PDA

Επιστροφή στο Forum : Τροφέους


ΧρήστοςΠ
15-12-10, 09:16
Καλημέρα

Δεν περίμενα ότι θα γραψω σε αυτήν την κατηγορία :smt030

Ζητουνται τροφεους προς αγορά ;) αν έχει κανενας χομπιστας

Αν εχετε δει τίποτα καλά σε κάποιο καταστημα θα με βοηθουσατε πολύ

Ευχαριστώ

nikosm1
15-12-10, 09:19
Εγώ θα μεταφέρω την αρνητική μου εμπειρία από το Water Inn, που παράγγειλα Tropheus bemba, και μου έστειλαν ανάμικτα.
Ξέρω επίσης οτι ο Μάνθος φέρνει μετά από παραγγελία.

AFRICANOS
15-12-10, 10:24
Καλημέρα Χρήστο , δεν ξέρω ποιά ψάχνεις εγω εχω Tropheus sp. "BLACK" BEMBA , αν σ'ενδιαφέρουν μου λές .

ΧρήστοςΠ
15-12-10, 12:06
σου εστειλα πμ

AFRICANOS
15-12-10, 13:20
οκ φίλε ...

Πάνος
15-12-10, 21:01
Δεν περίμενα ότι θα γραψω σε αυτήν την κατηγορία :smt030
κι εγω δε περιμενα οτι μετα τοσα χρονια στο χομπυ ενα ειδος θα με συγκινουσε τοσο!!! κανεις πολυ καλη κινηση ;)
λεπτομερειες σου εστειλα σε πμ.

πολυ προσοχη γιατι κυκλοφορουν πολλα mix...

ΧρήστοςΠ
16-12-10, 21:13
πάντως ρε παιδιά μου κανει εντυπωση που χομπίστες πουλανε σε χομπιστες ακριβότερα από τα μαγαζιά :smt120

Θα πάρω από μαγαζί τελικά ;)

Κλεόβουλος
16-12-10, 21:20
πάντως ρε παιδιά μου κανει εντυπωση που χομπίστες πουλανε σε χομπιστες ακριβότερα από τα μαγαζιά :smt120

Θα πάρω από μαγαζί τελικά ;)

Δυστυχώς Χρήστο τα βλέπουμε κι αυτά zw

gta__156
16-12-10, 21:30
παιζει ρολο το ειδος , το μεγεθος και η σπανιοτητα .

εγω που ρωτησα σε μαγαζι για tropheus ikola μου ειπε 40 ευρο το ψαρι !!!!

και δεν νομιζω να ηταν ενηλικο


Χρηστο καλα δεν εισαι με τους δισκους ? Ασε την Αφρικη :p:p:p

ΧρήστοςΠ
16-12-10, 21:39
και δισκους και Αφρική πανε στο υπογειο μία χαρα ;)


Ξέρεις γιατί τα πέρνω στο κρανίο γιατί δεν είναι ποιο ακριβά από τους δίσκους
και σίγουρα δεν έχουν την δυσκολία που έχουν οι δίσκοι στο μεγάλωμα ;)

όταν λοιπον πουλανε χομπιστες δισκους 6-7 εκκατοστα καλά ψάρια 20-25 ευρώ δεν δεχομαι ιδια τιμή για τροφεους 5 εκκατοστων ΙΜΟ

Ισως με πειραζει που εγω χαριζω τα ψαρια μου και δεν τα πουλαω σε χομπιστες :cool: αν και δεν περιμενω να μου χαρισει κανενας τιποτα

Να ειναι καλά το animal station του Νινταλ το water inn και ο υδατινος κόσμος που εχουν φερει και θα φερουν μεσα στις γιορτες :D

gta__156
16-12-10, 21:43
απλα αυτο που ειδα εγω οταν κοιταγα για τα ντεμασονι ειναι οτι και τα καταστηματα οτι τιμες θελουν λενε ... και το μεγεθος δεν ειχε καμια σχεση με αυτα που πηρα απο το Στρατο εστω και οταν ειχε βαλει αγγελια ελεγαν πολλοι οτι τα εχει ακριβα , μην ξεχναμε οτι του Στρατου ηταν ενηλικα τα ψαρια και μπουκωμενα (1-2 ) με το που μπηκαν στο ενυδρειο μετα απο 10 μερες ειδα μωρα :smt041

Dias
16-12-10, 21:46
παιζει ρολο το ειδος , το μεγεθος και η σπανιοτητα .

εγω που ρωτησα σε μαγαζι για tropheus ikola μου ειπε 40 ευρο το ψαρι !!!!

και δεν νομιζω να ηταν ενηλικο


Χρηστο καλα δεν εισαι με τους δισκους ? Ασε την Αφρικη :p:p:p

Ελα να σε παω εγω αυριο κιολας,να παρεις με 15,75:)
-------------------------
και δισκους και Αφρική πανε στο υπογειο μία χαρα ;)


Ξέρεις γιατί τα πέρνω στο κρανίο γιατί δεν είναι ποιο ακριβά από τους δίσκους
και σίγουρα δεν έχουν την δυσκολία που έχουν οι δίσκοι στο μεγάλωμα ;)

όταν λοιπον πουλανε χομπιστες δισκους 6-7 εκκατοστα καλά ψάρια 20-25 ευρώ δεν δεχομαι ιδια τιμή για τροφεους 5 εκκατοστων ΙΜΟ

Ισως με πειραζει που εγω χαριζω τα ψαρια μου και δεν τα πουλαω σε χομπιστες :cool: αν και δεν περιμενω να μου χαρισει κανενας τιποτα

Να ειναι καλά το animal station του Νινταλ το water inn και ο υδατινος κόσμος που εχουν φερει και θα φερουν μεσα στις γιορτες :D

Χρηστο αντε τελειωνε να ξεκιναμε γιατι θα πιασει κρυο παλι.....που θα τρεχουμε;:)

gta__156
16-12-10, 21:49
Για τωρα δεν ενδιαφερομαι για καποιο ψαρι :D:D


αυτο λεω Στρατο οτι τα μαγαζια πουλανε οσο θελουν

τωρα μου λες για 17-18 ευρο το ενα , αλλο καταστημα τα εδινε με 40
Δεν βγαζεις ακρη:rolleyes:

Dias
16-12-10, 22:00
Για τωρα δεν ενδιαφερομαι για καποιο ψαρι :D:D


αυτο λεω Στρατο οτι τα μαγαζια πουλανε οσο θελουν

τωρα μου λες για 17-18 ευρο το ενα , αλλο καταστημα τα εδινε με 40
Δεν βγαζεις ακρη:rolleyes:

Και να σκεφτεις οτι στο εξωτερικο,πουλανε χομπιστες μεταξυ τους αγρια με τιμη πολυ λιγων δολαριων........

milion
16-12-10, 22:07
Το κακό με τα μαγαζιά είναι ότι πολλές φορές άλλα αγοράζεις και άλλα σου βγαίνουν στην πορεία...

thanasis76
16-12-10, 22:10
πάντως ρε παιδιά μου κανει εντυπωση που χομπίστες πουλανε σε χομπιστες ακριβότερα από τα μαγαζιά :smt120

Θα πάρω από μαγαζί τελικά ;)

μερικοι χομπιστες προσπαθουν να το κανουν επαγγελμα... και δυστυχος δεν εχουν καταλαβει την εννοια της παρεας και του χομπι.... Χρηστο ο μονος οικονομικος και σωστος ειναι αυτος που σου εστειλα π.μ

και να μην αναφερω οτι οι κιχλιδες γεννανε σαν τους λαγους.... χαμος γινετε...

Πάνος
16-12-10, 23:28
θα πω και γω τη σκεψη μου και ελπιζω να μην παρεξηγηθω...
μαγαζι εδω στην Αλεξανδρουπολη ειχε φερει και παλια τροφεους...
και τωρα μπορει να μου βρει bulu point, duboisi maswe, ikola, bemba και moliro με 8,5 ευρω το ψαρακι. θα μου πεις μικρο. δε πειραζει θα μεγαλωσει. απο το ιδιο μαγαζι πηρα 12 ΕΝΗΛΙΚΑ ΚΑΘΑΡΑ red moliros με 15 ευρω το ενα. :smt120 12 εκατοστα ψαρια!!!! τα εχω 2 μηνες και εχω 13 νεα μωρα και 2 ακομη θηλυκες μπουκωμενες!! λενε οτι μεγαλωνουν αργα αλλα τα πρωτα μου που ειναι σχεδον 2 μηνων εφτασαν ηδη τα 2 εκατοστα.

περαν του οτι καποια μαγαζια μπορει να τα δινουν σε εξωπραγματικες τιμες...συμφωνω οτι οι τιμες που ακουω απο καποιους χομπιστες ειναι πολυ πολυ ανεβασμενες ΑΝ ΚΑΙ εκτιμω την αξια των ψαριων....ΔΕΝ παραβλεπω ομως και το γεγονος οτι ειμαστε μια κοινοτητα που προσπαθει να αλληλοβοηθηθει. και να προστατευθει απο τις αισχροκερδιες καποιων μαγαζιων. οταν σε μαγαζι αλεξ-πολης βρισκω τροφεους με 8-9 ευρω (λογικοτατο καποιοι με μεσαζοντες να τα δινουν και 13-15) εννοειται πως ο αλλος μαγαζατορας που τα δινει 40 ευρω στο ιδιο μεγεθος αισχροκερδει.

προσωπικα ενας απο τους λογους που ξεκινησα με τροφεους (περαν της γοητειας τους) ειναι αυτος που ασχοληθηκα και με αναπαραγωγες αλλου ειδους (endler) ή και φυτων που ηταν σπανια και ενιωθα οτι πρεπει να διαδοθουν και οχι να μεινουν στην καστα των λιγων εκλεκτων-τυχερων. οπως διεδωσαμε λοιπον μια χουφτα χομπιστες απιστευτους αριθμους καθαροαιμων εντλερ, οπως εστειλα τη blyxa japonica στα περατα της ελλαδος οταν καναμε "αμαν" να τη βρουμε -και παλι μαζι με αλλους συγχομπιστες- ετσι θετω στοχο και παλι μιας και καταφερα να παρω ΚΑΘΑΡΑ ψαρια να τα διαδωσω οσο πιο πολυ μπορω.
το ευτυχημα ειναι οτι φαινεται να συμφωνουν και τα ψαρια και γεννανε σαν κουνελια.

δε μπορεις να κρινεις ισως την τιμη που πουλα καποιος ειδικα αν το ψαρι "τα αξιζει"....αλλα μπορεις να κανεις τη διαφορα με τη δικη σου κινηση.
ανυπομονω να μεγαλωσω το γκρουπ μου ωστε να μπορω να εχω διαθεσιμα σε τριτους. ας μη ξεχναμε πως τα τροφεους δεν ειναι δισκοι που μπορεις να παρεις 2-3-5....οφειλεις να ξεκινησεις με τουλαχιστον 15αδα...οποτε για αναλογιστειτε πανω απο 20 ευρω το ψαρι...πως να ξεκινησεις???

ευχομαι συντομα (επειδη γνωριζω και μερικους ακομη που αρχισαν να ασχολουνται) να ειναι διαθεσιμα και αυτα τα ψαρια σε ποικιλια και προσιτες τιμες για αρκετους χομπιστες. και το κυριοτερο ψαρια που ξερουμε ΤΙ ειναι. να μην παραγγελνεις απο μαγαζι 1 ειδος και να καταληγεις με 3-4 διαφορετικα ειδη ή υβριδια :smt120

υ.γ. εκφραζω τις σκεψεις μου...δεν κρινω κανεναν προσωπικα. συγνωμη προκαταβολικα για οποιονδηποτε που μπορει να θιχτει.

thanasis76
16-12-10, 23:33
θα πω και γω τη σκεψη μου και ελπιζω να μην παρεξηγηθω...
μαγαζι εδω στην Αλεξανδρουπολη ειχε φερει και παλια τροφεους...
και τωρα μπορει να μου βρει bulu point, duboisi maswe, ikola, bemba και moliro με 8,5 ευρω το ψαρακι. θα μου πεις μικρο. δε πειραζει θα μεγαλωσει. απο το ιδιο μαγαζι πηρα 12 ΕΝΗΛΙΚΑ ΚΑΘΑΡΑ red moliros με 15 ευρω το ενα. :smt120 12 εκατοστα ψαρια!!!! τα εχω 2 μηνες και εχω 13 νεα μωρα και 2 ακομη θηλυκες μπουκωμενες!! λενε οτι μεγαλωνουν αργα αλλα τα πρωτα μου που ειναι σχεδον 2 μηνων εφτασαν ηδη τα 2 εκατοστα.

περαν του οτι καποια μαγαζια μπορει να τα δινουν σε εξωπραγματικες τιμες...συμφωνω οτι οι τιμες που ακουω απο καποιους χομπιστες ειναι πολυ πολυ ανεβασμενες ΑΝ ΚΑΙ εκτιμω την αξια των ψαριων....ΔΕΝ παραβλεπω ομως και το γεγονος οτι ειμαστε μια κοινοτητα που προσπαθει να αλληλοβοηθηθει. και να προστατευθει απο τις αισχροκερδιες καποιων μαγαζιων. οταν σε μαγαζι αλεξ-πολης βρισκω τροφεους με 8-9 ευρω (κατανοητο καποιοι με μεσαζοντες να τα δινουν και 13-15) εννοειται πως ο αλλος μαγαζατορας που τα δινει 40 ευρω στο ιδιο μεγεθος αισχροκερδει.

προσωπικα ενας απο τους λογους που ξεκινησα με τροφεους (περαν της γοητειας τους) ειναι αυτος που ασχοληθηκα και με αναπαραγωγες αλλου ειδους (endler) ή και φυτων που ηταν σπανια και ενιωθα οτι πρεπει να διαδοθουν και οχι να μεινουν στην καστα των λιγων εκλεκτων-τυχερων. οπως διεδωσαμε λοιπον μια χουφτα χομπιστες απιστευτους αριθμους καθαροαιμων εντλερ, οπως εστειλα τη blyxa japonica στα περατα της ελλαδος οταν καναμε "αμαν" να τη βρουμε -και παλι μαζι με αλλους συγχομπιστες- ετσι θετω στοχο και παλι μιας και καταφερα να παρω ΚΑΘΑΡΑ ψαρια να τα διαδωσω οσο πιο πολυ μπορω.
το ευτυχημα ειναι οτι φαινεται να συμφωνουν και τα ψαρια και γεννανε σαν κουνελια.

δε μπορεις να κρινεις ισως την τιμη που πουλα καποιος ειδικα αν το ψαρι "τα αξιζει"....αλλα μπορεις να κανεις τη διαφορα με τη δικη σου κινηση.
ανυπομονω να μεγαλωσω το γκρουπ μου ωστε να μπορω να εχω διαθεσιμα σε τριτους. ας μη ξεχναμε πως τα τροφεους δεν ειναι δισκοι που μπορεις να παρεις 2-3-5....οφειλεις να ξεκινησεις με τουλαχιστον 15αδα...οποτε για αναλογιστειτε πανω απο 20 ευρω το ψαρι...πως να ξεκινησεις???

ευχομαι συντομα (επειδη γνωριζω και μερικους ακομη που αρχισαν να ασχολουνται) να ειναι διαθεσιμα και αυτα τα ψαρια σε ποικιλια και προσιτες τιμες για αρκετους χομπιστες. και το κυριοτερο ψαρια που ξερουμε ΤΙ ειναι. να μην παραγγελνεις απο μαγαζι 1 ειδος και να καταληγεις με 3-4 διαφορετικα ειδηή υβριδια :smt120

υ.γ. εκφραζω τις σκεψεις μου...δεν κρινω κανεναν προσωπικα. συγνωμη προκαταβολικα για οποιονδηποτε που μπορει να θιχτει.


+-3+-3+-3+-3+-3+-3+-3+-3+-3

domresvanis
17-12-10, 00:10
Oι τιμες παιδια παιζουνε πολυ και οντως τα μαγαζια πουλανε οσο θελουνε.
Εδω που ειμαι το μαγαζι αγοραζει τα tropheus duboisi για 10$ στα 3cm και τα πουλαει 30-35$ λιανικη.Μερικες φορες τα παιρνει 5-6$ σε special τιμη και τα πουλαει το ιδιο.
Oσο για τους χομπιστες μονο σε μια περιπτωση ειναι λογικο να πουλανε πιο ακριβα απο τα μαγαζια.Αν τα ψαρια τους ειναι αγρια και τα μωρα τους Φ1 και η ποιοτητα τους ειναι πραγματι πολυ καλη και δεν υπαρχουν καθολου στην αγορα.
Με λιγα λογια αν εχουν ψαρια που δεν υπαρχουν στην αγορα πουλανε οσο θελουν , σε οποιον θελουν και σε οποιον αρεσει....
Σε καθε αλλη περιπτωση ειναι ντροπη και ασχροκερδεια..

Πάνος
17-12-10, 00:30
ενα βιντεο τις πρωτες μερες που πηρα τα μολιρο. (σε 180 λιτρα λιγες μερες)

http://www.aquatek.gr/rimages/albums-jj92-panos-alex-poli-th_p1010192-1.jpg (http://s270.photobucket.com/albums/jj92/panos-alex-poli/?action=view&current=P1010192-1.mp4)


κι εδω ενα κανα 2 μηνες μετα με μωρα απο 3 γεννες. (σε 450 λιτρα species tank)
πανικος την ωρα του φαγητου!!!

http://www.aquatek.gr/rimages/albums-jj92-panos-alex-poli-th_pc150284.jpg (http://s270.photobucket.com/albums/jj92/panos-alex-poli/?action=view&current=PC150284.mp4)


για βγαλτε και οι υπολοιποι τα τροφεους σας στη φορα... :D

chemical mac
17-12-10, 11:32
Oι τιμες παιδια παιζουνε πολυ και οντως τα μαγαζια πουλανε οσο θελουνε.
Εδω που ειμαι το μαγαζι αγοραζει τα tropheus duboisi για 10$ στα 3cm και τα πουλαει 30-35$ λιανικη.Μερικες φορες τα παιρνει 5-6$ σε special τιμη και τα πουλαει το ιδιο.
Oσο για τους χομπιστες μονο σε μια περιπτωση ειναι λογικο να πουλανε πιο ακριβα απο τα μαγαζια.Αν τα ψαρια τους ειναι αγρια και τα μωρα τους Φ1 και η ποιοτητα τους ειναι πραγματι πολυ καλη και δεν υπαρχουν καθολου στην αγορα.
Με λιγα λογια αν εχουν ψαρια που δεν υπαρχουν στην αγορα πουλανε οσο θελουν , σε οποιον θελουν και σε οποιον αρεσει....
Σε καθε αλλη περιπτωση ειναι ντροπη και ασχροκερδεια..Εκεί που είσαι εσύ δώσε 10 $ σε ένα πιτσιρικά και θα σου φέρει ένα καλάθι ψάρια

domresvanis
18-12-10, 00:49
Aρχηγε εδω που ειμαι εγω ειναι Τασμανια (με τον tasmanian devil)οχι Τανζανια.Καλα θα ηταν να ημουνα Αφρικη...Θα τα ψαρευα μονος μου...

Crazy_Beaver
18-12-10, 00:56
Aρχηγε εδω που ειμαι εγω ειναι Τασμανια (με τον tasmanian devil)οχι Τανζανια.Καλα θα ηταν να ημουνα Αφρικη...Θα τα ψαρευα μονος μου...

Οφτοπικ.Ποπο και πώς κατέληξες εκεί κάτω αδερφέ;Έχω ακούσει ότι είναι υπέροχα!:D:D:D

ΧρήστοςΠ
30-12-10, 10:00
Για δέστε ;)

gta__156
30-12-10, 10:08
μπαααα οταν ηταν θολο το νερο μου αρεσε ποιο πολλη ( εκρυβε ενα μυστηριο ) :p:p


αντε με το καλο να μπουνε τα ψαρια Χρηστο ;)

Κλεόβουλος
30-12-10, 10:12
Με το καλό και οι κάτοικοι :)
Περιμένουμε λεπτομέρειες (με το στήσιμο της πέτρας θα χρειαστεί να πειραματιστείς ανάλογα και με το μέγεθος των ψαριών-πχ οι κρυψώνες μου φαίνονται πολύ μεγάλες και διαμπερείς)

ΧρήστοςΠ
30-12-10, 11:02
μπηκαν και οι κατοικοι εχθες :D

εχει χαμηλά αρκετες κρυψωνες ποιο "σφιχτές"

αλλα ψάρια πάντως ξεψαρωτα εντελως από το πρωτο λεπτό :D

thanasis76
30-12-10, 11:08
μπραβο φιλε, με το καλο να δεις κι αλλες συμπεριφορες...
οι κιχλιδες δεν ειναι δισκοι... δεν ψαρωνουν...:D:D:D

Crazy_Beaver
30-12-10, 11:12
πόσα λίτρα είναι το ενυδρείο σου;Διαστάσεις;

ΧρήστοςΠ
30-12-10, 11:15
150Χ60Χ75( νερό )

Crazy_Beaver
30-12-10, 11:24
150Χ60Χ75( νερό )


Και δεν του φαινότανε από τις φώτο!Μια χαρά είσαι!

Πάνος
30-12-10, 11:56
πιο ξεψαρωμενα ψαρια δε γινεται. μετα την προσαρμογη στο ενυδρειο μου εγινε ενα ζευγαρωμα μπροστα στα ματια μου σε νεο ενυδρειο μετα τα πρωτα 20 λεπτα απο την εισοδο τους!!! :p
αντε να δουμε και τα ψαρακια ;)

ΧρήστοςΠ
30-12-10, 12:05
ε μην βιαζεσαι κατσε να παρουν τα πανω τους :D

Dias
30-12-10, 13:19
Χρηστο μια χαρα φαινεται.
Μιας και τωρα που ξεθολωσε φαινεται καλυτερα η εικονα του,ισως χρειαστει να βαλουμε λιγες πετρες ακομα να σηκωσουμε κι αλλο λιγο την πλευρα σε υψος.
Θα περασω να το δω παλι,να καμαρωσω και τα ψαρια.
Φιλε να το χαιρεσαι:)

ΧρήστοςΠ
30-12-10, 13:22
ελα εχουμε καποιες μικρές που μπορουμε να τις στριμωξουμε :D

gta__156
30-12-10, 13:25
ελα εχουμε καποιες μικρές που μπορουμε να τις στριμωξουμε :D

εεεεε

αυτες ειπες οτι ειναι δικες μου :p:p μην με ανεβαζεις παλι βουνο :p:p

Dias
30-12-10, 13:34
ελα εχουμε καποιες μικρές που μπορουμε να τις στριμωξουμε :D

Δε θα χρειαστει να στριμωξουμε.Απο κρυψωνες εχει πολλες,και διαφορων μεγεθων,απλα απο τις φωτο δεν μπορεις να καταλαβεις.
Ισως χρειαστει να προσθεσουμε κι αλλες λιγες πετρες,ωστε να ψηλωσουμε λιγο και να κανουμε πιο αποτομη την πλαγια,σαν γκρεμι

ΧρήστοςΠ
30-12-10, 13:38
παντως δεν κολυμπανε τόσο ψηλά ακόμα βέβαια

Dias
30-12-10, 13:39
παντως δεν κολυμπανε τόσο ψηλά ακόμα βέβαια

Κατσε ντεεεεε:p
Μια μερα ειναι μεσα τα ζωντανα.Δωσε τους λιγο χρονο να εξερευνησουν το νεο τους χωρο,και θα ανταμειφθεις:)

ΧρήστοςΠ
31-12-10, 14:47
΄σημερα εχω ζευγαρωματα από 2 ζευγαρια μάλιστα ;)

gta__156
31-12-10, 15:16
΄σημερα εχω ζευγαρωματα από 2 ζευγαρια μάλιστα ;)

ειναι που επεσαν πανω σε γιορτινες μερες :p:p

Πάνος
31-12-10, 15:28
΄σημερα εχω ζευγαρωματα από 2 ζευγαρια μάλιστα ;)
μπα;; αργησαν....:D

ΧρήστοςΠ
31-12-10, 15:37
:D:D:D:D:D:D:D:D:D

εγω χαρικα γιατι εχω σωστες συνθηκες

Κλεόβουλος
31-12-10, 15:52
Καλή Χρονιά με πολλούς απογόνους :smt041

gta__156
31-12-10, 15:55
:D:D:D:D:D:D:D:D:D

εγω χαρικα γιατι εχω σωστες συνθηκες

μπαααα μπορει να ηταν ''πυρωμενα'' απο το καταστημα που τα πηρες :p:p:p

Dias
01-01-11, 20:09
Μπραβο Χρηστο.
Καλες γεννες:)
-------------------------
Και καλη χρονια σε ολους παιδια:)

vag0s
03-01-11, 02:19
Μια χαρά είναι! Λίγες πέτρες ακόμα. Έχει αρκετό ύψος το ενυδρείο και θα δείξει ακόμα καλύτερα αν ψηλώσει το λοφάκι.

Καλη συνέχεια και καλές γέννες! :smt023

Γιώργος Κ
03-01-11, 02:30
Απαπα ... τι ph εχεις?? :D:D

Αντε σε λιγο και με φυτεμενο!!! :smt041:smt041:smt041

Να σου ζησουν οι ψαρουκλες!!! :p

ΧρήστοςΠ
03-01-11, 07:52
8,4 ph :D
θα βαλω μερικες πέτρες λυσσάξατε :D

Κλεόβουλος
03-01-11, 10:39
Και όταν είσαι έτοιμος, θέλουμε πλήρη παρουσίαση :)

ΧρήστοςΠ
03-01-11, 11:13
φυσικά θα κανω κατσε να περασει κανας μήνας να έρθουν τα ψάρια στα χρώματα τους κτλ και θα κανω παρουσίαση ;)