να γεννησει?

εσυ τι λες?να ειναι καλο?:Dστην πιο κρισιμη περιοδο τους αλλαζεις τις συνθηκες.

την κατεψηγμενη αρτεμια δε θα μπορεσουν να τη φανε τα μικρα.αν προκειται να ταισεις αρτεμια καλυτερα ζωντανη νεογεννητη πιστευω.

platy
13-01-12, 19:08
μετα απο 3 μηνες λες να μην εχει κανει αλλαγη ακομα :D :D

kgf12345
14-01-12, 13:53
χαχαχα:D σωστος!ουτε το κοιταξα:Dαλλα αυτο το καλο εχουν τα φορουμ.αν υπηρχε internet το 1821 τωρα θα απανταγαμε στον κολοκοτρωνη :D