PDA

Επιστροφή στο Forum : hamster


Emily82
05-06-11, 11:09
Σήμερα το πρωί που σηκώθηκα και πήγα να δω τα hamster μου παρατήρησα ότι το ένα έχει συνέχεια κλειστά τα ματάκια του και δεν πολύκουνιέται. Μήπως γνωρίζει κανείς κάτι?

-------------------------
Επίσης από ότι βλέπω όρχησε να βαριανασάνει. Λέτε απλός να κοιμάται???? :smt120 :smt120
-------------------------
Ότι και να κάνω δεν αντιδράει, δεν ανοίγει τα ματάκια του. Λέτε να έχει πέσει σε κώμα? Ακόμα είναι και λίγο κρύο. Πέστε κάτι.

eimaste aR21rwstoi
05-06-11, 11:40
Σήμερα το πρωί που σηκώθηκα και πήγα να δω τα hamster μου παρατήρησα ότι το ένα έχει συνέχεια κλειστά τα ματάκια του και δεν πολύκουνιέται. Μήπως γνωρίζει κανείς κάτι?

-------------------------
Επίσης από ότι βλέπω όρχησε να βαριανασάνει. Λέτε απλός να κοιμάται???? :smt120 :smt120
-------------------------
Ότι και να κάνω δεν αντιδράει, δεν ανοίγει τα ματάκια του. Λέτε να έχει πέσει σε κώμα? Ακόμα είναι και λίγο κρύο. Πέστε κάτι.
τι να σου πουμε βρε εμιλυ εγω δεν ξερω
υπαρχει περιπτωση να ειναι αρρωστο?

Emily82
05-06-11, 12:34
πέθανε πριν λίγα λεπτά :smt051:smt051

gouts0unin
05-06-11, 23:00
Κρίμα ρε γαμώτο. Απο τη δική σου γέννα ή απο πετ;

Emily82
06-06-11, 18:30
Κρίμα ρε γαμώτο. Απο τη δική σου γέννα ή απο πετ;

Γεννήθηκε από hamster που ήταν έγκυος από πετ. Ήταν περίπου 4 μηνών, και ένα αδερφάκι του μου πέθανέ πριν κανέναν μήνα περίπου εκείνο πρέπει να είχε ζάχαρο. Αυτό δεν ξέρω από τι πέθανε, ίσως να έπαθε εγκεφαλικό.

Πάνος
06-06-11, 19:29
εμιλυ 4 μηνων χαμστερ να πεθανει...και το αδερφακι του...ειναι υποπτο.
που τα εχεις?? θερμοκρασια? τα βλεπει ηλιος? τι τα ταιζεις? μηπως τους δινεις μεζεδακια απο αυτο που τρως? τους αλλαζεις νερο καθε ποσο? καθαριζεις το κλουβι τακτικα? εχεις αλλα ζωα στο σπιτι?


μπορω να σου απαριθμησω ενα σωρο αιτιες για να πεθανει ενα χαμστερ...απο θερμοπληξια... να του εδωσες να φαει κατι που δε πρεπει...λοιμωξη απο ακαθαρτα δοχεια νερου η κλουβι...μεταδοτικη ασθενεια απο αλλα ζωα..στρεςς για καποιο λογο...κατι θα πρεπει να συμβει για να πεθανει τοσο νεαρο.

αυτο για το ζαχαρο απο που το συμπερανες?

Emily82
06-06-11, 20:26
Αν και έτρωγε κανονικά ήταν πολύ αδύνατο και έπινε πάρα πολύ νερό. Το φαί τους και το νερό τους το άλλαζα μέρα παραμέρα και τα κλούβια τους τα καθαρίζω μια φορά την βδομάδα.
-------------------------
Όταν υπάρχουν γέννες από αιμομιξίες υπάρχουν προβλήματα υγειάς. Επίσης τα hamster κανονικά δεν χρειάζονται νερό το νερό το βάζουμε κρίνοντας από εμάς που το έχουμε ανάγκη.

eimaste aR21rwstoi
07-06-11, 09:42
εγκεφαλικο???:rolleyes: