PDA

Επιστροφή στο Forum : φυτά από ebay


xristosss
31-05-11, 20:52
παιδιά έχει παραγγείλει κανείς φυτά από το ebay σε τι κατάσταση έρχονται;

vaspiou
31-05-11, 20:56
κοβουν τα φυλλα μην σαπισουν και μενει μονο η ριζα. εγω ειχα παραγγειλει μια ανουμπια και μου ηρθε μια ριζα που δεν μεγαλωσε ποτε. ΣΕ ΜΕΝΑ βεβαια.
Αμα βρεις σε καλη τιμη παρε να δοκιμασεις. Δεν θυμαμαι απο ποιον ειχα παρει...

Dimitris77
31-05-11, 21:04
Πηρα 10 ανουμπιες πριν ενα μηνα,ολες με φυλα!!!!Ο aquaticmagic τις στελνει με φυλα ισως γιατι ειναι πια ανθεκτικα σε σχεση με αλλα φυτα που τους τα κοβει τα φυλα για να μην σαπισουν.Οσες φορες εχω παρει μοςς ηταν μια χαρα

GiWrGoS198
31-05-11, 21:10
Και εγώ είχα παραγγείλει moss απο τον aquaticmagic και οταν ήρθε ήταν σε πολύ καλή κατάσταση .

georod7
31-05-11, 21:34
οντως ο aquaticmagic ειναι καλος αν και απο εμπειρια μου,καλητερα ειναι να το ψαχνεις το καθετι που θες να παραγγειλεις π.χ. απο το συγκεκριμενο μαγαζι εχω παραγγειλει fissidens fontanus η οποια ηρθε πολυ καλη αλλα η ποσοτητα ηταν αμελητεα(ισα ισα ενα κομματακι 5χ5 εκατοστα), μετα παρηγειλα microsorum pteropus "windelov" ηρθε μια ικανοποιητικη ποσοτητα (επειδη ηταν η παραγγελεια χ5)αλλα ειχε πολλα κιτρινα φυλλα και χαλασμενα διοτι αργησε να ερθει.εχω παραγγειλει και microsorum pteropus(απλο),οχι απο aquaticmagic, και μου ειχε ερθει τελειο.
το βασικο ειναι να ρωτας(ποσοτητα,ποτε θα ερθει.....κτλ),και να ερθουν τα φυτα γρηγορα πριν εχουμε αλλοιωσεις.

mac32
31-05-11, 21:51
aquaticmagic +1 και από μένα.

Σε μία σχετικά μεγάλη παραγγελία είχα 2 φυτά που δεν άντεξαν το ταξίδι και άμεσα μου τα αντικατέστησε χωρίς καμία χρέωση. Μπορούσα να επιλέξω και επιστροφή χρημάτων.

xristosss
01-06-11, 06:37
aquaticmagic +1 και από μένα.

Σε μία σχετικά μεγάλη παραγγελία είχα 2 φυτά που δεν άντεξαν το ταξίδι και άμεσα μου τα αντικατέστησε χωρίς καμία χρέωση. Μπορούσα να επιλέξω και επιστροφή χρημάτων.

σε πόσο καιρό έρχονται περίπου;

GiWrGoS198
01-06-11, 13:28
σε πόσο καιρό έρχονται περίπου;

Σε περίπου 2 βδομάδες .(Αν δεν υπάρξει καθυστέρηση)