PDA

Επιστροφή στο Forum : Χρονος αναμονης για pm


tsoum
14-03-11, 17:55
Φαντάζομαι πως η συγκεκριμένη ρυθμιση υπάρχει για την καταπολεμηση του spamming. Ωστόσο, τοσο καιρό που είμαι γραμμενος δεν μου έχει ερθει καποιο μηνυμα spam.

Μηπως γίνεται να μειωθεί ωστε να διευκολυνθεί η επικοινωνία μεταξύ των χρήστων; Π.χ. 1 ή 1,5 λεπτό νομίζω θα ήταν καλύτερα, αν όχι καθόλου αναμονη.

Μια απλή προταση! :wink:

irongud
14-03-11, 17:57
+1 καθολου αναμονη ειναι σπαστικο να κανεις συζητηση ετσι!

achisael
14-03-11, 17:59
Οντως πολυ σπστικο ειναι αυτο...
οχι οτι αν περιμενουμε αυτον τον χρονο θα γινει και κατι αλλα θα ηταν καλυτερο να μην υπηρχε η εστω στο μισο...:p:p

mixalis p
14-03-11, 18:11
tsoum θα μπορουσες να προτεινεις καλυτερη ιδεα-+9! αυτους που εχεις φιλους να μπορεις να επικοινωνεις κατευθειαν μαζι τους! :smt081θα ηταν πολυ ευκολο να ειχε ενα (chat)!:D:D:D

platy
14-03-11, 18:19
ή πολυ απλα να ζητηθει η μεταφορα του chatbox απο την βαση της αρχικης σελιδας στην κορυφη(Κ να ανοιχτει αναλογο θεμα που να δηλωνει την χρηση του ) ετσι ωστε τα μελη να μπορουν να επικοινωνουν αμεσα ;)

redman88
14-03-11, 18:20
ο χρονος αναμονης οντως ειναι σπαστικος και ειδικα αν μιλας με 2-3 ατομα την ιδια ωρα

kingrim
14-03-11, 18:23
+1000

LeeHook
14-03-11, 18:24
Πόσος είναι ο χρόνος αναμονής;

achisael
14-03-11, 18:27
Πόσος είναι ο χρόνος αναμονής;


μεγαλος αν εισαι πυροβολο... :D:D:D

kingrim
14-03-11, 18:28
180sec

achisael
14-03-11, 18:30
Προταση: !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Παρακαλω να βαλετε ηλεκτρονικο λογογραφο να γραφει μηνυματα και ποστ γιατι βαριεμαι να γραφω...

χαχα!!!!!! :D:D:D:D

tsoum
14-03-11, 18:32
Προταση: !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Παρακαλω να βαλετε ηλεκτρονικο λογογραφο να γραφει μηνυματα και ποστ γιατι βαριεμαι να γραφω...

χαχα!!!!!! :D:D:D:D

...:smt018

Σοβαρεψουυυ! :D

achisael
14-03-11, 18:54
...:smt018

Σοβαρεψουυυ! :D


ελα ρε γιωργο πλακα κανω....

ραφαηλ10
14-03-11, 19:04
Φαντάζομαι πως η συγκεκριμένη ρυθμιση υπάρχει για την καταπολεμηση του spamming. Ωστόσο, τοσο καιρό που είμαι γραμμενος δεν μου έχει ερθει καποιο μηνυμα spam.


Μηπως γίνεται να μειωθεί ωστε να διευκολυνθεί η επικοινωνία μεταξύ των χρήστων; Π.χ. 1 ή 1,5 λεπτό νομίζω θα ήταν καλύτερα, αν όχι καθόλου αναμονη.

Μια απλή προταση! :wink:

+1000

Κλεόβουλος
14-03-11, 19:06
Πάρε ένα watch up :D:D:D:D

Γιώργος Κ
14-03-11, 19:07
Δεν το εχω προσεξει ποτε ως τωρα .... αλλα και παλι αν θελει καποιος να κανει chat θα το κανει μεσω πμ :confused: Εχει το msn, yahoo messenger και χιλια αλλα τετοια ... Ποσο μαλλον ενα τηλεφωνο η ακομα καλυτερα μια καφετερια να τα πειτε ολα απο κοντα (αν οι αποστασεις ειναι μικρες)!! :cool:

georgis4
14-03-11, 20:25
Αν τα pm ειναι για συζητηση τοτε τα κινητα για πιο λογο τα εχουμε ρε tsoumιδη?:D:p

tsoum
14-03-11, 20:39
Πάρε ένα watch up :D:D:D:D

Τι είναι αυτό;:confused:

Δεν το εχω προσεξει ποτε ως τωρα .... αλλα και παλι αν θελει καποιος να κανει chat θα το κανει μεσω πμ :confused: Εχει το msn, yahoo messenger και χιλια αλλα τετοια ... Ποσο μαλλον ενα τηλεφωνο η ακομα καλυτερα μια καφετερια να τα πειτε ολα απο κοντα (αν οι αποστασεις ειναι μικρες)!! :cool:

Νομίζω πως οι mods δεν έχουν τετοιον περιορισμό, αφου σε μια προσφατη συνομηλία με εναν, οι απαντήσεις ερχονται κατευθειαν.

Σιγουρα μπορουν να χρησιμοποιηθούν αλλα προγραμματα, αλλα σκεψου οτι ο αλλος μπορει να μην το έχει ή να μην θέλει να μπλεξει με τα προγραμματα. Απο το τηλέφωνο δεν μπορείς να περιγραψεις τοσο καλα. Δεν μπορείς να στειλεις εικόνες κ σχεδια. Εμεις πάντως, μερα παρα μερα, βρισκόμαστε. Αν όχι όλοι μαζί, 2-3 ατομα για το ενα ή το αλλο θεμα. :D

Αν τα pm ειναι για συζητηση τοτε τα κινητα για πιο λογο τα εχουμε ρε tsoumιδη?:D:p

Δεν ξέρω εσύ γιατί το έχεις εγω το έχω για μοστρα πάντως! :cool: :D


Αυτό που θέλω να πώ είναι οτι εφόσον υπάρχει αυτή η δυνατότητα των pm, γιατι να μην βελτιωθεί, ωστε να γίνει πολύ πιο χρηστική με μια σχετικά ασημαντη αλλαγή;

miki
14-03-11, 20:56
εκτος απο συζητηση, δεν βολευει ουτε αν εχεις κανει αγγελια.
προσφατα ειχα 4 πμ για μια αγγελια και για να συννενοηθω περασαν 30 λεπτα.

georgis4
14-03-11, 21:11
Αυτό που θέλω να πώ είναι οτι εφόσον υπάρχει αυτή η δυνατότητα των pm, γιατι να μην βελτιωθεί, ωστε να γίνει πολύ πιο χρηστική με μια σχετικά ασημαντη αλλαγή;
Η *χρονοκαθυστερηση* στα search/post/pm σε ΟΛΑ τα φορουμ υπαρχει για να μη *πεσει* η *σερνετε* ο σερβερ που τα φιλοξενει απο μαζικη ροη δεδομενων απο τους χρηστες.Δεν ειναι θεμα spam ουτε κατι καινουριο ;)

tsoum
14-03-11, 21:29
Αυτό είναι το πρωτο στο οπόιο εγώ βλεπω κατι τέτοιο πάντως.

Παρε για παραδειγμα αυτό που λεει ο φιλος miki...

irongud
14-03-11, 23:16
Η *χρονοκαθυστερηση* στα search/post/pm σε ΟΛΑ τα φορουμ υπαρχει για να μη *πεσει* η *σερνετε* ο σερβερ που τα φιλοξενει απο μαζικη ροη δεδομενων απο τους χρηστες.Δεν ειναι θεμα spam ουτε κατι καινουριο ;)

κανεις λαθος σε καποια αλλα φορουμ που ειμαι ολα πανε σφεντονα χωρις καθυστερηση στα πμ.
και για καποιον προλαλησαντα πιστευω πως κανεις δεν εχει σκοπο να γεμιζει το κινητο του η να δινει το κινητο του σε ανθρωπους που μιλανε για 10 λεπτα να συννενοηθουν για κατι και μετα τελος. ουτε το μσν γιατι μετα απο κανα χρονο κοιτας καποιον που δεν εχεις μιλησει ποτε και λες : ρε ποιος ειναι αυτος ο τσουμ τι ονομα ειναι αυτο δε μου λεει κατι τι τον εχω εδω???. αν θελω να μιλησω με κινητο με καποιον τοτε μονο θα ανταλλαξουμε.

delta66
14-03-11, 23:27
ΟΚ δεν ειναι για Chat τα ΠΜ, αλλα και τα 180 δ/λεπτα ειναι μαλλον πολλα για μια μινι συννενοηση 2-3 μηνυμάτων μεσω ΠΜ

tsoum
14-03-11, 23:40
Δεν διαφωνώ, αλλα πειράζει να είναι π.χ. 90 δευτερόλεπτα; Θα δημιουργηθεί προβλημα;

Αν δημιουργηθεί, σαφως και δεν τίθεται θέμα.

achisael
15-03-11, 00:15
ΟΚ δεν ειναι για Chat τα ΠΜ, αλλα και τα 180 δ/λεπτα ειναι μαλλον πολλα για μια μινι συννενοηση 2-3 μηνυμάτων μεσω ΠΜ


οντως πολλοι εχουν αγγελιες και τους στελνει καποιος μηνυμα (δεν λεεω καποιοι γιατι εκει υπαρχει τεραστιο προβλημα...)
για να συννενοηθουν χρειαζονται 3-4 μηνυματα οποτε πολυ ωρα και ειδικα αν ειναι βραδυ ο ''πωλητης'' περιμενει πολυ ωρα μιας και ο αλλος μπορει να βαρεθει και να μην το δει εκεινη την ωρα...

καλο θα ηταν να γινει 30'' καλα ειναι...

σε αλλα φορουμ ειναι και ΚΑΘΟΛΟΥ...!!!

Tolis
16-03-11, 02:43
Όι αγγελίες ειναι μια δευτερευουσα βοηθεια του φορουμ, και ως λογος δεν θα με εκανε ποτε να αλλαξω καποια ρυθμιση.
Τα ΠΜ δεν ειναι τσατ, αν θελετε γρηγορες συνομιλιες καντε το σε καποια αλλη εφαρμογη.

chemical mac
16-03-11, 09:52
Όι αγγελίες ειναι μια δευτερευουσα βοηθεια του φορουμ, και ως λογος δεν θα με εκανε ποτε να αλλαξω καποια ρυθμιση.
Τα ΠΜ δεν ειναι τσατ, αν θελετε γρηγορες συνομιλιες καντε το σε καποια αλλη εφαρμογη.Είσαι φασίστας :D :D :D

rtolis
16-03-11, 10:57
Δικτάτωρ για την ακρίβεια!! :smt081 :smt081