PDA

Επιστροφή στο Forum : 90ρι με ξιφοφόρους και κριμπένσις


QS-Plan
14-02-11, 18:19
Μέχρι να μου έρθουν και τα κριμπένσις.....

προς το παρόν, ανεβάζω τις φωτος από το 90ρι όπως είναι τώρα με τους ξιφοφόρους...
http://s1239.photobucket.com/albums/ff503/QS-Plan/90lt%20aquarium/


Σχόλια/παρατηρήσεις/κλπ κλπ ΕΠΙΒΑΛΛΟΝΤΑΙ !!!!

georgis4
14-02-11, 18:24
Τα τσακωσες τελικα τα μωρακια ε?:D
Μαρεσει το ενυδρειο αλλα βρε ανθρωπα σαν ΠΟΛΛΑ επιφανειας φυτα δεν εχεις?Το φως φτανει στον πατο?:)

irongud
14-02-11, 18:52
κριμπενσις σε ενα βυθο 100Χ45 με 8 κορυντορας μπαινουν? υπολοιποι κατοικοι σκαλαρια , ροδοστομοι. η καλυτερη επιλογη ειναι ραμιρεζι αλλα ειναι πιο ευαισθητα προτιμω τα κριμπ.

kostaskich
14-02-11, 20:55
Τα τσακωσες τελικα τα μωρακια ε?:D
Μαρεσει το ενυδρειο αλλα βρε ανθρωπα σαν ΠΟΛΛΑ επιφανειας φυτα δεν εχεις?Το φως φτανει στον πατο?:)
συμφωνω πολλα ειναι τα φυτα επιφανειας κωστα θα σου χαλασουν τα απο κατω γιατι δεν θα πηγαινει το φως

QS-Plan
14-02-11, 22:45
thanks guys
αύριος πουρνό πουρνό θα αρχίσει το ξήλωμα...

tsoum
14-02-11, 23:23
Δεν βλέπω πολλα απαιτιτικά φυτά στον βυθο. Δεν νομίζω να έχεις πρόβλημα. Εγω στο προηγουμενο μου σετ-απ ετσι το είχα. Οι κρυπτοκορίνες μου και οι βαλλισνεριες ήταν μια χαρα. Μονο η hygrophila polysperma δεν πηγαινε πολυ καλα (γιατι ήταν και μαπα ο σχεδιασμός του καπακιου- κινεζικο γαρ).


Αλήθεια, το φώς του ενυδρείου είναι αναμένο; :D

Για κριμπενσις παντως φαίνεται πολύ καλο!

QS-Plan
14-02-11, 23:43
Έχει μόνο ανούμπιες, βαλισνέριες και bolbitis heudelotii (οι οποίες μάλλον θα βγουν μιας και ψιλοχαλάσαν...)

Οι φωτο είναι με το φώτα του ενυδρείου αναμένα

beat89
15-02-11, 00:37
κριμπενσις σε ενα βυθο 100Χ45 με 8 κορυντορας μπαινουν? υπολοιποι κατοικοι σκαλαρια , ροδοστομοι. η καλυτερη επιλογη ειναι ραμιρεζι αλλα ειναι πιο ευαισθητα προτιμω τα κριμπ.
Αυτα που εχεις χρειαζονται πιο μαλακο νερο απο τα κριμπς κ ακομα θα χαλασεις την βιοτοπικοτητα.Τα ραμς δεν ειναι δυσκολα αν τα εχεις σε σωστες συνθηκες.

Qs βαλε περισσοτερα φυτα κ βγαλε μια φωτο απο μπροστα ολο το ενυδρειο.Αυτο δεξια μπροστα ειναι πετρα ή ξυλο?
Τη bolbitis απο που την πηρες κ ποσο?

QS-Plan
15-02-11, 00:42
Αύριο που θα παω πάλι στο γραφείο...

δεξιά μπροστά έχει ένα μεγάλο κομμάτι ξύλο και μπροστά του μια ξυλόπετρα....
η bolbitis ήταν δώρο μαζί με κάτι άλλο που είχα πάρει από έναν συνχομπίστα...

spykan2
15-02-11, 12:02
Καλημέρα...

Εγώ να κάνω μια ερώτηση;Τα κριμπ δεν θα τσακίσουν στο ξύλο τα ξιφοφοράκια σου ή υπολογιζεις οτι έχεις αρκετές κριψόνες;

Από δική μου πείρα πάντως ενα ζεγαρι κριμπ (παρόλο που σαν χρωματα θα πηγαίνει σίγουρα) μου τσάκισε οτι μικρό ειχα σε 120λτ...με κριψόνες