PDA

Επιστροφή στο Forum : Iriatherina Werneri


medico
01-11-10, 11:30
Καλημέρα και καλό μήνα! Έχω 10 iriatherinas σε 96 λίτρα. Μπορεί κάποιος να μου προτείνει τροφές για να ταίζω; Θέλω να βελτιώσω λίγο την ποιότητα της φιλοξενίας μου. Τώρα ταίζω με staple granules της O.S.I. Ευχαριστώ!

syphon
01-11-10, 11:54
Ζωντανά σκουλήκια grindal. Τρελαίνονται όταν τους το δίνω και μπορούν να το φάνε άνετα. Γενικά να έχεις υπόψη σου ότι θέλουν μικρές σε μέγεθος τροφές λόγω του μικρού οισοφάγου που έχουν.

medico
01-11-10, 12:10
Είπα στη γυναίκα ότι θα κάνω καλλιέργεια και μου είπε ότι θα φύγω και εγώ και το ενυδρείο από το σπίτι! :D Πρέπει να είναι σε ζεστό και σκοτεινό μέρος έτσι; Μυρίζουν πολύ;

Raven
01-11-10, 12:23
Καλυτερα για τα Iriatherina να καθιερωσεις ως βασικη τροφη καποια φυτικη . Συμπληρωματικα 1 φορα την εβδομαδα ζωντανη τροφη οπως τα grindal που αναφερθηκαν ή ζωντανη νεοεκκολαφθεισα artemia.

medico
01-11-10, 12:29
Όταν λες φυτική ποια δηλαδή; Με την αρτέμια μου φαίνεται λίγο μπέρδεμα η διαδικασία..:(

Raven
01-11-10, 12:36
Εγω εχω παρει την Vegetable της Tropica σε φυλαρακια και την τριβω καλα για να μπορουν να την φανε.
Για την αρτεμια δεν εχεις δικιο..ειναι πολυ απλη η παραγωγη της και εχει μεγαλη θρεπτικη αξια για τα ψαρια.

medico
01-11-10, 12:38
Εγω εχω παρει την Vegetable της Tropica σε φυλαρακια και την τριβω καλα για να μπορουν να την φανε.
Για την αρτεμια δεν εχεις δικιο..ειναι πολυ απλη η παραγωγη της και εχει μεγαλη θρεπτικη αξια για τα ψαρια.

Κάτσε να το ξαναψάξω τότε...

medico
03-11-10, 23:07
Σήμερα τους έριξα σπιρουλίνα της Ο.S.I. σε νιφάδα που την έτριψα στο χέρι μου... για να πώ την αλήθεια δεν είδα ενθουσιασμό... Έψαξα και το θέμα αρτέμια και βρήκα ένα ποστ που τα έλεγε πιο απλά όντως και λέω από βδομάδα να δοκιμάσω. Με την κατεψυγμένη αρτέμια τι γίνεται;

zapatas
04-11-10, 01:04
Σήμερα τους έριξα σπιρουλίνα της Ο.S.I. σε νιφάδα που την έτριψα στο χέρι μου... για να πώ την αλήθεια δεν είδα ενθουσιασμό... Έψαξα και το θέμα αρτέμια και βρήκα ένα ποστ που τα έλεγε πιο απλά όντως και λέω από βδομάδα να δοκιμάσω. Με την κατεψυγμένη αρτέμια τι γίνεται;
τι λεσ να γινεται? την ξαφανιζουν φυσικα!;)