PDA

Επιστροφή στο Forum : Αποριων συνεχεια...


tsoui
14-05-11, 19:30
Ειχα παρει πριν μηνες 2 boesmani αρσενικες, νεαροτερες τοτε ειχαν μια κιτρινη αποχρωση απ τη μεση και κατω τωρα λοιπον πιο ωριμες πλεον η μια εχει αρχισει και περνει ενα κιτρινοπορτοκαλι απιστευτο χρωμα η αλλη ειναι κιτρινη ελαφρα κοντα στα θυληκα και οταν ερχεται το αλλο αρσενικο γινεται <<αχρωμο >>
Συνηθισμενος λοιπον απ τα σκαλαρια που επεφτε το ξυλο της αρκουδας μεχρι να βγει ο αρχηγος πλεον εχω παραξενευτει γιατι δεν εχω δει τετοιες συμπεριφορες ενω ειναι ξεκαθαρο ποιος ειναι ο αρχηγος η απορια μου ειναι ομως οτι ειναι πιο μικροσωμο απο την υποταγμενη ασενικη πως γινεται αυτο????

Dimis
15-05-11, 00:56
Δεν παιζει παντα ρολο το μεγεθος.
Οποτε μην απορεις αν μια μικροσωμη αρσενικη ειναι κυριαρχη εναντι μιας πιο μεγαλοσωμης.
Το θεμα ειναι αν ειναι σιγουρα αρσενικη η αδυναμη,εστω και αν εχει υποταχθει στην αλλη μερικες φορες θα επρεπε να περνει τα χρωματα της.
Παντα οι μελανοταινιες πρεπει να ειναι κοπαδι 6+ για να δουμε χρωματα και συμπεριφορες.

tsoui
15-05-11, 02:04
Α οκ καταλαβα σε ευχαριστω η δευτερη ειναι σιγουρα αρσενικη που και που τα ξαναπερνει τα χρωματα της πιο αχνα βεβαια πολυ φιλησυχα ψαρια παντως ακομπλεξαριστα δεν το περιμενα να το βρω σε κοπαδι αυτο για 6+ παντως οχι ακομα αργοτερα αν ολα πανε κατευχην σιγουρα!!