PDA

Επιστροφή στο Forum : ερωτηση γεια παραγκελεια απο γερμανια?????


mpampi19
20-09-10, 12:48
οπως γραφω και στον τιτλο εκανα μια παραγκελεια στο ακουαριστικ νετ.
και σημερα μου απαντησαν με mail οτι το ταχυδρομειο δεν αναλαμβανει
την αποστολη. και αν θελω με κουριερ θα πρεπει να βαλω τα λεφτα σε τραπεζικο λογαριασμο, και οτι δεν γινετε με αντικαταβολη τωρα ενω ετσι ειχαμε πει στην παραγκελεια. και ροταω θα πεταξω τα λεφτα μου?
πρωτη φορα παραγκελνω απ εξω. εχει καπιος παρει απο εκει? ευχαρηστω.

dimple
20-09-10, 13:06
Για το συγκεκριμένο μαγαζί θα σου πουν άλλοι που το γνωρίζουν, το γεγονός όμως ότι ζητάει κατάθεση σε τραπεζικό λογαριασμό μου κάνει αρνητική εντύπωση για την οργάνωσή του σε ότι αφορα τις διαδικτυακές πωλήσεις. Αυτά τα κάναμε πριν 10 χρόνια. Υπάρχουν ένα σωρό νέες και ασφαλεις λύσεις να γίνει η συναλλαγή, όπως το paypal. Στη θέση σου θα προχωρούσα στην αγορά μόνο για αμελητέο ποσό και εφόσον φυσικά δεν έβρισκα το προϊόν που έψαχνα αλλού.

alex_s
20-09-10, 13:15
Εχω παραγγείλει από το συγκεκριμένο κατάστημα και έκανα την πληρωμή με προπληρωμένη κάρτα (όχι πιστωτική, άλλά βάζεις το ποσό που θέλεις εσύ από πριν).

Δεν είχα κάποιο πρόβλημα.Το μόνο, αν θυμάμαι καλά η αποστολή με κουριερ χρεώνεται περίπου 20 ευρω.

mpampi19
20-09-10, 13:15
Για το συγκεκριμένο μαγαζί θα σου πουν άλλοι που το γνωρίζουν, το γεγονός όμως ότι ζητάει κατάθεση σε τραπεζικό λογαριασμό μου κάνει αρνητική εντύπωση για την οργάνωσή του σε ότι αφορα τις διαδικτυακές πωλήσεις. Αυτά τα κάναμε πριν 10 χρόνια. Υπάρχουν ένα σωρό νέες και ασφαλεις λύσεις να γίνει η συναλλαγή, όπως το paypal. Στη θέση σου θα προχωρούσα στην αγορά μόνο για αμελητέο ποσό και εφόσον φυσικά δεν έβρισκα το προϊόν που έψαχνα αλλού.



εχεις δικιο μου ειπαν για paypal η τραπεζικο λογαριασμο συγνωμη που δεν το
ανεφερα. αφτο που ψαχνω το βρισκω κι εδω αλλα με τεραστια διαφορα στην τιμη. καπιοσ αλος που να εχει παρει η ξερει κατι?

LeeHook
20-09-10, 13:24
Κι εγώ έχω πάρει από το συγκεκριμένο κατάστημα χρησιμοποιώντας προπληρωμένη κάρτα.

αφτο που ψαχνω το βρισκω κι εδω αλλα με τεραστια διαφορα στην τιμη. καπιοσ αλος που να εχει παρει η ξερει κατι?

Έχεις δεί στο www.petcumulus.gr (http://www.petcumulus.gr) ; Έχει τις ίδιες τιμές με τους Γερμανούς.

almost
20-09-10, 13:28
Πάρε άφοβα ότι θέλεις από εκεί.


(Σου μιλάει ο καλύτερος του πελάτης λιανικής στην Ελλάδα ;)).

aquaman
20-09-10, 13:30
Έχω παραγγείλει 10 φορές από αυτόν και πλήρωσα με πιστωτική. Ήταν άψογος στις συναλλαγές του, και δε νομίζω ότι έχεις να φοβηθείς τίποτα από αυτήν την άποψη.

mpampi19
20-09-10, 13:47
ευχαρηστω πολυ μιας και εμαθα οτι η τιμη με κουριερ φτανει το ποσο
που βρηκα και εδω στην ελλαδα ετσι λοιπον μολις τωρα το παραγκειλα απο τον
petculumus μιας και εχουμε ξανα συνεργαστει και ειναι αψογοι!!!!
ευχαρηστω και σας και οι μοντ. μπορουν να το σβησουν αν το κρινουν
αχρηστο το ποστ.

maikl
20-09-10, 13:52
Λογικα θα εχεις παραγγειλει το συστημα CO2....:D(σε επιασα?)
Μονο σε αυτο υπαρχει τετοιο θεμα,κι αυτο γιατι τα στελνει με απλο ταχυδρομειο,αφου με ups δεν μπορει να τα στειλει.
"CO2 bottles, Eheim Spray, hydrogen peroxid 19,9%
Its forbidden to send this goods by UPS, so we send these items just wieth regular postal service. Please pay attention, that the delivery time is longer, than with UPS. We send these goods not outside the EU."
Ετσι λοιπον και ζηταει προκαταβολη.Το εχω κανει παλιοτερα και την εστειλα την προκαταβολη.Αργοτερα οποτε ειχα CO2 εκανα με αντικαταβολη (COD) την παραγγελια μου. ;)

mpampi19
20-09-10, 14:06
Λογικα θα εχεις παραγγειλει το συστημα CO2....:D(σε επιασα?)
Μονο σε αυτο υπαρχει τετοιο θεμα,κι αυτο γιατι τα στελνει με απλο ταχυδρομειο,αφου με ups δεν μπορει να τα στειλει.
"CO2 bottles, Eheim Spray, hydrogen peroxid 19,9%
Its forbidden to send this goods by UPS, so we send these items just wieth regular postal service. Please pay attention, that the delivery time is longer, than with UPS. We send these goods not outside the EU."
Ετσι λοιπον και ζηταει προκαταβολη.Το εχω κανει παλιοτερα και την εστειλα την προκαταβολη.Αργοτερα οποτε ειχα CO2 εκανα με αντικαταβολη (COD) την παραγγελια μου. ;)

δικιο εχεις αλλα μιας και δε πολυ γουσταρω και τους γερμανους ηταν η αφορμη να αλαξω γνωμη και το παραγκειλω απο αλλου.:D η μερκελ φταιει!!!:p:p

sfk
20-09-10, 16:04
δικιο εχεις αλλα μιας και δε πολυ γουσταρω και τους γερμανους ηταν η αφορμη να αλαξω γνωμη και το παραγκειλω απο αλλου.:D η μερκελ φταιει!!!:p:p

Μηπως φταιει κι ο Αντικαγκελαριος????:smt050:smt050

maikl
20-09-10, 16:13
Μηπως φταιει κι ο Αντικαγκελαριος????:smt050:smt050

...χτυπησες "φλεβα" τωρα...:D

Πάνος
23-09-10, 00:40
να προσσθεσω κι εγω οτι εχω κανει πολλες παραγγελειες απο το συγκεκριμενο καταστημα και παντα με αντικαταβολη.

φυσικα οταν ανοιξαν τα ηλεκτρονικα μαγαζια στην ελλαδα...ή τελος παντων οταν εμαθα εγω την υπαρξη τους....Auf Wiedersehen Deutschland :smt039:smt039