PDA

Επιστροφή στο Forum : Αρλεκινοι, Sae, με Bamboo shrimp?


@@nikos@@
29-09-10, 11:09
Καλημερα!
Εχω ενα 80 λιτρο ενυδρειο πυκνοφυτεμενο,μεσα εχει ενα κοπαδακι απο αρλεκινους (espei) 3 SAE μικρα (3-4εκ) και μπολικες γαριδες red cherry!Mπορω να βαλω και δυο-τρεις γαριδες baboo?
Το ph<7,No3 σχεδον παντα σε μηδενικα επιπεδα και αμμωνια-νιτρωδη=0
-------------------------
Αααα και το ενυδρειο τρεχει εδω και ενα χρονο εχει στρωθει κανονικα!

maikl
29-09-10, 11:15
...δες στο υπομνημα του Raven
http://www.aquatek.gr/vb/showthread.php?t=28228

alex
29-09-10, 11:16
Καλημερα!
Εχω ενα 80 λιτρο ενυδρειο πυκνοφυτεμενο,μεσα εχει ενα κοπαδακι απο αρλεκινους (espei) 3 SAE μικρα (3-4εκ) και μπολικες γαριδες red cherry!Mπορω να βαλω και δυο-τρεις γαριδες baboo?
Το ph<7,No3 σχεδον παντα σε μηδενικα επιπεδα και αμμωνια-νιτρωδη=0
-------------------------
Αααα και το ενυδρειο τρεχει εδω και ενα χρονο εχει στρωθει κανονικα!


βεβαιωσου οτι εχεις σημεια με εντονη ροη ολο το 24ωρο και να μπορει να τα φτασει η γαριδα με καποιο τροπο, και για αρχη βαλε μια...

@@nikos@@
08-10-10, 18:21
Εβαλα μια και μετα απο 2-3 μερες εβαλα αλλη μια!
Πανεμορφες!!!!!
Την νυχτα που σηκωνομαι καθονται στην εξοδο του φιλτρου και τρωνε μολις φανει το φως της ημερας εξαφανιζονται και τις δυο τελευταιες μερες που τις βλεπω και την μερα καθονται και σκουπιζουν το βυθο,ειναι κακο σημαδι η το συνηθιζουν να το κανουν αυτο?:confused:

Alex_Salonica
08-10-10, 18:26
Όταν ψάχνουν στο βυθό είναι κακό σημάδι δυστυχώς. Προφανώς δεν βρίσκουν τροφή. Θα πρέπει να φροντίσεις για την διατροφή τους

kostaskich
08-10-10, 18:26
και εγω τις εχω με τις chery και ζουνε αρμονικα μεταξυ τους

@@nikos@@
08-10-10, 19:13
Δηλαδη τι μπορω να τους δωσω?Αν ριξω λιγη σπιρουλινα στο νερο θα κανει τιποτα?
-------------------------
Χα ωραια τους εριξα τροφη για γαριδες μια της dennerle και τρωνε!Νομιζω αυτο ειναι προσορινη λυση ε?

panospkk
14-10-10, 08:49
Εβαλα μια και μετα απο 2-3 μερες εβαλα αλλη μια!
Πανεμορφες!!!!!
Την νυχτα που σηκωνομαι καθονται στην εξοδο του φιλτρου και τρωνε μολις φανει το φως της ημερας εξαφανιζονται και τις δυο τελευταιες μερες που τις βλεπω και την μερα καθονται και σκουπιζουν το βυθο,ειναι κακο σημαδι η το συνηθιζουν να το κανουν αυτο?:confused:


αν μόνο κατά την διάρκεια της ημέρας βρίσκονται στον βυθό, δεν υπάρχει πρόβλημα. Ίσως το κάνουν για να κρυφτούνε. Δεν θεωρούνται και δραστήριες γαρίδες. Το βράδυ όμως σίγουρα πρέπει να κάθονται κοντά στην έξοδο του φίλτρου.