PDA

Επιστροφή στο Forum : Φιλοι Αφρικανακιδες Γεια Σας


stefanos.f
31-05-03, 20:23
Που εισαστε ρεεεεεεεεεεε :lol: Μπορει να εχω ψιλοεξαφανιστει αλλα φτιαχνω δυο νεους τοπους φιλοξενειας Αφρικανικων Κιχλιδων! Ενα ενυδρειο 650 λιτρων σε ενα φιλαρακι στο Ν.Ηρακλειο και μια λιμνουλα 7600 λιτρων :shock: στην Κερκυρα... Αφρικανες ΟΛΕ! :wink: Λεπτομερειες προσεχως....

Υ.Γ Ποσες Αφρικανικες Κιχλιδες χωρανε σε 7.600 λιτρα ρε παιδια :?: :shock: :lol: :lol: :lol:

tasos
31-05-03, 22:39
Πλάκα κάνεις!;Και τί θα κάνουν το χειμώνα τα ψάρια; Εκτός αν η κέρκυρα έχει τροπικό κλίμα και δεν το γνωρίζω,ή οι αφρικάνες δεν μασάνε, καθότι άσχετος με την οικογένεια :wink:

stefanos.f
01-06-03, 09:38
Εμμμμ.... :roll: :idea: δεν θα ειναι ακριβως λιμνουλα... θα ειναι θερμαινομενη.... και θα βρισκεται και σε εσωτερικο χωρο :wink: Βεβαια προς το παρων ακομη ειμαστε στο πειραματικο σταδιο και περιμενουμε φιλτρα και αλλα οργανα που εχουμε ηδη παραγγειλει... Λεπτομερειες προσεχως... :D

Entreri1221
01-06-03, 14:41
:evil: ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΓΡΑΦΤΗΚΕ ΚΑΤΙ ΚΑΙ ΓΙΑ ΑΥΤΑ ΤΑ ΕΡΗΜΑ ΤΑ ΨΑΡΙΑ!!!!! :D
Γεια σου ρε Στεφανε :D

stefanos.f
02-06-03, 21:44
Ρε Νικολα τα δικα μας τα ψαρια δεν εχουν αναγκη απο διαφημηση, πουλανε απο μονα τους :lol: :lol: :lol: :wink:

Anonymous
08-07-03, 18:57
Εμμμμ.... :roll: :idea: δεν θα ειναι ακριβως λιμνουλα... θα ειναι θερμαινομενη.... και θα βρισκεται και σε εσωτερικο χωρο :wink: Βεβαια προς το παρων ακομη ειμαστε στο πειραματικο σταδιο και περιμενουμε φιλτρα και αλλα οργανα που εχουμε ηδη παραγγειλει... Λεπτομερειες προσεχως... :D

Φίλε Στέφανε έχω και εγώ στα σχέδια μου να δημιουργήσω μια indoor pond αύτή που λές τελικά δημιουργήθηκε? Πόσο κόστισε ή θα κόστιζε η δημιουργία της?
Εγώ σκέφτομαι αυτή που θα φτιάξω (στην αποθήκη θα γίνει) να την κάνω να έχει 3 πλευρές απο τσιμέντο και η μία πλευρά κατά κάποιο τρόπο να γίνει με τζάμι ή με acrylic κατά παραγγελία απο αγγλία, βέλγιο ή Ισραήλ... Η βοήθεια σε αυτό το θέμα θα ήταν υπέροχη!!!

stefanos.f
08-07-03, 23:43
Ναι ρε Γιωργη η λιμνουλα ειναι σχεδον ετοιμη και μεσα κολυμπουν ηδη και τα πρωτα ψαρια! Το κοστος της εφτασε περιπου τα 2.460€ ποσο το οποιο διεθεσε ο πανευτυχης Αγγλος ιδιοκτητης της! Οτι χρειαστηκαμε, το παραγγειλαμε μεσω του Internet απο Γερμανια, γιατι αλλιως θα θελαμε τουλαχιστον τα διπλα φραγκα! Στο www.aquaristikshop.de μπορει να βρει κανεις τα παντα! :wink:

batza
08-09-03, 00:05
ΑΓΑΠΙΤΟΙ ΣΙΝΑΔΕΛΦΟΙ :D :D :D . Εχω εναν γνοστο ο οποιος εχει ενα ξενοδοχιο, ολοκενουριιο, φετος ηταν η προτη σεζον λιτουργιας του. Ο φυλος αυτος ενδιαφερετε να φτιαξει ενα αρκετα μεγαλο ενυδρειο πισο απο την ρεσεψιον. Τι ψαρια να του προτινω να βαλει αραγε :?: :?: :?: :D :D :D , μιπος :wink: :wink: απο ( Δ ) αρχιζει ξερετε εσεις :D :D :D . Θα κανονισω να τον επισκευθω μαζι με τιν στεφανο τον μπατζανακι κι επισεις θα τον φερω σε επαφη μαζισας μεσο του site . Σας παρακαλω να τον προσεξετε ,μιλαμε για μεγαλο ενυδρειο :wink: .