PDA

Επιστροφή στο Forum : Να μικρύνουν λίγο οι υπογραφές?


drbig
29-03-10, 12:53
Δεν ξέρω αν εχει ξανασυζητηθεί , σιγουρα πάντως είναι στους κανόνες δημιουργίας προφίλ (4 γραμμές νομίζω). Πάντως έχω δει τελευταία να ψιλοξεφέυγει το θέμα με τις υπογραφές. Οχι τιποτε αλλά πολύ το scrolling, και επίσης επιβαρύνεται και ο browser γιατί κάνει πιο πολλά requests για κάθε σελίδα...
Θα μπορούσαν οι Moderators να στείλουν κάποια ευγενικά Pm που να λένε στους υπερβολικους "tone it down a little bit?"
Ευχαριστώ.

achisael
29-03-10, 12:57
Δεν ξέρω αν εχει ξανασυζητηθεί , σιγουρα πάντως είναι στους κανόνες δημιουργίας προφίλ (4 γραμμές νομίζω). Πάντως έχω δει τελευταία να ψιλοξεφέυγει το θέμα με τις υπογραφές. Οχι τιποτε αλλά πολύ το scrolling, και επίσης επιβαρύνεται και ο browser γιατί κάνει πιο πολλά requests για κάθε σελίδα...
Θα μπορούσαν οι Moderators να στείλουν κάποια ευγενικά Pm που να λένε στους υπερβολικους "tone it down a little bit?"
Ευχαριστώ.



αναφερεσαι και στο δικο μου?
γιατι τι σε πειραζει? και δεν αναφερομαι μονο στην δικια μου...μηπως εισαι παοκ...?? :-)

Tolis
29-03-10, 13:04
γιατι τι σε πειραζει?

Οχι τιποτε αλλά πολύ το scrolling, και επίσης επιβαρύνεται και ο browser γιατί κάνει πιο πολλά requests για κάθε σελίδα...
....

achisael
29-03-10, 13:05
....

ναι μα και σε αλλα forum υπαρχουν τα τετραπλασια .....

water_turtle_lover
29-03-10, 13:20
ναι μα και σε αλλα forum υπαρχουν τα τετραπλασια .....


Και τι μας νοιαζει εμας τι κανουν σε αλλα φορουμ??:confused:

panos1972
29-03-10, 13:22
Δεν ξέρω αν εχει ξανασυζητηθεί , σιγουρα πάντως είναι στους κανόνες δημιουργίας προφίλ (4 γραμμές νομίζω). Πάντως έχω δει τελευταία να ψιλοξεφέυγει το θέμα με τις υπογραφές. Οχι τιποτε αλλά πολύ το scrolling, και επίσης επιβαρύνεται και ο browser γιατί κάνει πιο πολλά requests για κάθε σελίδα...
Θα μπορούσαν οι Moderators να στείλουν κάποια ευγενικά Pm που να λένε στους υπερβολικους "tone it down a little bit?"
Ευχαριστώ.


+1000
(και είμαι ΑΡΗΣ)

water_turtle_lover
29-03-10, 13:24
Κι εγω συμφωνω...μερικες φορες μια μεγαλη υπογραφη καταντα εκνευριστικη...:mad:

persival
29-03-10, 13:31
Δεν ξέρω αν εχει ξανασυζητηθεί , σιγουρα πάντως είναι στους κανόνες δημιουργίας προφίλ (4 γραμμές νομίζω). Πάντως έχω δει τελευταία να ψιλοξεφέυγει το θέμα με τις υπογραφές. Οχι τιποτε αλλά πολύ το scrolling, και επίσης επιβαρύνεται και ο browser γιατί κάνει πιο πολλά requests για κάθε σελίδα...
Θα μπορούσαν οι Moderators να στείλουν κάποια ευγενικά Pm που να λένε στους υπερβολικους "tone it down a little bit?"
Ευχαριστώ.

Συμφωνώ κι εγώ με τη σειρά μου.
(και είμαι ΟΦΗ :D )

amalia
29-03-10, 13:33
+1000

achisael
29-03-10, 13:33
Συμφωνώ κι εγώ με τη σειρά μου.
(και είμαι ΟΦΗ :D )


γεια δου ρε ΟΦΗ...

-10000

(ΖΗΤΩ ΟΙ ΜΕΓΑΛΕΕΣΣΣΣΣ ΥΠΟΓΡΑΦΕΣ...):smt084:smt084

akis7
29-03-10, 13:37
η μεγαλη υπογραφη που θυμαμαι εγω ειναι αυτη του achisael..
δεν μου ερχεται καμια αλλη και σιγα το πρβλημα!
αν ειχαν ολοι ενταξει αλλα για ενα ατομο σιγα!
κανεις scroll μισο εκατοστο παραπανω!
(και δεν ειμαι ΑΕΛ :D)

achisael
29-03-10, 13:38
η μεγαλη υπογραφη που θυμαμαι εγω ειναι αυτη του achisael..
δεν μου ερχεται καμια αλλη και σιγα το πρβλημα!
αν ειχαν ολοι ενταξει αλλα για ενα ατομο σιγα!
κανεις scroll μισο εκατοστο παραπανω!
(και δεν ειμαι ΑΕΛ :D)


γεια σου ρε ακη... πες τα... για ενα ατομο ????
μα αν λενε 4 σειρες εμενα ειναι 5... σιγα... απλα εχει την φωτο και φαινεται μεγαλυτερη...

Γιώργος Κ
29-03-10, 13:51
γεια σου ρε ακη... πες τα... για ενα ατομο ????
μα αν λενε 4 σειρες εμενα ειναι 5... σιγα... απλα εχει την φωτο και φαινεται μεγαλυτερη...
Αν και Ολυμπιακος θα συμφωνησω οτι εχεις πολυ μεγαλη υπογραφη!! Βαλε τη φωτο στη μεση και αριστερα και δεξια τα ανθρωπακια που χοροπηδανε! :D Ετσι δε θα ειναι τοσο μεγαλη σε υψος! ;)

achisael
29-03-10, 13:52
Αν και Ολυμπιακος θα συμφωνησω οτι εχεις πολυ μεγαλη υπογραφη!! Βαλε τη φωτο στη μεση και αριστερα και δεξια τα ανθρωπακια που χοροπηδανε! :D Ετσι δε θα ειναι τοσο μεγαλη σε υψος! ;)

καλη ιδεα....

halvas69
29-03-10, 18:01
Ρε πουλάκι μου καλά σου λένε κόψε κάτι.
Υπάρχει και αυτό στους κανόνες του GAB που κανένας από τους admin δεν έχει κάνει χρήση του.....μέχρι ώρας : Κάθε χρήστης μπορεί προαιρετικά να προσθέτει την «υπογραφή» του σε κάθε μήνυμα, που δημοσιεύει στο forum. Τα ακόλουθα ισχύουν για τις υπογραφές:
Οι υπογραφές δεν θα πρέπει:
Υπογραφές Κειμένου: Να μην ξεπερνουν τις 4 γραμμές κειμένου, (8 γραμμες εαν έχετε χρησιμοποιείσει μικρο font). Μεγέθη font μεγαλυτερα του 2 δεν επιτρεπονται . Οι κενες γραμμές θεωρούνται σαν συμπληρωμενες. Το σύνολο των χαρακτηρων που θα περιεχονται δεν θα πρεπει να ξεπερνα τους 2048
Είκονες στις Υπογραφές: Εαν βάλετε μια είκονα στην υπογραφή σας αυτο δεν θα πρεπει να ξεπερναει τα 20k σε μεγεθός και να είναι διαστάσεων έως 100pixels υψος και 300pixels πλατος.
Οι υπογραφές μπορούν να περιέχουν συνδέσμους (links) προς την προσωπική ή την αγαπημένη σας δικτυακή τοποθεσία (site), αλλά και σε σελίδες που φιλοξενούνται στο Greek Aquarist Board.
Απαγορεύεται η διαφήμιση εμπορικών και μη προϊόντων και υπηρεσιών, με την τοποθέτηση links ή banners στην υπογραφή. Σε αυτήν τη περίπτωση, οι ανάλογες υπογραφές θα αφαιρούνται άμεσα.
Απαγορευεται η πολλαπλη επαναληψη των εικονων των υπογραφών!

achisael
29-03-10, 18:35
εκοψα δυο σειρες οκ?
ενταξει τωρα?

crazyio
29-03-10, 19:10
εκοψα δυο σειρες οκ?
ενταξει τωρα?

άν έκοβες και τις άλλες 2 δεν θα ήταν άσχημα .... :rolleyes::rolleyes: :D:D

Γιώργος Κ
29-03-10, 19:13
άν έκοβες και τις άλλες 2 δεν θα ήταν άσχημα .... :rolleyes::rolleyes: :D:D
Τα ανθρωπακια που χοροπηδανε? :D

crazyio
29-03-10, 19:17
Τα ανθρωπακια που χοροπηδανε? :D

αυτά μπορούν να μείνουν !

Υ.Γ καλά ρε .... υπογραφή είναι αυτή που έχεις ? χωρίς ανθρωπάκια να χοροπηδάνε ??? ντροπή σου !! Edit αμέσως !! :rolleyes::D

potami
29-03-10, 19:19
καλυτερα να μην επιτρεπονται καθολου οι υπογραφες
Δεν βλεπω κανενα λογο να υπαρχουν

achisael
29-03-10, 19:24
αυτά μπορούν να μείνουν !

Υ.Γ καλά ρε .... υπογραφή είναι αυτή που έχεις ? χωρίς ανθρωπάκια να χοροπηδάνε ??? ντροπή σου !! Edit αμέσως !! :rolleyes::D



γιατι?? χορο - πηδανε !!! :D:D:D:D
-------------------------
άν έκοβες και τις άλλες 2 δεν θα ήταν άσχημα .... :rolleyes::rolleyes: :D:D



δεν υπαρχει περιπτωση...\

Α γαπη
Ε ρωτας
Λ ατρεια

ΑΕΛΑΡΑ.............

harris samos
29-03-10, 20:31
καλυτερα να μην επιτρεπονται καθολου οι υπογραφες
Δεν βλεπω κανενα λογο να υπαρχουνγιατι να μην επιτρεπονται ???
και η δικια μου μεγαλη ειναι !!!!!!!!!

achisael
29-03-10, 20:42
na επιτρεπονται... ΤΕΛΟΣ...

yannakis
29-03-10, 20:43
καλυτερα να μην επιτρεπονται καθολου οι υπογραφες
Δεν βλεπω κανενα λογο να υπαρχουν

οι υπερβολες και απο την μια αλλα και απο την αλλην μερια ειναι ανουσιες:D

achisael
29-03-10, 20:45
οι υπερβολες και απο την μια αλλα και απο την αλλην μερια ειναι ανουσιες:D


+φωνω... οποτε ας κανει ο καθενας οτι θελει...:smt084

Πάνος
29-03-10, 22:48
η αληθεια ειναι πως συμφωνω κι εγω....αυτο το θεμα για παραδειγμα εχει διαφορα με τις απανωτες απαντησεις του achisael..;) πολυ περισσοτερο scrolling.
δε χρειαζεται θεμα "περικοπης"....ενα μικρο συμμαζεμα κατα τη γνωμη μου ειναι οκ...;)

Τσιόνογλου Σταύρος
29-03-10, 23:11
Eγω λέω να σας κόψουνε όλους εντελώς :D.Τ Ε Λ Ο Σ.-

Πάνος
29-03-10, 23:14
Eγω λέω να σας κόψουνε όλους εντελώς :D.Τ Ε Λ Ο Σ.-
ή να σας κόψουνε κ-όλους :D:D:D

potami
30-03-10, 17:43
δε βλεπω καμια υπερβολη σαυτο που ειπα.

Η υπογραφη ειναι κατι το οποιο προσθεσε αυτος που κατασκευασε το προγραμματακι του φορουμ.
Υπαρχει στα περισσοτερα φορουμ βεβαια αλλα κυριως σε φορουμ πολιτικα ωστε να δειχνει καποιος το στιγμα του για να ξερουν οι αλλοι γιατι λεει αυτα που λεει.
Εδω περα τι στιγμα δινει καποιος; Αν ειναι φιλος των κιχλιδων η των χρυσοψαρων; :smt005

μια ανουσια προσθηκη χρωματος και σκρολινγκ

ομως αν για καποιον ειναι σημαντικο θα ειναι κριμα να του το στερησουμε :smt020

Τσιόνογλου Σταύρος
30-03-10, 20:46
ή να σας κόψουνε κ-όλους :D:D:D

Oh yes I like that.:smt049:smt049:smt060

harris samos
30-03-10, 21:28
δε βλεπω καμια υπερβολη σαυτο που ειπα.

Η υπογραφη ειναι κατι το οποιο προσθεσε αυτος που κατασκευασε το προγραμματακι του φορουμ.
Υπαρχει στα περισσοτερα φορουμ βεβαια αλλα κυριως σε φορουμ πολιτικα ωστε να δειχνει καποιος το στιγμα του για να ξερουν οι αλλοι γιατι λεει αυτα που λεει.
Εδω περα τι στιγμα δινει καποιος; Αν ειναι φιλος των κιχλιδων η των χρυσοψαρων; :smt005

μια ανουσια προσθηκη χρωματος και σκρολινγκ

ομως αν για καποιον ειναι σημαντικο θα ειναι κριμα να του το στερησουμε :smt020ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΔΙΞΕΙ ΑΝ ΤΟΥ ΑΡΕΣΟΥΝ ΤΑ ΓΚΑΠΙ ΟΙ ΟΙ ΔΙΣΚΟΙ ΟΜΩΣ ΑΥΤΟ

potami
01-04-10, 11:14
αντικειμενικα ειναι αχρηστη
τωρα αν αρεσει σε καποιον δε μου πεφτει λογος