PDA

Επιστροφή στο Forum : λιγο βοηθεια!!


pantelos
11-03-11, 20:27
εχω ενα 120λτ ενυδρειο και θελω να βαλω μεσα εναν red tail shark και θελω να βαλω και κανενα κοπαδακι μαζι του για συγκατοικους!!!εχετε να προτεινετε κατι??ποιο πολυ παω προς τα tiger barbs,serpae tetra η Yasuhikotakia sidthimunki...τι λετε ταιριαζει κατι απο αυτα??υπαρχει καποια αλλη ιδεα???:D:D:D

LeeHook
11-03-11, 22:03
Τα 120Lt είναι λίγα για Red tail. Θέλει μεγάλο και κυρίως μακρύ ενυδρείο.
Δεν είναι ιδανικός κάτοικος κοινωνικού ενυδρείου ειδικά μαζί με ψάρια μικρότερα από αυτόν.

pantelos
11-03-11, 22:31
εχω παρει 50 γνωμες μεχρι τωρα...οι περισοτεροι μεσα στο φορουμ λενε οτι κανει για τα λιτρα αλλα δεν πρεπει να βαλω αλλο ιδιου ιδους μεσα γτ θα πεφτει πολυ ξυλο....αλλα εγω αλλο ρωτισα!!!με τι μπορω να τον συνδιασω!!:D:D:D

tsoui
12-03-11, 01:27
Τα 120Lt είναι λίγα για Red tail. Θέλει μεγάλο και κυρίως μακρύ ενυδρείο.
Δεν είναι ιδανικός κάτοικος κοινωνικού ενυδρείου ειδικά μαζί με ψάρια μικρότερα από αυτόν.

Οπως πολυ σωστα σου γραφει ο φιλος θελει τουλαχιστον 200λτ και επισης οπως πολυ σωστα γραφει μπαινει μονο με ψαρια ιδιου τελικου μεγεθους οποτε παλι καταληγουμε οτι χρειαζεται μεγαλυτερο ενυδρειο σε οποιοδηποτε αλλο συνδιασμο απλα τον κουραζεις στο ταισμα :smt027

pantelos
12-03-11, 01:35
οκ ενταξει καταλαβα για τον καρχαρια....για τα κοπαδακια τωρα...τι μπορω να βαλω??καμια προταση??

harris samos
12-03-11, 04:30
οκ ενταξει καταλαβα για τον καρχαρια....για τα κοπαδακια τωρα...τι μπορω να βαλω??καμια προταση??θεσ μαλακου η σκληρου νερου ?:rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes:

delta66
12-03-11, 11:40
8 Tiger barbs και 6 Yasuhikotakia sidthimunki.
:smt023