PDA

Επιστροφή στο Forum : Πιράνχας και φυτά


Anonymous
04-01-03, 21:38
Σκέφτομαι επειδή τα αγαπάω πολύ τα πιράνχας μου (και απεχθάνομαι τους δίσκους..οκ δεν τους απεχθάνομαι αλλά δε θα τους κράταγα σε δικό μου ενυδρείο) θέλω το ένα απο τα δύο ενυδρεία που θα φτιάξω να το κάνω φυτευτό! τα πιράνχας είναι οκ με τα φυτά? αν ναι τι είδη φυτών μπορώ να βάλω μαζί τους? (εννοείτε πως η πλάτη του ενυδρείου θα έχει εσωτερικό βιολογικό φιλτρο μεγέθους γύρω στα 100 λίτρα το οποίο μπροστα θα είναι καλυμένο με driftwoods, λάβα και πέτρες)τι λέτε?

Tolis
04-01-03, 21:50
Μεγαλα Echinodorus species, και μεγαλα Vallisneria species, σε ογκωδεις θαμνους , καθως και πολυ driftwood.

γαυρος
04-01-03, 21:59
το ενυδρειο θαναι φυτευτο??? :shock: :shock:
σε γλαστρα,ζαρντινιερα ,σε κηπο ,που θα το φυτεψεις??? :lol: :lol:
προσεχε να κοβεις τις ριζες του..μη παραμεγαλωσουν.... :P
θα μας τρελλανεις μωρεεεε??ετσι και χτες με το οξυγονο...
:roll:

ASCCO1
04-01-03, 22:03
Τα πιρανχας οπως ξερεις ειναι τελειος απροβλεπτα , μπορουν καποια στιγμη χρις λογω και αιτια , να τα ξυλωσουν ολα τα φυτα :!: :!: :mrgreen:

Anonymous
04-01-03, 22:04
hahaha :x very funny... :shock: one or two more jokes like these and the ppl will leave the board :P

γαυρος
04-01-03, 22:08
μια που σπηκαρεις το αγγλικο μαθε τι σημαινει φυτευτο :lol: και τι σημαινει planted :wink: ,και τι σημαινει ΦΥΤΕΜΕΝΟ !!
:roll: Και οταν μαθεις πες μας κι εμας να δουμε για το ποιος θα φυγει ... :lol: :lol: :lol:
ΦΥΤΕΥΤΟ=ανοιγω μια τρυπα στο χωμα και το βαζω μεσα!!
:idea: :idea:

Anonymous
04-01-03, 22:20
omfg.....we have to deal with a genius!!! congrats!!! *claps hands*

Tolis
04-01-03, 22:25
Blade, τελευταια προειδοποιηση. Εως τωρα ημουν ευγενικος.

ASCCO1
04-01-03, 22:29
Τα πιρανχας οπως ξερεις ειναι τελειος απροβλεπτα , μπορουν καποια στιγμη χωρις λογω και αιτια , να τα ξυλωσουν ολα τα φυτα :!: :!: :mrgreen:

ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΑΣΤΕΙΟ, σοβαρα μιλαω, εχει συμβει κατι τετοιο