PDA

Επιστροφή στο Forum : Juwel Lido 120lt-First Completed Try


Sophie
01-01-11, 22:50
Καλησπέρα και καλή χρονιά!!!! Υγεία και ευτυχία σε όλους!!!! Αυτό είναι το ενυδρείο σε μια πρώτη ολοκλήρωμένη προσπάθεια.
Κάτοικοι: 4 καρδηνάλιοι, 4 ροδόστομοι, 2 χήρες, 1 μονομάχος
Διακόσμηση: άσπρο/καφέ χαλίκι, ρίζες Mangrove, φόντο
Φυτά: Cryptocorine (Broad Leaves), Anubia

Περιμένω σχόλια για την βελτίωση του ενυδρείου από κάθε άποψη. Ευχαριστώ εκ των προτέρων :)

mitsos1975
02-01-11, 11:28
Καλησπέρα και καλή χρονιά!!!! Υγεία και ευτυχία σε όλους!!!! Αυτό είναι το ενυδρείο σε μια πρώτη ολοκλήρωμένη προσπάθεια.
Κάτοικοι: 4 καρδηνάλιοι, 4 ροδόστομοι, 2 χήρες, 1 μονομάχος
Διακόσμηση: άσπρο/καφέ χαλίκι, ρίζες Mangrove, φόντο
Φυτά: Cryptocorine (Broad Leaves), Anubia

Περιμένω σχόλια για την βελτίωση του ενυδρείου από κάθε άποψη. Ευχαριστώ εκ των προτέρων :)
Καλή χρονιά. ομορφο το ενυδρείο σου!
οι πιο έμπειροι θα σου πούνε κανά δυο πραγματάκια, αν και μπορείς με πολύ διάβασμα να τα καταφέρεις να βελτιωθείς.
θα έπρεπε να το παρουσιάσεις στις "παρουσιάσεις ενυδρειών" και διαβάζοντας πρώτα το υπόμνημα στο οποίο συμπληρώνεις τη φόρμα με όλες τις παραμέτρους του ενυδρείου σου , ωστε να υπάρχει μια ολοκληρωμένη εικονα.
Φιλικά, mitsos.

Πάνος
04-01-11, 13:06
μου αρεσουν τα ξυλα οπως τα τοποθετησες. εκ πρωτης οψεως χρειαζεσαι κι αλλα φυτα και αργοτερα να μεγαλωσεις και τα κοπαδια σου για να νιωθουν καλυτερα οι καρδιναλιοι-ροδοστομοι. ειμαι κι εγω κατα των αφισων που απεικονιζουν φυτα για φοντο. δοκιμασε με καποιο σκουροχρωμο χαρτονι ;)
οπως ειπε και ο φιλος πιο πανω μια αναλυτικη παρουσιαση βοηθα να ακουσεις περισσοτερες γνωμες.

Sophie
05-01-11, 10:42
Σας ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες! Θα επανέλθω με αλλαγές :)