PDA

Επιστροφή στο Forum : The Acuatic Gardener


gaia
25-03-04, 11:13
ηθελα να ρωτησω αν καποιος εχει αγορασει καποτε η ηταν συνδρομητης του περιοδικου TAG Πληροφοριες για κοστος,τροπο πληρωμης,ασφαλεια και χρονο παραλαβης,τροπο παραγγελιας και γενικες εντυπωσεις

Tolis
25-03-04, 15:45
Για καποιον με το ενυδρειο που μας εδειξες, ειναι χρησιμοτατο, και πολυ ενδιαφερον.
Ο τροπος παραγγελιας ειναι σαφης στην ιστοσελιδα του AGA, http://www.aquatic-gardeners.org/member.html . Αν δεν θελεις να χρησιμοποιησεις πιστωτικη, μπορεις να τυπωσεις το δελτιο τους και να τους το στειλεις με τον παλιο τροπο.

George-A
28-03-04, 16:52
Το έχω μαζί μου, αυτήν την στιγμή βρίσκομαι Θεσσαλονίκη. Αν κανονιστει συνάντηση θα το έχω μαζ'ι μου.

tasos
29-03-04, 00:00
Αθήνα θα μας κατεβείτε κε Γιώργο μας; :D

lasal
29-03-04, 02:39
Αν και τον έχω αλυσσοδεμένο λέω αςςςςςςς τον αφήσω να πάει :D :D :D

George-A
31-03-04, 17:17
Αθήνα θα μας κατεβείτε κε Γιώργο μας; :D
Υπομονή....... :wink:

gaia
24-04-04, 15:14
τελικα την προηγουμενη εβδομαδα εκανα online παραγγελια για 5 τευχη του AQUA JOURNAL
αυτο που δεν μου αρεσε ειναι οτι τα τευχη απ'οτι καταλαβα δεν ερχονται ολα μαζι αλλα ενα ενα
αν εχει καποιος διαβασει κανενα τευχος ας γραψει εντυπωσεις

gaia
06-05-04, 19:46
Πριν λιγες ημερες παρελαβα και τα πεντε τευχη του AQUA JOYRNAL που ειχα παραγγειλει. Οι εντυπωσεις μου απο μια πρωτη ματια; οι καλυτερες. Ενα πολυ προσεγμενο εντυπο με καταπληκτικες φωτογραφιες , αρθρα που προχωρανε σε μεγαλο βαθος και ειδικα σε θεματα που σχετιζονται με το aquascape λεπτομεριακες οδηγιες που συνοδευονται απο σχεδιαγραμματα και data των ενυδρειων που φωτογραφιζονται και ολα αυτα με την υπογραφη του Takashi Amano. H πολυ καλη ποιοτητα των σελιδων και οι ελαχιστες ( περιπου 3-4 ανα τυχος ) διαφημισεις συμπληρωνουν τα συν σ'ενα περιοδικο που χαρακτηριζεται απο την υψηλη αισθητικη του.
Στα πλην θα αναφερω την κακη βιβλιοδεσια με αποτελεσμα οι σελιδες να ξεκολλανε ακομη και με πολυ προσεκτικο διαβασμα ( μαλλον αιτια ειναι οι χονδρες του σελιδες ) Επισης , στα διαφορα αρθρα αναφερονται ως πρωτες υλες για τα παντα ( λιπασματα , υποστρωματα , φωτα κλπ. ) αποκλειστικα προιοντα της ADA , κατι που μαλλον ειναι αναποφευκτο.Ακομη , οι αναφορες σε αλλα στυλ ενυδρειων εκτος του <<nature>> ειναι ελαχιστες αλλα η εξειδικευση ειναι που το κανει και μοναδικο.
Τα αγγλικα μου δεν μου επιτρεπουν να εχω αποψη για την πιστοτητα της μεταφρασης των κειμενων.
Το συστηνω ανεπιφυλακτα στους φανατικους των φυτεμενων ενυδρειων.