PDA

Επιστροφή στο Forum : καροτα τροφη για γαριδες


Krisos
22-10-10, 11:23
....μπορω να βαλω καποιες μερες της εβδομαδας καροτα αντι για την τροφη ποτ χρησιμοποιω? ....θα τα βρασω πρωτα? ευχαριστω :) ...την επομενη μερα θα τα βγαλω απο μεσα?

Stefan0s
22-10-10, 11:39
Καλησπέρα.
Αρκεί να το ξεφλουδίσεις πρώτα. Αν δεν το βράσεις θα αρχίσουν να το τσιμπολογούν απο τη 2η μέρα. Αν σε 3-4 μέρες δεν το έχουν φάει το απομακρύνεις.

http://www.aquatek.gr/vb/showthread.php?t=39087

giannisqq
22-10-10, 11:43
μπραβο ρε στεφανε ψαχνω τοση ωρα να το βρω για να το βαλω!!!διαβασε εδω φιλε.

Krisos
22-10-10, 11:50
Καλησπέρα.
Αρκεί να το ξεφλουδίσεις πρώτα. Αν δεν το βράσεις θα αρχίσουν να το τσιμπολογούν απο τη 2η μέρα. Αν σε 3-4 μέρες δεν το έχουν φάει το απομακρύνεις.

http://www.aquatek.gr/vb/showthread.php?t=39087


δηλαδη το βαζω την πρωτη μερα ...βρασμενο και ξεφλουδισμενο ...την 2η μερσα θα γινει νοστιμος μεζες! : ))) οποτε την πρωτη μερα τις ταιζω λογικα κανονικα?

beat89
22-10-10, 11:59
Αν το βρασεις θα το φάνε απο την πρωτη μερα αλλα θα πρεπει να το βγαλεις την επόμενη.
Αν δεν το βρασεις θα τσιμπολογησουν την δεύτερη μέρα αλλά θα μπορείς να το αφησεις μεσα 3-4 μέρες πριν αρχίσει να σου χαλάει κ να επιβαρυνει το νερο.

Krisos
22-10-10, 12:31
Αν το βρασεις θα το φάνε απο την πρωτη μερα αλλα θα πρεπει να το βγαλεις την επόμενη.
Αν δεν το βρασεις θα τσιμπολογησουν την δεύτερη μέρα αλλά θα μπορείς να το αφησεις μεσα 3-4 μέρες πριν αρχίσει να σου χαλάει κ να επιβαρυνει το νερο.


α ωραια σας ευχαριστω πολυ :)

panospkk
22-10-10, 12:33
krise το γύρισες κι εσύ σε γαριδάδικο?? Καλή αρχή :smt041
Με αφρικάνες σε θυμάμαι

Krisos
23-10-10, 12:46
krise το γύρισες κι εσύ σε γαριδάδικο?? Καλή αρχή :smt041
Με αφρικάνες σε θυμάμαι



χαχαχαχα ..δε εχω χρημα kardia μουουουουου! : ))) καποια στιγμη θελω να φτιαξω συνθεση ταγκανικα ...παιδια το καροτακι λειτουργισε! ..γινεται σφαγηηηηηηη!!:grin::grin::grin::grin:

panospkk
25-10-10, 07:32
Να περάσεις από το μαγαζί μου να κεράσω καφεδάκι. Είμαι απέναντι από τον Σούτσο. Τώρα που μπήκες στο σωστό δρόμο θέλω να τα πούμε :grin::grin::grin:

kingrim
25-10-10, 07:34
μπορεις να βαλεις περισσοτερα λαχανικα κανε μια αναζητηση θα βρεις πολλα

Krisos
29-10-10, 12:14
Να περάσεις από το μαγαζί μου να κεράσω καφεδάκι. Είμαι απέναντι από τον Σούτσο. Τώρα που μπήκες στο σωστό δρόμο θέλω να τα πούμε :grin::grin::grin:


τι δουλεια κανεις? :) ...σε ποιο απ' ολα τα ζαχαροπλαστειααα :D:D
-------------------------
μπορεις να βαλεις περισσοτερα λαχανικα κανε μια αναζητηση θα βρεις πολλα


το Σαββατο το μενου περιλαμβανει κολοκυθακιαααα!:D:D:D:D

panospkk
29-10-10, 12:22
τι δουλεια κανεις? :) ...σε ποιο απ' ολα τα ζαχαροπλαστειααα :D:D
-------------------------



το Σαββατο το μενου περιλαμβανει κολοκυθακιαααα!:D:D:D:D


Στο Δημαρχείο δουλεύω :smt024. Αν χρειαστείς οτιδήποτε...
Στον Σούτσο στην Χαινά, απέναντι υπάρχει ένα καφέ ουζερί. Εκεί είμαι τα απογεύματα. Έφτιαξα και τροφή για γαρίδες. Να περάσεις να σου δώσω.