PDA

Επιστροφή στο Forum : Ερώτηση περί αναπαραγωγής μονομάχου


Sotiris7
13-03-11, 09:53
Σε ένα μικρό ενυδρειάκι που έχω για τον πιτσιρικά μου, έχω βάλει έναν ωραιότατο μπλε μονομάχο...........

Ο τυπάκος, έχει γεμίσει από χθες την επιφάνεια με φουσκάλες, προφανώς φτιάχνοντας φωλιά.........

Και εδώ μπαίνει η ερώτηση.............

Καθώς δεν έχω προσπαθήσει ποτέ μου να ζευγαρώσω μονομάχους, πως διάολο γίνεται;;;;; :rolleyes:

Αν του βάλω μια θυληκιά μέσα στο ενυδρειάκι, θα γίνει παιχνίδι;;;;;;

Μετά, θα πρέπει να κάνω κάτι άλλο;;;;;;; Θα πρέπει να βγει η θυληκιά, ή μένει μέσα και αυτή και γενικώς τα αφήνουμε τα ψαράκια στην ησυχία τους;;;;;;

Ιδέα δεν έχω επί του θέματος............... :D

Γιώργος Κ
13-03-11, 10:05
Διαβαζεις τα υπομνηματα στη κατηγορια και θα σου λυθουν ολες οι αποριες!! :D:p

Δεν ειναι και τοσο απλη υποθεση! ;)

Sotiris7
13-03-11, 10:12
Αυτό διαβάζω τώρα Γιώργη, και έχει αρχίσει να μου κόβεται η όρεξη........... :D :D :D

Γιώργος Κ
13-03-11, 10:19
Δεν γινεται ομελετα χωρις να σπασεις μερικα αβγα!! :D:D

Sotiris7
13-03-11, 10:23
Ναι............ αλλά αν πω στην γυναίκα μου ότι θα βάλω και άλλα δύο ενυδρεία (ένα για την θυληκιά και ένα για να γεννήσουν) για να ζευγαρώσω τον μονομάχο του Αντωνάκη, με βλέπω να πρέπει να............ αποχωρήσω από το σπίτι......... :D :D :D

Γιώργος Κ
13-03-11, 10:25
Ναι............ αλλά αν πω στην γυναίκα μου ότι θα βάλω και άλλα δύο ενυδρεία (ένα για την θυληκιά και ένα για να γεννήσουν) για να ζευγαρώσω τον μονομάχο του Αντωνάκη, με βλέπω να πρέπει να............ αποχωρήσω από το σπίτι......... :D :D :D
Πες οτι το αγορασε ο Αντωνακης!!! :smt081:smt081:smt081:smt118:smt118

:smt044:smt044:smt044:smt044

delta66
13-03-11, 12:06
Καλα οι νεοι, αλλα και εσυ? :rolleyes:
Ανοιγεις θεμα με τιτλο "ερωτηση"?

Γραψε την περιληψη της ερωτησης ντε στο τιτλο.
Αν το ανοιγα και εβλεπα ερωτηση ακυρη "απο που κλανει το μπαρμπουνι", θα σε ξεχεζα.
Θελεις να μην ξανανοιξω θεμα σου? :D


τα λεω της νυφης να τα ακουει η πεθερα

Sotiris7
13-03-11, 12:39
Το θέμα είναι περισσότερο που σε δαγκώνει ο αστακός και όχι από που κλάνει το μπαρμπούνι............. :D :D :D

Διάβασα το υπόμνημα, και μου ψιλο-χοντρο-έκοψε την διάθεση για αναπαραγωγή μονομάχων όπως έγραψα και πιο πάνω..... :D :D :D

Όσο για την δικαιολογία του Γιώργη, την είχα στο μυαλό μου, αλλά λέω να την κρατήσω για το καλοκαίρι που θα στήνεται το 2,5μετρο.......... :D :D :D

delta66
13-03-11, 13:16
Όσο για την δικαιολογία του Γιώργη, την είχα στο μυαλό μου, αλλά λέω να την κρατήσω για το καλοκαίρι που θα στήνεται το 2,5μετρο.......... :D :D :D
Οριστε που μπορεις, με σωστο στησιμο, να κανεις φυσιολογικη αναπαραγωγη μονομαχων, χωρις να τρεχεις :D:D

Γιώργος Κ
13-03-11, 13:27
Καλα οι νεοι, αλλα και εσυ? :rolleyes:
Ανοιγεις θεμα με τιτλο "ερωτηση"?

Γραψε την περιληψη της ερωτησης ντε στο τιτλο.

τα λεω της νυφης να τα ακουει η πεθερα
Για κοιτα ξανα τον τιτλο :smt081:smt081:smt081:smt081:smt081
Οριστε που μπορεις, με σωστο στησιμο, να κανεις φυσιολογικη αναπαραγωγη μονομαχων, χωρις να τρεχεις :D:D
Κριμα ειναι τα καημενα να γινουν τροφη ... των μπλε!! -+9-+9-+9-+9

:D

Sotiris7
13-03-11, 13:31
Χαχαχαχαχαχαχα............... λες στα 2,5 μέτρα ενυδρείο, να βάλουμε μόνο ένα ζευγάρι μονομάχων ε;;;;;;; :D :rolleyes: :D :rolleyes: :D :rolleyes:

delta66
13-03-11, 13:52
Για κοιτα ξανα τον τιτλο :smt081:smt081:smt081:smt081:smt081

Κριμα ειναι τα καημενα να γινουν τροφη ... των μπλε!! -+9-+9-+9-+9

:D
Καλα ας μην εβαζες το χερακι σου :D:D

Ποια μπλε και πρασινα αλογα? Στο μονο που μπορουν να συγκριθουν με τους μονομαχους ειναι η ... κινητικοτητα :D:D:D:D
-------------------------
Χαχαχαχαχαχαχα............... λες στα 2,5 μέτρα ενυδρείο, να βάλουμε μόνο ένα ζευγάρι μονομάχων ε;;;;;;; :D :rolleyes: :D :rolleyes: :D :rolleyes:
γιατι οχι?
ποιος αλλος θα ειχε την δυνατοτητα παρατηρησης αυτων των ψαριων σε τετοιο χωρο? :D
Ιδιως αν παρεις "αγριους"
http://www.youtube.com/watch?v=aj5OEvBQPVo

Sotiris7
13-03-11, 14:31
Χαχαχαχαχα.......... το σκέφτεσαι ρε συ;;;;;;

Να έχω μερικούς άγριους δίσκους σε 550 λίτρα, και στα 1400 λίτρα να βάλω ένα ζευγάρι μονομάχους........ :cool: :cool: :cool:

Maverick
13-03-11, 22:13
Διάβασα το υπόμνημα, και μου ψιλο-χοντρο-έκοψε την διάθεση για αναπαραγωγή μονομάχων όπως έγραψα και πιο πάνω..... :D :D :D


Ποιο ακριβώς σημείο σε αποθάρρυνε? Μήπως χρειάζεται αναδιατύπωση :rolleyes:

Sotiris7
14-03-11, 08:30
Μωρέ μια χαρά τα λες στο υπόμνημα.............. αλλά εκεί που λέει ότι πρέπει να έχουμε την θυληκιά σε ξεχωριστό ενυδρείο, και μετά ξεχωριστό ενυδρείο για την γέννα και μετά να τα ξαναχωρίσουμε τα ψαράκια και να πάνε πίσω στα ξεχωριστά ενυδρεία τους, αποθαρρύνθηκα στην σκέψη των πρόσθετων ενυδρείων που θα χρειαστώ και της πρόσθετης γκρίνιας που θα υποστώ......... :D :D :D

drak7family
14-03-11, 09:59
Δεν γινεται ομελετα χωρις να σπασεις μερικα αβγα!! :D:D

γινεται!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!