PDA

Επιστροφή στο Forum : Το γατάκι μου είναι πάλι άρρωστο...


Ioanna.bar
23-09-11, 18:39
Αυτό είναι το πιτσουνάκι, το έχω 10 χρόνια και πριν 2μιση χρόνια διαγνώστηκε με καρκίνο του μαστού.
Το έκανα εγχείρηση και όλα πήγαν και καλά, αλλά πριν λίγες μέρες διαπίστωσα ότι ξαναέβγαλε όγκο...
Έκανα πάλι εξετάσεις και θέλει ξανά επέμβαση αλλά οι γιατροί λένε ότι δεν ξέρουν για πόσο ακόμα θα την παλέψει... :smt010

Η δεύτερη φωτογραφία είναι πριν 2 χρόνια μετά την επέμβαση.

Δεν είναι όμως μια κούκλα?

http://img851.imageshack.us/img851/1197/spa0093.jpg

http://img593.imageshack.us/img593/6472/image001fo.jpg

klipitiklopos
23-09-11, 18:59
Ειναι πανεμορφη η κουκλα σου.
Σκεψου αν δεν της ξανακανει εγχειριση, ποιο θα ειναι το μελλον του, και πραξε αναλογα...
Μπορω μονο να σου πω αναλογη εμπειρια μου με 2 σκυλια, ενα δικο μου, και το αλλο παιδικου μου φιλου.
Και στα δυο, το ενα αρσενικο και το αλλο θυλυκο, η εξελιξη ηταν ακριβως η ιδια.
Μετα την πρωτη εγχειρηση, υποτροπιασαν και τα δυο μετα απο εναμισυ χρονο, ετσι αποφασισαμε να τον "κοιμισουμε" γιατι δεν μπορουσαμε να τα βλεπουμε να υποφερουν...
Ολοι μου υποσχοντουσαν οτι θα γινει απολυτως καλα, αλλα και στα ζωα, οπως και στους ανθρωπους αυτη η ασθενεια, δεν χαριζει.
Απλα χρονο "αγοραζεις"...
Για εσενα και φυσικα για το ζωακι σου.
Η αποφαση ειναι μονο δικη σου, αν θελεις να του χαρισεις λιγο χρονο ακομα.
Απο την αλλη βεβαια, αν δεν προσπαθησεις και αυτην την φορα, δεν θα μαθεις ποτε τι πιθανοτητες ειχε.
Ουφ... δυσκολα πραγματα...

panos_auk
23-09-11, 19:06
εγω εχω παρομοια εμπειρια με μια σκυλιτσα που εχω.ειχε ψευδοκυηση και εμφανισε αργοτερα ογκους στα στηθη της.της εκανα επεμβαση αφαιρεσης ογκων και στειρωση παραλληλα...και μεχρι στιγμης δεν εχει κανενα προβλημα 2,5-3 χρονια μετα (φτου φτου!).οταν γινεται και στειρωση τοτε σταματανε οι ψευδοκυησεις και οι εμφανισεις ογκων που τις ακολουθουν.εκτος κι αν σ'αυτη την περιπτωση μιλαμε για κατι διαφορετικο.παντως μην εμπιστευεσαι ευκολα κτηνιατρο (ουτεκαι γιατρο για σενα!)!παρε και 2η γνωμη!!

Ioanna.bar
23-09-11, 19:15
Να την "κοιμήσω" απλά δεν παίζει...
Το κακό είναι ότι όταν της έκανα την πρώτη επέμβαση δεν με είχαν ενημερώσει ότι πρέπει και να την στειρώσω για να μειώσω τις πιθανότητες να ξαναβγάλει κάτι τέτοιο.
Τώρα έτσι θα γίνει, μαζί και στείρωση αν και θα είναι δύσκολη επέμβαση γιατί θα ταλαιπωρηθεί πολύ.
Έχω πάρει γνώμες από 3 διαφορετικούς γιατρούς και όλοι λένε το ίδιο πράγμα.
Την πήγα στην κλινική του Αριστοτελείου Πανεπιστημίου και μου ζητάνε 300 ευρώ με τις εξετάσεις...
Βρήκα μία γιατρό με πολύ καλή φήμη που μου ζητάει 150, μάλλον θα την πάω εκεί.
Ελπίζω να πανε όλα καλά και αυτή τη φορά!

panos_auk
23-09-11, 20:39
τα λεφτα ειναι αρκετα.εγω ειχα δωσει 700.καλη επιτυχια!ουτε κι εγω θα την κοιμιζα...;)

Ioanna.bar
06-10-11, 13:57
Χθες την πήρα από το χειρουργείο, γενικά είναι σε ψιλοάθλια κατάσταση, πονάει και τρέμει όλη την ώρα. Η γιατρός είπε ότι η εγχείρηση θα είναι αρκετά επιθετική για να είναι σίγουρη ότι τον αφαίρεσαν όλον τον όγκο. Όλη μέρα είναι πάνω στο κρεβάτι, δεν πολυκουνιέται, πάντως έχει όρεξη τρώει καλά.
Ελπίζω να συνέλθει σύντομα, δεν μπορώ να την βλέπω σε αυτή την κατάσταση!

Ακολουθεί φωτό...

http://img641.imageshack.us/img641/8439/dsc00407ch.jpg

mpoumpoula
06-10-11, 15:44
Περαστικά στο γατουλινάκι σου... Μπράβο που το παλεύεις μαζί της....

Dimitris77
06-10-11, 15:51
Tα ζωα αξιζουν καθε θυσια που κανουμε γι αυτα και με το παραπανω.Σου ευχομαι να ειναι το τελευταιο που της συμβαινει και να ειναι υγειης απο δω και περα.

zweet
06-10-11, 19:08
σηδερενια ευχομαι στην κουκλα!!

Ioanna.bar
31-10-11, 12:39
Έχουμε αναρρώσει πλήρως, σα να μην έγινε ποτέ! Η πρώτη βδομάδα ήταν δύσκολη, από κει και πέρα όλα μια χαρά.
Οι πληγές έχουν κλείσει, έχουμε βγάλει και τα ράμματα. Τρώει καλά αλλά νομίζω πως έχει ανοίξει και η όρεξή της.
Ελπίζω να μη μας ξανασυμβεί και τρίτη φορά... Αυτά!

http://img259.imageshack.us/img259/4992/dsc00415pv.jpg

Dimitris77
31-10-11, 12:47
Κουκλι ειναι,περαστικα να ειναι και ποτε ξανα ατυχιες!!!!!!!:D:D:D:D

andreascrete
31-10-11, 14:15
Προχθές ξαναδιάβασα έπειτα απο καιρό το θέμα με το γατάκι σου και αναρρωτιόμουν άν έγινε καλά και ξεπέρασε τον κίνδυνο.
Χαίρομαι που όλα πήγαν καλά.
Εύχομαι σιδερένιο και να σε συντροφεύει για πολλά χρόνια ακόμα.

klipitiklopos
31-10-11, 16:44
Να ειναι σιδερενια η κοπελλα σου απο εδω και περα!

pavlos1988
31-10-11, 18:27
Σιδερενιο το κοριτσι σου,που ειναι και πανεμορφο!Να ειναι παντα γερο..:D

Χριστόφορος Μίχας
31-10-11, 22:23
Συγχαρητήρια και σε εσένα και στην όμορφη γατούλα σου. :p Δίνεις ελπιδοφόρα μηνυματα στους ζωόφιλους.

Ioanna.bar
01-11-11, 17:33
Ευχαριστώ πολύ παιδιά για τα καλά σας λόγια! Ελπίζω να ζήσει να τη χαιρόμαστε πολλά χρόνια ακόμα.

penny
01-11-11, 21:00
Πραγματικα κουκλα! Να ναι καλα! Συγκινηθηκα με τις κινησεις σ! Μπραβο! Λιγοι πραττουν με αυτο τον τροπο!