PDA

Επιστροφή στο Forum : τελικά οι μετρήσεις έγιναν.


akoulis
04-03-11, 03:54
τελος-+9οχι μην χαιρεστε:rolleyes:δεν γλτωνετε ετσι ευκολα απο μενα:smt081απλα δεν νομιζω οτι δεν θα ξανα πειραξω κατι απο μεσα.τα leleupi τα΄στειλα.το κυνηγημενο brevis παει κι΄αυτο.οταν παρω μεγαλυτερο ενυδρειο τοτε τα λεμε καλητερα μ΄αυτα τα ψαρακια.λοιπον εχοθμε και λεμε μετρησης τωρα . .ΝΟ 2:10<15,ΝΟ 3:Ο,GH:21,KH:10<15,PH:7,8.25 βαθμοι θερμοκρασια περιπου.η μετρησης εγιναν με το easy test της JBL.με τρωγε το ΝΟ3,τωρα για τα υπολοιπα θ΄ακουσω την γνωμη σας.αλαξα της πετρες,εβαλα μερικα φυτα ακομα,2 σαλιγγαρακια.θελω να μου πειτε την γνωμη σας για τα julidochromis transcriptus:rolleyes:3 μου τα δινει τζαμπα για την αλαγη και περνω 1 ακομα για ζευγαρι:rolleyes:ωραια ειναι κι΄ο τυπος στο μαγαζι λεει οτι ταιριαζουν με τα brevis.αυτος τα΄χει μαζι και δεν τα ενοχλουν:confused:ειναι ετσι;...γεια σας και η γνωμη σας θα΄ναι σεβαστη.;)

QS-Plan
04-03-11, 05:39
θα πρέπει να πάρεις και ένα υγρό τεστ ΝΗ3/ΝΗ4....
αν θυμάμαι καλά, 60ρι δεν είναι το ενυδρείο σου? αν ναι, τοτε άσε μόνα τους τα μπρέβις να τα χαρείς.
τρανσκριπτους με μπρεβις πανε μια χαρα, κι εγω μαζι τα έχω σε 120ρι, και είναι οριακά... ήδη ψάχνω κανενα 60ρι να βάλω τα μπρεβις μονα τους εκει....

akoulis
05-03-11, 05:47
θα πρέπει να πάρεις και ένα υγρό τεστ ΝΗ3/ΝΗ4....
αν θυμάμαι καλά, 60ρι δεν είναι το ενυδρείο σου? αν ναι, τοτε άσε μόνα τους τα μπρέβις να τα χαρείς.
τρανσκριπτους με μπρεβις πανε μια χαρα, κι εγω μαζι τα έχω σε 120ρι, και είναι οριακά... ήδη ψάχνω κανενα 60ρι να βάλω τα μπρεβις μονα τους εκει....
ευχαρηστω κωστα