PDA

Επιστροφή στο Forum : Σωστο νερο και τροφη για Αφρικανικες Κιχλιδες


batza
14-02-04, 01:03
Αγαπιτη συναδελφη σας ευχαριστο για τις συμβουλες, καποια στιγμη που θα εχω ποιο πλυ χρονο θα την ψαξω την δουλια. μπορι για εσας να φενοντε ευκολα αλλα για εναν ασχετο σαν κι εμενα ειναι βουνο .Τορα θα ειθελα παλη τις συμβουλες σας, απο οτι ξερω στα ενυδρεια μας θα ειναι πολυ καλο να προσθετουμε μια ποσοτητα αλατιου για να βελτιονουμε ακομι περισοτερο την ποιοτητα του νερου, εγω βεβεα μεχρι τορα δεν εχω χρισιμοποιησει αλατι, το μονο πραγμα που προσθετω ειναι σοδα σε καθε αλαγη νερου.Και επανερχομε στο εροτιμα , αν αντι για αλατι προσθεσω μια ποσοτητα θαλασινου νερου θα ηταν καλιτερα . Ενα αλο εροτιμα , μια φορα την ευδομαδα τα ταιζω μαρουλι, ειναι καλο αυτο και τι αλλα λαχανικα θα μπορουσα να τους δοσω Ειναι που ειναι φιλακισμενα τα κακομιρα τουλαχιστον να απολαμβανουν ποιοτικη τροφη
_________________
African Master

Giorgos
15-02-04, 20:47
Άλλο το θαλασσινό νερό και άλλο το νερό που περιέχει λίγο αλάτι. Μείνε στις προσθήκες αλατιού σε κάθε αλλαγή νερού, αν και δεν είναι απαραίτητο στις Αφρικάνικες κιχλίδες.
Μπορείς εκτός από μαρούλι να τα ταϊζεις αγγούρι, κολοκιθάκι, αρακά, σπανάκι κ.α.