PDA

Επιστροφή στο Forum : Τι να βαλω??


skorpion
23-02-03, 17:17
Γεια σας κι απο δω,τα προκαταρτικα ταπαμε στο καλωσηρθατε.αρα μπαινω στο ψητο.
το ενυδρειο μου ειναι 150 λτ και θελω να το επαναλειτουργησω μετα απο χρονια,θα ηθελα την γνωμη σας για το τι μπορω και τι ειναι πιο ευκολο για μενα να βαλω ??ειμαι σχεδον ασχετος πανω στο θεμα ψαρια ,μια και ο θειος μου ο γαυρος, μου λεει μονο με πληρωμη !!
ευχαριστω ...

chris
23-02-03, 19:35
H διαδικασία είναι απλή :
ψάχνεις ,διαλέγεις ,γράφεις και το board απορρίπτει!(τα μη κατάλληλα φυσικά).Διαφορετικά ο καθένας θα συστήνει αυτά που του αρέσουν.

http://studio.aaquaria.com/board/viewtopic.php?t=554

γαυρος
23-02-03, 23:35
are mpatzanaki...αρε ανηψιε :lol: :lol: :lol:
εχεις επιστημονα θειο και ρωτας τους αλλους?ντροπη ~~!! :oops:
βαλε κανα κιλο τσιπουρες και κανα κιλο μπαλαδες και εισαι οκ.λοιπον νεε,ξεκινα με απλα πραγματακια,βαλε κανα νεον κανα καρδιναλλιο,μεχρι να δεις αν και ποσα θα ζησουν και βλεπουμε,τα αλλα με πληρωμη !! :lol: :lol: :lol:

lurking_fear
24-02-03, 13:02
Εγώ πιστεύω ότι τα cardinals και τα neon tetras δεν κάνουν για ένα ενυδρείο αρχάριων και ειδικά σε ένα άστρωτο ενυδρείο (ΙΜΟ). Μπορεί να ξεκινήσει με ζωοτόκα ψαράκια που και όμορφα είναι και ενδιαφέροντα (και γεννάνε και εύκολα).

Entreri1221
24-02-03, 17:36
Γραψε στο search του board (στρωσιμο με αμωνια) και βγαλε μια ακρη αμα δεν βγαλεις εδω ειμαστε εμεις και δεν θα χρειαστει να χασεις ουτε ενα ψαρακι.Αλλη μια λυση ειναι να δωσεις ενα φιλτρο στο θειο σου να στο στρωσει στα ενυδρεια του.

skorpion
25-02-03, 00:35
Σ'ευχαριστω πολυ Νικο και εγω ελπιζω να μαθω γρηγορα τα μυστικα του επαγγελματος!!! :) :) :)

pokou
25-02-03, 21:25
Βάλε Guppies ειναι ωραία και ευκολα.
Πες του μπαρμπα σου να σου στιψει το σφουγγαρακι απο το ενυδρειο του και εισαι ετοιμος.
Για τα Guppies ειδικος ειναι ο χαλβας.
Ελα απο δω να σου δωσει καμμια 200αρια
απο 5 ξεκινησε. :P