PDA

Επιστροφή στο Forum : Ποιοτικες CRS !!


Raven
30-10-10, 01:12
Οι Japan pure breed , σιγουρα ειναι οι Νο1 Crystal Red,σε ποιοτητα στον κοσμο αυτη τη στιγμη και πανακριβες.
Οι γιαπωνεζοι βλεπετε δεν επεσαν στην παγιδα να κανουν διασταυρωσεις με αλλες μορφες, ωστε να επιταχυνουν την διαδικασια αλλα μεσω συνεχους επιλεκτικης εκτροφης πολλων ετων, κρατησαν γνησιες τις αρχικες μορφες και το αιμα, βελτιωνωντας ομως συνεχως τα σχεδια και τους χρωματισμους !

Το μονο κοστος ειναι οτι τα ζωντανα αυτα ειναι πλεον πολυ ευαισθητα και απαιτουν ειδικη φροντιδα και μεγαλη εμπειρια για να κρατηθουν.
Και μαλιστα οσο ανεβαινουν τα grades ανεβαινει και ο βαθμος δυσκολιας τους !

Στο καναλι αυτου του χρηστη στο you tube, ειδα μερικες απο τις ωραιοτερες και πλεον αψογες red bee που εχω δει ποτε μου :smt049
Παρατηρηστε ποσο συμπαγη ειναι τα χρωματα και τι ενταση βγαζουν. Παρατηρειστε οτι υπαρχει χρωμα ακομα και στα ποδια και στην βαση των κεραιων.

Αν θελετε τετοια ποιοτητα και εχετε ακριβο αμαξι...πουληστε το να αγορασετε καμια 10αρια :D:D

http://www.youtube.com/user/lucanus23#p/u/3/xblBGa5wgek

almost
30-10-10, 09:53
Όχι ότι έχω ακριβό αμάξι, αλλά από περιέργεια, πόσο κάνει το κομμάτι δηλαδή;

Raven
30-10-10, 11:02
Εξαρταται απο την σπανιοτητα των σχεδιων και την ποιοτητα των χρωματων καθως και απο την "γραμμη" εκτροφης. Γενικα βρισκεις και με 60-80ε το κομματι, αλλα καποια ατομα μπορει να φτασουν και 500-600ε η μια.

Πάνος
30-10-10, 11:22
μετα την 6η μου επιτυχια στο τζοκερ (με jackpot) θα παρω μερικες...(θα σου κανω κι εσενα δωρο αλεξανδρε :D)

georgis4
30-10-10, 11:38
Ολα καλα ειναι,αλλα αν δε προλαβεις η καταφερεις αναπαραγωγη και καποια στιγμη δεις ανασκελα το €500αρικο τι κανεις??:smt043