PDA

Επιστροφή στο Forum : Κόλλημα Ενυδρείου.


pokou
07-04-03, 23:17
Θα κολλήσω το νεο ενυδρείο μου 370 λτ.
Τι σιλικόνη να χρησιμοποιήσω;
:?:

γαυρος
07-04-03, 23:21
εγω εβαλα τη logo αυτην που γραφει για ενυδρεια ομως.παρα πολυ καλη!!βασικο να γραφει απο πισω για ενυδρεια γιατι εχει και αλλες ιδιες απεξω....αλλα ΔΕΝ !!
καλη επιτυχια και οτι θες....

rtolemeo
07-04-03, 23:25
Σε αυτό το topic γράφει σχετικ;a με την σιλικόνη
http://studio.aaquaria.com/board/viewtopic.php?t=42
Καλή επιτυχία!!!

tasos
08-04-03, 00:44
pokou,η σιλικόνη, εκτός απο τα παραπάνω που είδες,πρέπει να είναι και πολύ ελαστική. :shock: Μια καλή μέθοδος να το διαπιστώσεις:άδειασε λίγο σιλικόνη σε μια επιφάνεια χωρίς να την απλώσεις και άφησέ την να στεγνώσει.Πιάσε την από τα δύο άκρα και τέντωσέ την.κανονικά πρέπει να φτάσει 5-6 φορές το μήκος της :o :o (κόλπο από κατσκευαστή ενυδρείων).Αν δε βρεις, ζήτα απο κάποιον επαγγελματία κατασκευαστή,λέγοντας οτι θέλεις να διορθώσεις το ήδη υπάρχον ενυδρε΄ίο σου :wink:

pavlos
08-04-03, 01:05
Βασίλη General Electric απο την Κοκονη την έβαλα εγώ και τις έφερε.

pokou
09-04-03, 16:25
Το ενυδρειο ειναι σχεδον ετοιμο
Σημερα το βραδακι θα μπουν οι πανω κοντρες.
Διαστασεις 150*55*55
Ελπιζω ολα να πηγαν καλα.
Σιλικονη logo.
General electric δεν βρηκα πουθενα.
Με την μηδενικη εμπειρεια μου μπορω να πω οτι κανει καλη δουλεια.
Θα το δουμε μετα απο 1 βδομαδα.

tasos
09-04-03, 19:23
Νερό του λάχιστον για μια εβδομάδα στη δοκιμή :!: Μην πάθεις καμιά ζημιά μετά :wink: Έκανες μήπως το τέστ που σου είπα;

γαυρος
09-04-03, 21:02
βασιλη αστο μια μερα ακομη,και μετα βαζεις τις κοντρες,ειναι πολυ επικινδυνο να το κουνησεις χωρις να το θες,επισης ελεγξε απο το πλαι αν οι κολλημενες επιφανειες αχουν πατησει καλα η μια πανω στην αλλη,αν εχει μεινει καμια φουσκαλα και τετοια.αμα το κοιταξεις κοντρα φαινεται μια χαρα :wink: .!ευχομαι να σου πανε ολα οκ,αλλα μονο αν βαλεις μalawi :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: !!αν οχι θα επικαλεστω την γκαντεμια μου...κανονισε :twisted: :P !!!
αντε καλα γεμισματα βρεεεεεεεε !!!!! :wink: :!: :!:

pokou
10-04-03, 16:08
Μονο αν βαλεις malawi. :P

:shock: Σημερα μπαινουν οι κοντρες.
Οπως δειχνουν οι κολλησεις ειναι πολυ καλες.

Την Κυριακη μαλλον θα παει για δοκιμη.

:lol:

pokou
18-04-03, 21:39
Το ενυδρειο μπηκε στην θεση του.
Απο αυριο μπαινουν και τα ψαρια.
:P
malawi
:P