PDA

Επιστροφή στο Forum : SOS ΓΑΤΑΚΙ SOS


harris samos
03-09-10, 01:49
ποιος π@#@$#@ τα παιταει στα σκουπιδια ΔΕ ΘΑ ΤΟΝ ΒΡΩ zw ΘΑ ΤΟΝ ΒΡΕΙ Η ΣΚΟΥΠΙΔΙΑΡΑ ΤΟ ΠΡΩΙ zw

ΣΤΟ ΘΕΜΑ ΜΑΣ

ΠΑΙΔΙΑ ΒΡΗΚΑ ΕΝΑ ΓΑΤΑΚΙ ΜΑΥΡΟ ΜΕ ΑΝΟΙΧΤΑ ΕΥΤΗΧΟΣ ΜΑΤΑΚΙΑ
ΣΕ ΣΑΚΟΥΛΑ ΣΤΑ ΣΚΟΥΠΙΔΙΑ

ΘΕΛΩ ΒΟΙΘΕΙΑ ΓΙΑΤΙ ΚΑΙ ΠΑΛΙΑ ΒΡΗΚΑ 4 ΜΕ ΚΛEIΣΤΑ ΜΑΤΙΑ ΑΛΛΑ ΜΟΥ ΠΕΘΑΝΑΝΕ
ΕΧΩ ΜΠΙΜΠΕΡΑ ΚΛΠ ΘΕΛΕΙ ΕΙΔΙΚΟ ΓΑΛΑ? ΜΟΛΙΣ ΤΟ ΤΑΙΣΑ ΕΒΑΠΟΡΕ? KAI ΤΑ ΑΛΛΑ ΕΙΔΗΚΟ ΤΑ ΤΑΙΖΑ ΑΛΛΑ ΤΕΖΑ

ΚΑΜΙΑ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΑ
ΝΑ ΠΡΟΣΕΞΩ ΚΑΤΙ ?
ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΔΕ ΠΑΕΙ ΤΟ ΜΥΑΛΟ ΜΟΥ ?
ΑΜΑΡΤΙΑ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΤΟ ΧΑΣΩ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΜΙΑ ΠΟΥ ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΤΟ ΣΟΣΩ

maikl
03-09-10, 05:53
Πηγαινε το σε κανενα Κτηνιατρο να σε συμβουλεψει και να κανει ενα τσεκ στην υγεια του.(μην εχει τιποτα καμια ασθενεια και το χασεις και το'χεις τυψεις εσυ);)

BAGELIS
03-09-10, 06:48
Εάν έχει τα μάτια ανοιχτά δώστου απλό γάλα δεν έχει ανάγκη .προς το παρόν έχει αντισώματα μετά πρέπει να το πας σε κτηνίατρο για εμβόλια

Τηλέμαχος
03-09-10, 06:52
Τα ζώα που τα πετάνε και στα σκουπίδια!!!!!zwzwzwzwzwzwzwzwzwzw

zweet
03-09-10, 07:20
eidiko gala apo pet shop mono!alliws tha to klais.kai akolouthas tis odhgies araiwshs pista! poso mikro einai vale foto na dw.pithano thelei kai tripsimo me vregmeno panaki gia na kanei pipi tou opws kanei h mama tou alliws tha skasei.se poia perioxi eisai mporw na sto frontisw mexri na perasoun ta dyskola.alliws an theleis mporw na sou pw oti aporia exeis.
-------------------------
Εάν έχει τα μάτια ανοιχτά δώστου απλό γάλα δεν έχει ανάγκη .προς το παρόν έχει αντισώματα μετά πρέπει να το πας σε κτηνίατρο για εμβόλια

an to kanei ayto tha einai syntoma sta thimarakia to gati

lucy
03-09-10, 08:15
Μια μέρα μια γειτόνισσα με φώναξε να την βοηθήσω. Η βοήθεια που ήθελε ήταν να "ξεθάψω" μια σακούλα με γατάκια από τον κάδο σκουπιδιών! Δεν είναι ζώα, είναι σκατόψυχοι!

harris samos
03-09-10, 08:39
το εκανα αυτο με το βρεμενο πανι και εκανε πιπι του :D
το ταιζω με το μπιμπερο
εχει ορεξη αλλα πινει ελαχιστο γαλα
ποιο πολυ κοιματε του εχω γεμισει και ενα μπουκαλι ζεστο νερο και του εχω βαλει μεσα στην κουτα και μαλλον την εχει κατα βρει

ειμαι σαμο το γατι πρεπει να εχει ανοιξει τα ματια του 3-4 μερες

zweet
03-09-10, 08:54
an den tou dineis eidiko gala syntoma tha pathei sok to stomaxaki to kai tote den to prolaveneis otan arxisoun ta sypmtomata.thelei taisma kai pipi polles fores th mera/meros zesto opws h mama tou kai kalo eina ena rologaki na kanei tik tak na nomizei oti einai h mama tou proeretika.perimenoume foto :)

kingrim
03-09-10, 08:57
αν μπορεις να γραφεις ελληνικα

χαρη αν μπορεις βρες εναν κτινιατρο γιατι δινουν κατι φαρμακα για παρασητα και για τα ματια

6981giwrgos
03-09-10, 09:00
καλημερα φιλε μου και συνχαρητιρια που προσπαθεις να σωσεις το γατακι.
εμενα τα προτα μου γατακια ηταν δυο θυλικα που ειχα βρει στα σκουπιδια και απο αυτα τα δυο ευτασα να εχω 24 πανεμορφε γατες.αλλα τωρα εχω μηνει με 10 γιατι καποιος μου τις φαρμακοσεzwzwzw. Λειπων επιδη ξεφιγα λιγο:D:D. Οταν μια απο τις γατες μου παραταει τα μικρα της αναλαβανω χρεει μητερας.εγω τους δεινω κανονικο γαλα (φρεσκο) χλιαρο και αν ειναι αρωστο με την βοηθεια του κτινιατρου λιγο φαρμακο για οτι εχει. τα κραταω μεσα στο σπιτι καπου που να ειναι ζεστα και κανω και αυτο με το βρεγμενο πανακι. και ολα μου εγουν ζεισει και μου εχουν κανει και αυτα μωρα.

harris samos
03-09-10, 09:04
το θεμα ειναι παιδια οτι δουλευω 11-με 6 ποισ θα ταιζει το γατι
ωχ παναγια μου

αααα
σε κτηνιατρο δε παω με καμια παναγια

3r4ndo
03-09-10, 09:34
Εχω μεγαλωσει πολλα γατακια και σκυλακια απο σακουλες αποριμματων και τα πιο πολλα με κλειστα ματια... Φετος το καλοκαιρι μονο βρηκα 2 φορες σε σακουλα, την πρωτη φορα ζουσε μονο το ενα απο τα 4 που ηταν μεσα σε σακουλα με νερο:smt013 και ηταν γεννημενα πριν απο 5-6 ωρες, με καποιο τροπο καταφερε να αναπνευσει. Τωρα ο Ρουλης ειναι 5 μηνων και ειναι υγειεστατος!!! Την δευτερη φορα ηταν δυο μονα τους, ειχαν μισοανοιξει τα ματια και τωρα μεγαλωσαν και αυτα και τρωνε ξηρα τροφη μονα τους(δυο μηνων περιπου)!!!! Του ενος του εχω βαλει το ονομα του πρωτου μου γατου του Λουλουκη:D που μας αφησε σε ηλικια 8 ετων, περισυ τον αυγουστο, ο αλλος μαγκας δεν εχει ονομα ακομη!!!

Το γατακι θα επιβιωσει μονο αν εχει πολυ γερο στομαχι αλλα και παλι δεν θα ειναι γερο εαν δεν του δωσεις καταλληλο γαλα... φρεσκο σε ΚΑΜΙΑ περιπτωση!!! Θα βρεις σε φαρμακειο σε μορφη σκονης, με χλιαρο νερακι και θα κανει σαν τρελο για να πιει!! Αφου εχει ανοιξει τα ματια του, για καμια εβδομαδα ακομη θα πρεπει να εισαι συνεχεια απο πανω του αλλα μετα θα αρχισει να πινει απο μπολακι οποτε θα βρεις την ησυχια σου, απο αποψη φροντιδας γιατι θα αρχισουν τα παιχνιδια μετα!!! Να σου ζησει!!! (και εχε στο νου σου να μην μενει το γαλα πολες ωρες γιατι χαλαει ευκολα με αυτη τη ζεστη και θα το στειλεις...!!!)

harris samos
03-09-10, 09:43
το δευτερο βγαλτων λακι μια και ειναι τυχερος που ζει ;) και εγω αυτον λακι θα τον βγαλω
παραγκειλα γαλα απο το πετ σοπ το απογεμα θα το εχω αντε να δουμε δεν ηξερα οτι τα γατακια δεν ενεργουντε μονα τους μαλλον γιαυτο μου πεθανανε τα αλλα
τρωγανε αλλα που να ξερω ο ερμος

παντος αμα ακουσετε οτι βρεθηκε ανθρωπος σε σκουπιδοσακουλα σε σκουπιδοντενεκε στη σαμο θα ξερετε ποιος το εκανε

fenaki12
03-09-10, 14:49
Μονο ειδικό γαλα γιατι το αλλο τους κανει να κανουν διάρροια ....και τους πειραζει το εντερακι...
Θελουν ταϊσμα καθε 2 ωρες .το καλυτερο ειναι να το πας σε κτηνιατρο.οταν εισαι την δουλεια ισως να στο ταϊζει
και εγ την ηβουλα μου καπως ετσι την βρηκα... στο δρομο.και ξες οπως ειπαν τους τριβεις την κοιλιτσα για να κανουν κακακια :)

harris samos
03-09-10, 15:14
δε παω σε κτηνιατρο zw ειπα εχω θεμα θα μας γραψει η εφημεριδα

manos_samos
03-09-10, 15:32
δε παω σε κτηνιατρο zw ειπα εχω θεμα θα μας γραψει η εφημεριδα

δεν χρειαζεται να πας σε κτηνιατρο εκτος και αν αρρωστησει.... ταιζε το πολυ φα'ι' ακομα και αν δεν το θελει.. εμενα της γατας μου ετρωγαν 2 συριγγες γαλα οταν ηταν 3 ημερων:grin: τα ειχα κανει βουβαλια
τρωει απο μπολακι , μπιμπερο ή σιριγγα????

Strahos
04-09-10, 11:54
Τα μικρά γατάκια έχουν έλλειψη ενός ενζήματος που είναι απαραίτητο για την χώνεψη του αγελαδινού γάλατος και έτσι μπορούν να πιουν μόνο γάλα γάτας. Στα κτηνιατρεία και στα πετσοπ υπάρχουν συσκευασίες ειδικού γάλατος σε σκόνη για γάτες. Διαφορετικά θα έχει εντερικά προβλήματα, δεν θα μπορεί να ενεργηθεί. Μην το καθυστερείς αν θέλεις να ζήσει.

manos_samos
04-09-10, 13:10
Τα μικρά γατάκια έχουν έλλειψη ενός ενζήματος που είναι απαραίτητο για την χώνεψη του αγελαδινού γάλατος και έτσι μπορούν να πιουν μόνο γάλα γάτας. Στα κτηνιατρεία και στα πετσοπ υπάρχουν συσκευασίες ειδικού γάλατος σε σκόνη για γάτες. Διαφορετικά θα έχει εντερικά προβλήματα, δεν θα μπορεί να ενεργηθεί. Μην το καθυστερείς αν θέλεις να ζήσει.
εμενα παντως και τα τεσερα γατακια μου δεν ειχαν προβληματα με αγελαδινο γαλα... μπορει απλως να ηταν τυχερα...

fenaki12
04-09-10, 13:12
Nαι σιγουρα ηταν τυχερα ... δεν κανε καθολου αυτο το γαλα σε γατακια και σε ενήλικες γατες...το λεω απο εμπειρία και επειδη το εχω μαθει απο ειδικους καλη τυχη )

zweet
05-09-10, 00:32
παντος αμα ακουσετε οτι βρεθηκε ανθρωπος σε σκουπιδοσακουλα σε σκουπιδοντενεκε στη σαμο θα ξερετε ποιος το εκανε

απ το στομα σου και στου θεου το αυτι!
να μας φωναξεις να βοηθησουμε :D

πως παει το μικρο?
ολα καλα?

harris samos
05-09-10, 12:02
πριν λιγο που δοκιμασα να το ταισω δεν εφαγε
και το βλεπω δεν εχει ορεξη
ενω το μεσημερι ηταν καλα
-------------------------
παρακαλω το θεμα να κλεισει
το γατακι :smt051:smt051:smt051:smt051:(

fenaki12
05-09-10, 12:04
αχ ψυχουλα μου :(

Τηλέμαχος
05-09-10, 12:04
:smt120R.I.P.
Γατούλη!:smt051:smt051
Now you're gone with the wind

6981giwrgos
05-09-10, 12:17
κριμα..:(:(:(
τουλαχιστον προσπαθησες..

manos_samos
05-09-10, 13:13
Συλιπητηρια Χαρη:-(:-(:-(