PDA

Επιστροφή στο Forum : Τα apple snails με γαριδες?


ARIS1983
20-10-10, 00:20
Μπορω να βαλω μηλοσαλιγκαρα με γαριδες? Ισχυει οτι βοηθουν να κατεβει το ph και το gh του νερου επειδη το κελυφος αποροφαει αλατα?

harris samos
20-10-10, 00:25
αμα ειναι πολλα
αλλα αυτο δεν ειναι καλο
μπορεις να τα βαλεις με γαριδες ανετα

bokostas
20-10-10, 00:26
Ναι, μπαίνουν άνετα και ναι, βοηθούν (λίγο) στο κατέβασμα των σκληροτήτων.

dimis_george
20-10-10, 00:29
ασχετο,bokosta πως ειναι δυνατον να μην εισαι συνδεδεμενος και να απαντας στα θεματα;;;:confused::confused::confused:εχεις καποιο ιδιαιτερο χαρισμα;;;:D:D:D

ARIS1983
20-10-10, 00:44
Οκ, ευχαριστω για τις απαντησεις παιδια! Και αργα και γρηγορα! Τι εγινε? Σουπερ μπαλα live βλεπετε?:D

bokostas
20-10-10, 00:45
Κληρονομικό.:D Έχω χακάρει τον υπολογιστή του harris samos κι απαντώ από εκεί, αλλά πάλι με πρόλαβε...:)
Βέβαια για να γράψω, πρέπει να είναι συνδεδεμένος ο Χάρης, αλλά αυτός είναι μέσα 24/7, χε χε...

ARIS1983
20-10-10, 00:53
Εκτος απο Java moss που θα βαλω στα ενυδρεια μπορω να βαλω και κερατοφυλλο ή δεν αρεσει στις γαριδες?

harris samos
20-10-10, 00:57
Κληρονομικό.:D Έχω χακάρει τον υπολογιστή του harris samos κι απαντώ από εκεί, αλλά πάλι με πρόλαβε...:)
Βέβαια για να γράψω, πρέπει να είναι συνδεδεμένος ο Χάρης, αλλά αυτός είναι μέσα 24/7, χε χε...το αντιθετο γυνετε ;) σε παρακολουθω :D:D:D
-------------------------
τερμα για σημερα παω για νανι :D:D:D
bokosta γρηγορα υπνο

beat89
20-10-10, 01:21
Εκτος απο Java moss που θα βαλω στα ενυδρεια μπορω να βαλω και κερατοφυλλο ή δεν αρεσει στις γαριδες?
Βαλε.
Δεν ενοχλει τις γαριδες.

giannisaek
20-10-10, 07:48
ασχετο,bokosta πως ειναι δυνατον να μην εισαι συνδεδεμενος και να απαντας στα θεματα;;;:confused::confused::confused:εχεις καποιο ιδιαιτερο χαρισμα;;;:D:D:D
Σωστή η παρατήρηση, μια απορία που είχα κ' εγώ και παραμένει αναπάντητη. :smt120
Πρέπει να κάνει βουντού :grin: δεν εξηγείται.

ARIS1983
20-10-10, 14:34
Λοιπον πηγα το πρωι απο WaterIn και πηρα 2 golden aplle snail. Tα εβαλα μεσα και ταισα λιγο. Τωρα πειμενω να μετρησω N02.N03 για να δω ποτε θα ειναι ετοιμα τα ενυδρεια. Ελα που δεν βλεπω να βρισκω γαριδες ομως! Μα καλα αν δεν βρισκουμε στην Αθηνα πιο εξω τι γινετε? Snowball και Red Cherry ηθελα αλλα τιποτα... Καμια ιδεα, απο ιντερνετ παιζει παραγγελια κανα σαιτ?

Stefan0s
20-10-10, 14:41
Λοιπον πηγα το πρωι απο WaterIn και πηρα 2 golden aplle snail. Tα εβαλα μεσα και ταισα λιγο. Τωρα πειμενω να μετρησω N02.N03 για να δω ποτε θα ειναι ετοιμα τα ενυδρεια. Ελα που δεν βλεπω να βρισκω γαριδες ομως! Μα καλα αν δεν βρισκουμε στην Αθηνα πιο εξω τι γινετε? Snowball και Red Cherry ηθελα αλλα τιποτα... Καμια ιδεα, απο ιντερνετ παιζει παραγγελια κανα σαιτ?

http://www.interaquaristik.de/ δοκιμασμένο αν και πριν αρκετό καιρό.
Για τις red cherry είμαι σίγουρος οτι με μια αγγελία εδώ θα βρείς εύκολα και σε καλύτερη τιμή.
Και τα 2 είδη μαζί καλύτερα όχι γιατί υβριδίζουν.

Πάνος
20-10-10, 15:58
ασχετο,bokosta πως ειναι δυνατον να μην εισαι συνδεδεμενος και να απαντας στα θεματα;;;:confused::confused::confused:εχεις καποιο ιδιαιτερο χαρισμα;;;:D:D:D

ο bokostas εχει τη μοναδικη ιδιοτητα να προλαβαινει ολες τις αγγελιες...παντα πρωτος. το κανει με το μεθοδο "χτυπω κι εξαφανιζομαι". για να τελειοποιησει ομως την τεχνικη του εξασκειται και στα αλλα ποστ περαν των αγγελιων. μπαινει απαντα και βγαινει προτου καν δημοσιευθει η απαντηση του. ετσι εξελισσεται ολοενα και περισσοτερο. ο λουκυ λουκ (που ηταν πιο γρηγορος κι απο τη σκια του) εχει ποστερ με τον bokosta στο δωματιο του.:D

ARIS1983
20-10-10, 18:30
Nαι δεν θα μπουν μαζι τα ειδη, εχω φτιαξει 2 70λιτρα, ενα για καθε ειδος! Ευχαριστω τον Stefan0s για το σαιτ! Παλι καλα που η κοπελα μου ειναι Ελληνογερμανιδα και θα κανει αυτη την παραγγελια γιατι δεν καταλαβαινω τιποτα!