PDA

Επιστροφή στο Forum : SOS SOS--- GUPPY ---SOS SOS--- ΓΕΝΝΑΜΕ --- SOS SOS


gordons
18-09-03, 20:59
ΕΧΩ ΕΝΑ ΕΝΥΔΡΕΙΟ ΓΥΡΩ ΣΤΑ 120 ΛΙΤΡΑ Κ ΕΧΩ 20 ΨΑΡΙΑ ΟΠΩΣ ΓΚΟΥΡΑΜΙ-ΧΗΡΕΣ-ΔΟΛΑΡΙΑ-ΜΕΛΑΝΟΠΤΕΡΟ-RAM -ΚΑΙ ΜΕΤΑΞΥ ΑΥΤΩΝ ΕΝΑ ΖΕΥΓΑΡΙ GUPPY ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΕΙΝΑΙ ΕΤΟΙΜΟΓΕΝΩ.ΤΟ ΚΑΚΟ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΤΑ ΦΥΤΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΟΛΑ ΨΕΥΤΙΚΑ.ΕΡΩΤΗΣΗ 1)ΑΝ ΓΕΝΝΗΣΕΙ ΤΑ ΝΕΟΓΕΝΝΗΤΑ ΘΑ ΦΑΓΑΘΟΥΝ ΑΠΟ ΤΑ ΑΛΛΑ?? 2)ΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ?? ΝΑ ΤΑ ΒΑΛΩ ΞΕΧΩΡΙΣΤΑ??NA ΠΑΡΩ ΓΕΝΝΗΣΤΡΑ?? ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΒΟΗΘΗΣΤΕ ΜΕ???

ΓΕΝΝΑΜΕ!!!!!SOS

ahar
18-09-03, 21:53
"Οχι αλλο κάρβουουουουνο!!!!"
:D

Μια η λύση....
Γενήστρα (μεγαλουτσικη) όπου ΄χωνεις της θυληκια μαζι με καμποση ρίκια να επιπλεει.. (και λεμνα αν βρεις κάνει!)
Με το που γενησει (θα καταλαβεις ποτε τελειωσε όταν θα αρχίσει να κοιταει με ύφος λιμασμένο τα μικρα) την επιστρεφεις στον γενικο πλυθυσμο και αφηνεις τα νεογνα στην ησυχια τους.

Εννοειται τροφη τριμενη στα δακτυλα (λιγη!!!) 3-4 φορες την ημερα...
Στα μικρα.


Αντε καλη λεφτερια!!!
Αλέξανδρος

halvas69
18-09-03, 22:40
Υπάρχουν κάτι ωραίες γεννήστρες απο δίχτυ πολύ ψιλό και μεγαλούτσικες.
Μία τέτοια να βρεις και να αποφύγεις τις πλαστικές καθότι είναι μεν αποτελεσματικές, αλλά πάαααρα πολύ μικρές.

Πολύ χαίρομαι όταν ακούω για γκαπομπαμπάδες, άντε και να μας φωνάξεις στα βαφτίσια.

ahar
19-09-03, 00:02
Πολύ χαίρομαι όταν ακούω για γκαπομπαμπάδες, άντε και να μας φωνάξεις στα βαφτήσια.

:D θες καμια 40αρια απο τα προχθεσινα? ακομα δεν τα μετεφερα στο κυριώς ενυδριεο.... :D


Αυτη η γεννηστρα που αναφέρει ο αγαπητος halvas είναι ένας πλαστικος σκελετος απο πρασινο πλαστικο που δημιουργει ένα κυβο και ο οποιος καλυπτεαι κατα τα 5/6 απο μια "τσεπη" απο τουλι που επιτρεπει στο νερο να περναει απο παντου....
Σπαστή , βολικια και αποθηκευεται ευκολα... και πλενεται και πολυ ευκολα.... (αν απορεις γιαυτο περιμενε 1.5 μηνα μεχρι να βγαλεις τα μικρα και αν δεν έχει κατω 2 δακτυλα μάκα εμενα να με βάλετε να βοσκησω ρικια! :D )

αντε καλη αρχη....