PDA

Επιστροφή στο Forum : hamster - βατραχάκια


Emily82
13-02-11, 10:53
Τα ποντικάκια μου έχουν μια παράξενη συνήθεια, χοροπηδάνε μέσα στο γυάλινο κλουβί τους σαν βατραχάκια. Μήπως ξέρει κανείς για ποιον λόγο το κάνουν αυτό? :confused::confused::confused:

takis07
13-02-11, 11:14
καλημερα μπορεις να κοιταξεις εδω www.pets.gr/forum/index.php ισως βρεις απαντηση σε αυτο που ψαχνεις

Chris82
13-02-11, 11:46
Γυαλινο κλουβι??
Ροδα εχει αυτο το κλουβι??

Emily82
13-02-11, 11:58
Γυαλινο κλουβι??
Ροδα εχει αυτο το κλουβι??

Δεν έχει διότι όποτε τους βάζω την ρόδα πάνε όλα μαζί και υπάρχει μεγάλη πιθανότητα σοβαρού τραυματισμού μιας και πιάνονται.

Chris82
13-02-11, 12:18
Η ροδα ειναι απαραιτητη για τα χαμστερ γιατι εκει βγαζουν ολη τους την ενεργεια!!Ισως γι'αυτο σου χωροπηδανε οπως λες, γιατι θελουν να τρεξουν!!Ποσα χαμστερ ειναι και σε ποιο κλουβι??Μη φοβασε παντος εχουν παρα πολυ ελαστικο σκελετο και πολυ δυσκολα θα παθουν κατι..;)

Υπαρχουν επισης και ροδες εξωτερικες οπου βαζεις μεσα το χαμστερ και αυτο γυρναει σε ολο το σπιτι..:p

Emily82
13-02-11, 12:38
Η ροδα ειναι απαραιτητη για τα χαμστερ γιατι εκει βγαζουν ολη τους την ενεργεια!!Ισως γι'αυτο σου χωροπηδανε οπως λες, γιατι θελουν να τρεξουν!!Ποσα χαμστερ ειναι και σε ποιο κλουβι??Μη φοβασε παντος εχουν παρα πολυ ελαστικο σκελετο και πολυ δυσκολα θα παθουν κατι..;)

Υπαρχουν επισης και ροδες εξωτερικες οπου βαζεις μεσα το χαμστερ και αυτο γυρναει σε ολο το σπιτι..:p

Τα ποντίκια είναι 7 η μάνα και τα 6 παιδία. Μπάλα για να μπαίνουν μέσα είχα αλλά έτρεχε και κτύπαγε πάνω στους τοίχους και στα έπιπλα με φόρα ώσπου έσπασε το καπάκι και βγήκε, η μάνα μου κόντεψε να πάθει έμφραγμα.

Chris82
13-02-11, 13:03
Πολυ ωραιο το εχεις!!!Βαλε αν μπορεις και κατι για να σκαρφαλωνουν!!;)

Το ειχα παθει και εγω αυτο και εψαχνα το χαμστερ 3 μερες..zw

Emily82
13-02-11, 13:20
Το γυάλινο που βλέπεις το έφτιαξε ο μπαμπάς μου. Έγινε λόγο εγκυμοσύνης για να μην κινδυνέψουν τα μωρά από τυχών πέσιμο.

Chris82
14-02-11, 16:13
Δεν θα παθαιναν τιποτα τα μικρα και ας επεφταν κατω!!Ειναι σκληρα καρυδια..:D