PDA

Επιστροφή στο Forum : Μυτιλήνη


giannis1976
20-03-04, 23:10
Γεια σας παιδιά.Ενδιαφέρομαι να βάλω φυτά στο ενυδρείο μου (125λιτ) που στο παρών φιλοξενεί 4 χρυσόψαρα αλλά στα petshops που υπάρχουν εδώ δεν υπάρχουν.Υπάρχει περίπτωση να βρώ σε καταστήματα που πουλάνε φυτά ή σε ανθοπωλεία?Τι μου προτείνετε για χρυσόψαρα?

giannis1976
20-03-04, 23:32
Όταν λέμε daylight λάμπα εννοούμε τις κανονικές λάμπες που αγοράζουμε για το σπίτι?Σε 125λιτ πόσα watt χρειάζομαι?Ευχαριστώ.

lasal
21-03-04, 01:25
Εφόσον σκέφτεσαι να βάλεις φυτά θέλεις 60 watt οπωσδήποτε.
Φυτά για ενυδρεία θα βρείς σε καταστήματα για ενυδρεία.
Μην ψάχνεις άδικα σε ανθοπωλεία.

Tolis
21-03-04, 05:08
Το Σαββατο 27 Μαρτιου θα γινει μια ατυπη συγκεντρωση του ΠΣΦΕ για καφεδακι στο γνωστο μερος (βλεπετε ποστ στα περι Συλλόγου). Μιας και ο Γιαννης δεν μπορει να βρει φυτα στην Μυτιληνη, ας φερουν οσοι ερθουν τα κλαδεματα τους και του τα στελνουμε. Γιαννη δωσε πληρη διευθυνση σε PM η σε email.

tasos
23-03-04, 00:30
:D Και ότι κλάδεψα σήμερα!!!!!!!!!! :wink: .

Μίμης
11-10-09, 10:19
παιδια και για μενα κανενα κλαδεματακι με τον ιδιο τροπο?:D:D

halvas69
11-10-09, 18:48
Βρε Μιμάκο μου, θα έχουν χαλάσει τα φυτά από το 2004 που γράφτηκε το post !!!
ΧαχχαχαχαχααχΑΧΧΑΑΧΑΧχαχαχααχ !!!! :) :) :)

Μίμης
11-10-09, 19:51
χαχαχα:D:D:D:D:D
δεν εννοω απο την ιδια συναντηση αλλα με τον ιδιο τροπο...:D
αα ρε χαλβα που τα σκεφτεσαι.....:D:D:D:D:D

fh84
13-10-09, 11:57
Καλημέρα σε όλους,


Εγώ πάντως παιδία αγοράζω φυτά από το ebay. Ναι όσο και να σας φαίνεται παράξενο σε τρις μέρες είναι σπίτι από οποιοδήποτε μέρος του κόσμου!!! Σας το συστήνω ανεπιφύλακτα!

psyroukis
05-02-10, 23:44
Καλημέρα σε όλους,


Εγώ πάντως παιδία αγοράζω φυτά από το ebay. Ναι όσο και να σας φαίνεται παράξενο σε τρις μέρες είναι σπίτι από οποιοδήποτε μέρος του κόσμου!!! Σας το συστήνω ανεπιφύλακτα!

Γεια σου φίλε fh84,
μιας και μένω και εγώ Μυτιλήνη όπως ο Γιάννης, ψάχτηκα λίγο στο ebay και κατέληξα σε τρεις χώρες για αγορά φυτών, Αγγλία, Γερμανία και Σιγκαπουρη. Τι θα μου πρότεινες να δοκιμάσω? Η Σιγκαπούρη μου ακούγεται λίγο μακρινή, λογικά δεν θα χρειαστούνε περισσότερες μέρες για να φτάσουν?:confused:

Μίμης
06-02-10, 00:12
φιλε μου αν ειναι να κανεις παραγγελια θα μπορουσαμε 3-4 παιδια απο Μυτιλήνη να κάνουμε μαζική παραγγελία για να μειωθούν και τα μεταφορικα.τι λες?
ας ακουσουμε πρωτα τι σου προτινουν αλλα απο οτι διαβασα η καλυτερη επιλογη θα ειναι ενα ατομο απο Μαλαισία..;)ερχονται σε αριστη κατασταση ,ειναι πολυ φθηνα και ερχονται πολυ γρηγορα:smt020
http://shop.ebay.com/aquaticworld85/...&_trksid=p4340

psyroukis
06-02-10, 00:36
Γεια σου Μιμη,
ενδιαφερομαι απλα δεν ειμαι ακομη ετοιμος. Ακομη ειμαι σε πολυ αρχικη φαση. Απλα με τους "τρελούς" που εμπλεξα εδω μεσα κοντεβω να αρρωστησω, καταλαβαινω οτι ειμαι ασχετος και διαβαζω να δω τι βλακειες μπορω να αποφυγω.

Εχω μονο ενα ενυδρειο και δεν ξερω που να μεταφερω τα ψαρακια μου στη φαση που θα βαζω υποστρωμα και καινουργιο χαλικακι.

Ψυνομαι για δευτερο μικροτερο hand made:smt120. Θα το εχω γι' αυτες τις δουλειες, καθως και για καραντινα ή για γεννητουρια αν ποτε τα καταφερω.