PDA

Επιστροφή στο Forum : εχει πετυχη κανεις αναπαραγωγη σε τιγρακια???


douran_p
31-08-10, 12:47
διαβασα σχετικα ποστ για το πως....... να το προσπαθησω!!!????

douran_p
04-06-11, 03:56
377 εμφανισεις και καμια απαντηση..........

μηπως σπαει κανενα ρεκορ στο φορουμ!!!!!

Γιώργος Κ
04-06-11, 07:43
Προφανως 377 ατομα δεν εχουν κανει την εν λογω αναπαραγωγη - ωστε να εχουν αποψη επι του θεματος!!! :D:rolleyes:

ippomas
04-06-11, 08:06
Παντως εγω τα εχω 5 τεμ εδω και 6 μηνες ενω υπαρχει μια καλη ομαδα δεν ειδα κατι το ιδιατερο.

delta66
04-06-11, 13:52
Προφανως 377 ατομα δεν εχουν κανει την εν λογω αναπαραγωγη - ωστε να εχουν αποψη επι του θεματος!!! :D:rolleyes:
... και γιατι ενδιαφερονται να διαβασουν εμπειριες απο συνχομπιστες για την αναπαραγωγη τους.

Παντως εγω τα εχω 5 τεμ εδω και 6 μηνες ενω υπαρχει μια καλη ομαδα δεν ειδα κατι το ιδιατερο.
5 τεμαχια θεωρειται καλη ομαδα?

douran_p
04-06-11, 14:48
εγω εχω 14..... αλλα αν δεν τα βαλεις σε αλλο ενυδρειο δεν νομιζω οτι μπορει να γινει κατι γιατι θα φανε τα αυγα και των γονο!!!!!

τεσπα καποια στιγμη εχω σκοπο να δοκιμασω!!!!!

αλλα δεν νοιωθω ετοιμος να γινω μπαμπας ακομη

Apollwnas
10-07-11, 18:58
Φιλε μου ειχα πιο παλια σε 100 λιτρα με νερο βρυσης μονο μια ομαδα περιπου 12 ατομα,πολλα φυτα και τιγκα στο κερατοφυλλο δεν εβλεπα μεσα στο ενυδρειο να φανταστεις.και μια μερα που κλαδεψα,ειδα κατι μικρο να κουνιεται μεσα στα φυτα επιφανειας.και ηταν ενα μικρο τιγρακι.μου εζησε 2-3 μηνες(δεν θυμαμαι καλα) μεχρι που μεγαλωσε και σουλατσαρε ελευθερα.μια μερα το βρηκα νεκρο μαλλον απο το πολυ κυνηγι που ετρωγε απο τα πιο μεγαλα,οποτε ειναι να σου τυχει και να εχεις και κανα ενυδρειο πιο μικρο να τα μεταφερεις.

douran_p
12-07-11, 13:47
Φιλε μου ειχα πιο παλια σε 100 λιτρα με νερο βρυσης μονο μια ομαδα περιπου 12 ατομα,πολλα φυτα και τιγκα στο κερατοφυλλο δεν εβλεπα μεσα στο ενυδρειο να φανταστεις.και μια μερα που κλαδεψα,ειδα κατι μικρο να κουνιεται μεσα στα φυτα επιφανειας.και ηταν ενα μικρο τιγρακι.μου εζησε 2-3 μηνες(δεν θυμαμαι καλα) μεχρι που μεγαλωσε και σουλατσαρε ελευθερα.μια μερα το βρηκα νεκρο μαλλον απο το πολυ κυνηγι που ετρωγε απο τα πιο μεγαλα,οποτε ειναι να σου τυχει και να εχεις και κανα ενυδρειο πιο μικρο να τα μεταφερεις.



οταν γυρισω απο διακοπες θα προσπαθησω να κανω αναπαρωγη σε ενα μικρο ενυδρειο καραντινα που εχω!!!!!

maikl
11-08-11, 10:56
οταν γυρισω απο διακοπες θα προσπαθησω να κανω αναπαρωγη σε ενα μικρο ενυδρειο καραντινα που εχω!!!!!


Εκανες-ξεκινησες τπτ?

douran_p
11-08-11, 15:58
απο σεπτεμβριο......:) λεω