PDA

Επιστροφή στο Forum : Μπορώ να βάλω γαριδες?


nicpapa
16-04-11, 22:27
Εχω δύο ενυδρεία , και τα δύο φυτεμένα το πρώτο έχεις 2 αγγελόψαρα , 7 corydoras , 5 οτοκυκλους και 2 goyramis ,και στο άλλο έχω μόνο 7 πλάτυς και καπου στα 8 μωρά . Με τα ψάρια αυτά μπορώ να βάλω σε κάποιο απο τα ενυδρεία γαρίδες? Ή πρέπει να κανω αλλο ενυδρείο...:rolleyes:

manos_samos
16-04-11, 23:07
στο δευτερο μπορεις αλλα νομιζω μπορεις να βαλεις red chery αλλα μαλλον ο γονος δεν θα επιβιωσει ή τουλαχιστον τα περισοτερα μικρα...

xLoMoc
17-04-11, 00:55
στο δευτερο μπορεις αλλα νομιζω μπορεις να βαλεις red chery αλλα μαλλον ο γονος δεν θα επιβιωσει ή τουλαχιστον τα περισοτερα μικρα...



Μανο γιατι το λες αυτο?? Για τα μωρα ?Μηπως οι red cchery τα τρωνε?/ αυτο εννοεις?

achisael
17-04-11, 01:00
Μανο γιατι το λες αυτο?? Για τα μωρα ?Μηπως οι red cchery τα τρωνε?/ αυτο εννοεις?

μηπως ''ενοχα'' ειναι τα ψαρια ?? ;);)

dinoc
17-04-11, 01:01
στο δευτερο μπορεις αλλα νομιζω μπορεις να βαλεις red chery αλλα μαλλον ο γονος δεν θα επιβιωσει ή τουλαχιστον τα περισοτερα μικρα...

εγω εχω γκαπαδικο με μια θυλικια πλατυ κα μια θυλικια (αγρια μολλυ) και οι γαριδες ειναι αμετριτες πεζει να εχουν επιβιωσει ολες ... μαλλον θα πεζει ρολο το κερατοφυλλο που ειναι ολι μερα χωμενα ;)

achisael
17-04-11, 01:02
εγω εχω γκαπαδικο με μια θυλικια πλατυ κα μια θυλικια (αγρια μολλυ) και οι γαριδες ειναι αμετριτες πεζει να εχουν επιβιωσει ολες ... μαλλον θα πεζει ρολο το κερατοφυλλο που ειναι ολι μερα χωμενα ;)


ολη την ωρα εκει ειναι δεν βγαινουν ? δεν εχεις δει να γινονται ''φαγητο'' ...??

dinoc
17-04-11, 01:16
ολη την ωρα εκει ειναι δεν βγαινουν ? δεν εχεις δει να γινονται ''φαγητο'' ...??



οχι ... τις εχω δει να κολυμπαν κανονικα διπλα απο τα γκαπυ και τα υπολοιπα ψαρια

achisael
17-04-11, 01:22
οχι ... τις εχω δει να κολυμπαν κανονικα διπλα απο τα γκαπυ και τα υπολοιπα ψαρια

οκ τοτε.. ετσι οπως το ειπες νομιζα οτι ολη την ωρα κρυβονται... :D:D

Alex_Salonica
17-04-11, 01:25
Οι ενήλικες δεν έχουν πρόβλημα. Στους γόνους είναι το πρόβλημα, αν είναι πυκνοφυτεμένο το ενυδρείο και με πολλές κρυψώνες θα ζήσουν αρκετά μικρά

manos_samos
18-04-11, 14:34
Μανο γιατι το λες αυτο?? Για τα μωρα ?Μηπως οι red cchery τα τρωνε?/ αυτο εννοεις?
ενοω πως τα ψαρια θα τρωνε τον γονο των red cherry...

ippomas
18-04-11, 18:31
Δεν νομιζω οτι θα υπαρχει προβλημα με τις γαριδες ουτε και τα μικρα στο δευτερο ενιδρυο για το πρωτο δεν το συζηταμε. Φροντισε να εχεις κρυψωνες φυσικες για τις γαριδες (ξυλα με σχισμες και τρυπες η πετρες) και μολις συνηθισουν στο περιβαλον τους θα ειναι ολα ενταξη.