PDA

Επιστροφή στο Forum : Πληροφορίες για σκιουράκια


bantourakis
20-01-11, 19:23
Καλησπέρα, ξέρεις κανένας να μου πεί πως μπορώ να κάνω αλλαγή στα ροκανίδια που έχω βάλει στο κλουβί του Μάρλι και του Κλάστερ? (τα σκιουράκια)

tsoum
20-01-11, 19:24
Δεν έχει συρταράκι να βγαίνει απο κάτω; Μπορείς να τα μαζέψεις με την ηλεκτρική, αλλα θα φρικάρουν απο την φασαρία.

bantourakis
20-01-11, 19:31
Δεν έχει συρταράκι να βγαίνει απο κάτω; Μπορείς να τα μαζέψεις με την ηλεκτρική, αλλα θα φρικάρουν απο την φασαρία.

Το κλουβι μου δεν εχει συρταρακι, ειναι ενα κλουβι κλειστο, πορτακι στο κατω μερος που βγαινει. Και ολη αυτη η κατασκευη κουμπωνει σε μια πλαστικη βαση σαν "μπανιερα"...

tsoum
20-01-11, 19:33
Αμα ξεκουμπώσεις τότε το κλουβί θα μείνουν ολα τα ροκανίδια στο πλαστικό. Απο εκεί πετάς τα παλιά και βαζεις καινούργια. Όχι;

bantourakis
20-01-11, 19:38
Αμα ξεκουμπώσεις τότε το κλουβί θα μείνουν ολα τα ροκανίδια στο πλαστικό. Απο εκεί πετάς τα παλιά και βαζεις καινούργια. Όχι;

Δεν ξερω αν θα πεσει ολο γιατι ειναι χοντρο, δεν ειναι λεπτο. Εχει ξυλαρακια μεσα, κλαδακια. Ειναι το γνωστο ροκανιδι Country. :cool:

tsoum
20-01-11, 19:42
Γνωστο.... χμμμ!!! Εγω είχα σκιουρο πριν 3-4 χρονια! Που να ξέρω τώρα απο country, vilage, και city. Παντως το περισσότερο θα φύγει με λιγο κουνημα. Τα μεγάλα κομμάτια με το χέρι!

bantourakis
20-01-11, 19:43
Γνωστο.... χμμμ!!! Εγω είχα σκιουρο πριν 3-4 χρονια! Που να ξέρω τώρα απο country, vilage, και city. Παντως το περισσότερο θα φύγει με λιγο κουνημα. Τα μεγάλα κομμάτια με το χέρι!

Χμμμ....Ωραια ιδεα! θα δοκιμασω... Πριν 3-4 χρονια??? δεν τα εχεις τωρα? αν οχι, τι παθανε??

tsoum
20-01-11, 19:51
Το ενα ξεφυγε μια φορά που επεσε το κλουβί και ανοιξε, το αλλο πεθανε τον επόμενο χειμώνα. Ήταν απο αυτά με την φουντωτή ουρά που ήταν καφέ με τις μαυρες ασπρες γραμμές.

bantourakis
20-01-11, 19:57
Το ενα ξεφυγε μια φορά που επεσε το κλουβί και ανοιξε, το αλλο πεθανε τον επόμενο χειμώνα. Ήταν απο αυτά με την φουντωτή ουρά που ήταν καφέ με τις μαυρες ασπρες γραμμές.


Απιστευτααααα. Απο τι πεθανε το κακομοιρο? :confused:

tsoum
20-01-11, 20:22
Δεν ξέρω. :D! Που να ξέρω, ήμουν 13-14 τότε! Αυτό που ξέφυγε, μια χαρά πρεπει να περνάει/περασε, γιατί ήταν στο αυτοκίνητο, και το αυτοκίνητο ήταν παρκαρισμένο δίπλα απο ενα παλιο σπιτι, με δεντρα θαμνους κτλπ, οπότε πιστευω πως την βρήκε εκεί μεσα!