PDA

Επιστροφή στο Forum : Ψηφοφορία Διαγωνισμού Φωτογραφίας Γατόψαρων Φεβρουάριος 2010!!!!


Kostas G.
11-02-10, 15:56
1. Ancistrus cf. cirrhosus
http://www.aquatek.gr/rimages/albums-ac14-tsoulojim-ancistruscfcirrhosus.jpg

2. Ancistrus dolichopterus
http://www.aquatek.gr/rimages/albums-ac14-tsoulojim-ancistrusdolichopterusl-183.jpg

3. Hypostomus cochliodon
http://i858.photobucket.com/albums/ab141/n3sty1/-1-1.jpg

4. Otocinclus hoppei
http://www.aquatek.gr/rimages/albums-ac14-tsoulojim-otocinclushoppei.jpg

5. Otocinclus vittatus
http://i270.photobucket.com/albums/jj92/panos-alex-poli/oto2.jpg

6. Panaque maccus
http://www.aquatek.gr/rimages/albums-dd136-koloku8a-panaquemaccus.jpg

7. Panaque nigrolineatus(L190)
http://www.aquatek.gr/rimages/albums-ab141-n3sty1-dsc01194.jpg

8. Peckoltia L377
http://www.aquatek.gr/rimages/albums-jj92-panos-alex-poli-peckoltia2.jpg

9. Pseudoplatystoma fasciatum
http://i858.photobucket.com/albums/ab141/n3sty1/PIC_0270-1.jpg

10. Pterygoplichthys joselimaianus
http://www.aquatek.gr/rimages/albums-hh260-georgarask-gat2.jpg

11. Pterygoplichthys pardalis
http://s816.photobucket.com/albums/zz88/kaltsgreg/P1010005.jpg

12. Synodontis eupterus
http://www.aquatek.gr/vb/attachment.php?attachmentid=21948&d=1239099703

Ψηφίστε για την αγαπημμένη σας φωτογραφία!!!!:p Η ψηφοφορία θα τελειώσει στις 18 Φεβρουαρίου,ώρα 16:00!



Καλή επιτυχία σε όλους τους διαγωνιζόμμενους!!!!!!!:);)

Δημητρης89
11-02-10, 15:58
Η 2 για μενα:)

fishme1
11-02-10, 16:01
ψηφιζω την 6η με τον panaque maccus

Αλέξης6
11-02-10, 16:05
Με διαφορά με κέρδισε ο δεύτερος πλέκο...:rolleyes::rolleyes::rolleyes:

chris z3
11-02-10, 16:10
νο 9............respect!!!!!

Μίμης
11-02-10, 16:16
οι καλυτερες φωτογραφιες για εμενα ειναι η 2 και η 6:)

Kostas G.
11-02-10, 16:50
Χαίρομαι που διαβάζω και δημόσια τις επιλογές σας!:) Μην ξεχνάτε μόνο να ψηφίζετε και στη δημοσκόπηση καθώς μέσα από αυτήν θα αναδειχτεί ο νικητής;)

Ηλίας
11-02-10, 17:04
Για εμενα 3...:p

Raven
11-02-10, 17:06
Δυσκολευτηκα να αποφασισω, ωραια ψαρια και ομορφες οι φωτογραφιες.
Sorry που θα το πω αλλα δεν τον τιμησατε τον διαγωνισμο οσο θα επρεπε..μα καλα, ουτε ενα Corydoras απο τα τοσα ειδη που υπαρχουν στα ενυδρεια των παρουσιασεων ; :confused:

blackghost7
11-02-10, 17:11
Εγω ψηφισα ενα ψαρακι που εχω την τιμη να εχω και εγω στην κατοχη μου.


Υ.Γ. Αλεξανδρε κατα την γνωμη μου ο διαγωνισμος κρατησε πολυ λιγο.
Και τον ειδα μολις προχτες.
Ειμαι σε περιοδο εξεταστικης και ειμαι μακρια απο τα αγαπημενα μου ενυδρεια.
Αλλιως την αλλη βδομαδα θα ειχα στειλει στον Κωστα αρκετες φωτο απο 3 ειδη μονο ψαριων που ειναι και το οριο.

Αλλιως θα ειχα βαλει και αλλα ψαρακια.

Κριμα ισως σε εναν αλλο διαγωνισμο..... :(

bokostas
11-02-10, 17:22
Καταπληκτικοί όλοι οι γατόψαροι, πανέμορφοι, δυσκολεύτηκα να αποφασίσω, αλλά τελικά ψήφισα τον 11.

Rigel
11-02-10, 17:25
νο 9............respect!!!!!

+1
και απο μενα μια ψηφος...

george1981
11-02-10, 17:31
Πολύ όμορφοι όλοι και συγχαρητήρια για τον διαγωνισμό ! Κατά την γνώμη μου ο Ancistrus dolichopterus είναι από τους ομορφότερους μαζί με τον snowball pleco που έχω στη κατοχή μου ! :)

Ηλίας
11-02-10, 17:35
Συμφωνω και εγω, ο χρονος ηταν λιγος...
..εγω δεν προλαβα να φωτογραφησω το δικο μου:(

ippomas
11-02-10, 18:32
Oλα ειναι ομορφα ψηφιζω το 6 για την καθαροτητα της φωτογραφιας.

halvas69
11-02-10, 19:04
6. Panaque maccus, υπέροχος ψάρης να τον χαίρεται ο ιδιοκτήτης του.

POURITANOS
11-02-10, 19:25
το 9 πανέμορφο :smt060:smt038:smt007

persival
11-02-10, 19:26
Ψήφισα την Νο2. Ως κριτήριο είχα την καλύτερη φωτογραφία και όχι τον καλύτερο ψάρη, μιας και ο καθένας έχει την δική του ομορφιά!

Καλή τύχη στους διαγωνιζόμενους!

Strahos
11-02-10, 19:29
πολύ όμορφα ψάρια αλλά από τεχνικής άποψης η 6 είναι για μένα καλύτερη από τις άλλες. Ο Αλέξανδρος έχει δίκιο... ούτε ένα corydoras?
μήπως να δίνατε παράταση στον διαγωνισμό για να μπουν κι άλλες συμμετοχές?

Kostas G.
11-02-10, 19:53
Strahos,τι να σου πω,αν ήταν να στείλουν και άλλοι,γιατί δεν έστελναν μέσα στη προθεσμία; Καταλαβαίνω πως μπορεί να υπήρχαν κάποια ζητήματα που να εμπόδιζαν μερικούς να βγάλουν φωτογραφίες για το διαγωνισμό(όπως οι εξεταστικές για παράδειγμα) και λυπάμαι για αυτό αλλά πιστεύω πως όποιος ήθελε πολύ να συμμετέχει,θα έστελνε κάποια μέσα στη προθεσμία,οι περισσότεροί μας νομίζω φωτογραφίζουμε τα ψάρια μας που και που και έχουμε κάποιες καλές φωτογραφίες,δεν είναι απαραίτητο να βγάλουμε φωτό την τελευταία στιγμή;) Παρόλα αυτά,για να μην πιστεύει κανένας πως αδικείται,θα ανεβάσω μια δημοσκόπηση και αν είναι αρκετοί αυτοί που θέλουν παράταση της προθεσμίας,θα ακυρωθεί αυτή η ψηφοφορία;)

blackghost7
11-02-10, 22:25
Εγω ψηφισα ενα ψαρακι που εχω την τιμη να εχω και εγω στην κατοχη μου.


Υ.Γ. Αλεξανδρε κατα την γνωμη μου ο διαγωνισμος κρατησε πολυ λιγο.
Και τον ειδα μολις προχτες.
Ειμαι σε περιοδο εξεταστικης και ειμαι μακρια απο τα αγαπημενα μου ενυδρεια.
Αλλιως την αλλη βδομαδα θα ειχα στειλει στον Κωστα αρκετες φωτο απο 3 ειδη μονο ψαριων που ειναι και το οριο.

Αλλιως θα ειχα βαλει και αλλα ψαρακια.

Κριμα ισως σε εναν αλλο διαγωνισμο..... :(

Strahos,τι να σου πω,αν ήταν να στείλουν και άλλοι,γιατί δεν έστελναν μέσα στη προθεσμία; Καταλαβαίνω πως μπορεί να υπήρχαν κάποια ζητήματα που να εμπόδιζαν μερικούς να βγάλουν φωτογραφίες για το διαγωνισμό(όπως οι εξεταστικές για παράδειγμα) και λυπάμαι για αυτό αλλά πιστεύω πως όποιος ήθελε πολύ να συμμετέχει,θα έστελνε κάποια μέσα στη προθεσμία,οι περισσότεροί μας νομίζω φωτογραφίζουμε τα ψάρια μας που και που και έχουμε κάποιες καλές φωτογραφίες,δεν είναι απαραίτητο να βγάλουμε φωτό την τελευταία στιγμή;) Παρόλα αυτά,για να μην πιστεύει κανένας πως αδικείται,θα ανεβάσω μια δημοσκόπηση και αν είναι αρκετοί αυτοί που θέλουν παράταση της προθεσμίας,θα ακυρωθεί αυτή η ψηφοφορία;)



Κωστα εγω προσωπικα δεν ειμαι μακρια μονο απο τα αγαπημενα μου ενυδρεια αλλα και απο το σταθερο μου Η/Υ οπου στο σκληρο του εχω φωτο απο τα ψαρακια.

Επισης δεν τιθεται θεμα αδικιας, μην το παμε κατα εκει.
Αυτοι ηταν οι οροι του διαγωνισμου και οποτε δεν τιθεται θεμα αδικιας.
Επισης αδικια θα ηταν γιαυτους που εστειλαν ηδη και ειναι μεσα στους ορους, τωρα αυτοι να αλλαξουν για χαρη των αλλων.
Ισως το πιο καλο θα ηταν ενας νεος διαγωνισμος τον επομενο μηνα.
Δεν τιθεται θεμα επαθλου το κινητρο ειναι η αγαπη μας για τα ψαρια μας οχι τα δωρα που πιθανον να κερδισουμε.

Υ.Γ. Παρολα αυτα ψηφισα ηδη στη νεα ψηφοφορια που εβαλες!

kalaxan
11-02-10, 22:26
Δεν ξέρω ποιον να πρωτοδιαλέξω.Είναι όλοι κούκλοι..
Θα επανέλθω.

tsiouk
11-02-10, 22:36
9. Pseudoplatystoma fasciatum.......:smt023:smt023:smt023+-3+-2

bokostas
11-02-10, 23:14
Σε 54 άτομα η μία φωτό έχει πάρει τους μισούς ψήφους και οι άλλες 11 μοιράζονται τους άλλους μισούς, συνεπώς μιλάμε για ξεκάθαρη νίκη.
Δεν βλέπω κανένα λόγο να ακυρωθεί η ψηφοφορία (θα ήταν απίστευτη αδικία για τον σίγουρο νικητή), ούτε και να παραταθεί,
τέτοια αποτελέσματα δεν ανατρέπονται. Δεν ψήφισα αυτήν που κερδίζει, ούτε και ξέρω ποιανού είναι, αλλά θεωρώ απαράδεκτο να ακυρωθεί
η διαδικασία, γιατί κάποια πράγματα δεν αποφασίζονται με δημοψηφίσματα, αλλά με τήρηση των από την αρχή γνωστών κανόνων.

persival
11-02-10, 23:29
Σε 54 άτομα η μία φωτό έχει πάρει τους μισούς ψήφους και οι άλλες 11 μοιράζονται τους άλλους μισούς, συνεπώς μιλάμε για ξεκάθαρη νίκη.
Δεν βλέπω κανένα λόγο να ακυρωθεί η ψηφοφορία (θα ήταν απίστευτη αδικία για τον σίγουρο νικητή), ούτε και να παραταθεί,
τέτοια αποτελέσματα δεν ανατρέπονται. Δεν ψήφισα αυτήν που κερδίζει, ούτε και ξέρω ποιανού είναι, αλλά θεωρώ απαράδεκτο να ακυρωθεί
η διαδικασία, γιατί κάποια πράγματα δεν αποφασίζονται με δημοψηφίσματα, αλλά με τήρηση των από την αρχή γνωστών κανόνων.

Συμφωνώ απολύτως. Αν και δεν με "αφορά", δεν έχω γατόψαρα, οι όροι ήταν σαφείς.
Ας καθιερωθεί ένας μηνιαίος διαγωνισμός (και ας μην είναι μόνο με γατόψαρα για να μπορούν να πάρουν μέρος περισσότεροι) όπου όπως πολύ σωστά λέει ο blackghost το έπαθλο θα είναι ένα απλό μπράβο.

andst87
11-02-10, 23:56
Σε 54 άτομα η μία φωτό έχει πάρει τους μισούς ψήφους και οι άλλες 11 μοιράζονται τους άλλους μισούς, συνεπώς μιλάμε για ξεκάθαρη νίκη.
Δεν βλέπω κανένα λόγο να ακυρωθεί η ψηφοφορία (θα ήταν απίστευτη αδικία για τον σίγουρο νικητή), ούτε και να παραταθεί,
τέτοια αποτελέσματα δεν ανατρέπονται. Δεν ψήφισα αυτήν που κερδίζει, ούτε και ξέρω ποιανού είναι, αλλά θεωρώ απαράδεκτο να ακυρωθεί
η διαδικασία, γιατί κάποια πράγματα δεν αποφασίζονται με δημοψηφίσματα, αλλά με τήρηση των από την αρχή γνωστών κανόνων.
συμφωνω απολυτως!

Γιώργος Κ
12-02-10, 00:21
Ο δευτερος μου αρεσει και εμενα σαν ψαρης! Δεν κοιταω την ποιοτητα της φωτο αλλα οτι ειναι πανεμορφος και για αυτο τον ψηφισα!! :p

Ολα ωραια ειναι ... τα θελω ολα!! :smt020:smt041

kalaxan
12-02-10, 00:47
Tελικά και γω την δεύτερη ψάρινα ψήφησα(για θηλυκιά την έκοψα)...Ξέρει κανείς αν τον φέρνει κανενας αυτον τον αγκιστρους στη Σαλονίκη?

:confused::confused:

Kostas G.
12-02-10, 00:50
Χαίρομαι που ακόμα και οι άμεσα ενδιαφερόμενοι θεωρούν οτι δεν τήθεται ζήτημα για παράταση προθεσμίας! Απλά,τον διαγωνισμό τον διοργανώσαμε για να διασκεδάσουμε όλοι και έτσι δεν θα ήθελα να μείνει με παράπονο κανείς:) Χαίρομαι που καταλαβαίνετε πως το καλύτερο για όλους είναι να τηρούνται οι από πριν γνωστοι όροι;)
Θα ήταν αδικία να ακυρωθεί η τωρινή ψηφορία και για τον σίγουρο νικητή(αν και νομίζω θα κέρδιζε και μετά την παράταση ξανά:D)αλλά και για όλους όσους έστειλαν εμπρόθεσμα τις φωτογραφίες χωρίς να ξέρουν τι φωτογραφίες έστειλαν οι άλλοι.Όμως εμπιστεύομαι την κρίση σας και ήθελα να το διαπιστώσετε και μόνοι σας αυτό,όπως και πολύ σωστά κάνατε:);)
Όσο για επόμενο φωτογραφικό διαγωνισμό,είμαι πρόθυμος να οργανώσω ξανα στο κοντινό μέλλον αν τον στηρίξετε με συμμετοχές!:) Τώρα για βραβείο δεν ξέρω αν θα υπάρχει,αλλά και εγώ πιστεύω πως και το απλό μπράβο και η ανάδειξη νικητή είναι αρκετό για να έχει ενδιαφέρον το θέμα:razz: Το βραβείο αυτού του διαγωνισμού όμως είναι το κάτι άλλο!!!Κάτι πήρε το μάτι μου και το μόνο που μπορώ να πώ είναι οτι δεν περιγράφεται!!!!:razz:
Οπότε η ψηφοφορία για την ανάδειξη του νικητή προχωρά ακάθεκτη:p

Ψηφίστε όλοι!!!:p;)



Υ.Γ.: kalaxan,δεν είναι δυνατόν να ξέρουμε το φύλλο με σιγουριά του καθώς είναι πολύ μικρό ακόμα,και στο συγκερκιμμένο είδος,ακόμα και το αρσενικό βγάζει πολύ μικρά αγκαθάκια...;)

agnos
12-02-10, 06:41
Ν.6 Για μένα η καλήτερη φωτογραφία. :smt023:smt023

maikl
12-02-10, 06:53
....θα ψηφιζα την 2 αλλα λογω χαλικιου ...οποτε παω στην 6 λογω "φυσικοτητας"

blackghost7
12-02-10, 11:15
Χαίρομαι που ακόμα και οι άμεσα ενδιαφερόμενοι θεωρούν οτι δεν τήθεται ζήτημα για παράταση προθεσμίας! Απλά,τον διαγωνισμό τον διοργανώσαμε για να διασκεδάσουμε όλοι και έτσι δεν θα ήθελα να μείνει με παράπονο κανείς:) Χαίρομαι που καταλαβαίνετε πως το καλύτερο για όλους είναι να τηρούνται οι από πριν γνωστοι όροι;)
Θα ήταν αδικία να ακυρωθεί η τωρινή ψηφορία και για τον σίγουρο νικητή(αν και νομίζω θα κέρδιζε και μετά την παράταση ξανά:D)αλλά και για όλους όσους έστειλαν εμπρόθεσμα τις φωτογραφίες χωρίς να ξέρουν τι φωτογραφίες έστειλαν οι άλλοι.Όμως εμπιστεύομαι την κρίση σας και ήθελα να το διαπιστώσετε και μόνοι σας αυτό,όπως και πολύ σωστά κάνατε:);)
Όσο για επόμενο φωτογραφικό διαγωνισμό,είμαι πρόθυμος να οργανώσω ξανα στο κοντινό μέλλον αν τον στηρίξετε με συμμετοχές!:) Τώρα για βραβείο δεν ξέρω αν θα υπάρχει,αλλά και εγώ πιστεύω πως και το απλό μπράβο και η ανάδειξη νικητή είναι αρκετό για να έχει ενδιαφέρον το θέμα:razz: Το βραβείο αυτού του διαγωνισμού όμως είναι το κάτι άλλο!!!Κάτι πήρε το μάτι μου και το μόνο που μπορώ να πώ είναι οτι δεν περιγράφεται!!!!:razz:
Οπότε η ψηφοφορία για την ανάδειξη του νικητή προχωρά ακάθεκτη:p

Ψηφίστε όλοι!!!:p;)



Υ.Γ.: kalaxan,δεν είναι δυνατόν να ξέρουμε το φύλλο με σιγουριά του καθώς είναι πολύ μικρό ακόμα,και στο συγκερκιμμένο είδος,ακόμα και το αρσενικό βγάζει πολύ μικρά αγκαθάκια...;)

....θα ψηφιζα την 2 αλλα λογω χαλικιου ...οποτε παω στην 6 λογω "φυσικοτητας"


Κωστα μην εισαι τοσο σιγουρος! Μπορει να υπηρχε και αλλη φωτο με το ιδιο θεμα αλλα με καλυτερο χαλικι.... εμ αμμο ηθελα να πω!!!

Παρολα αυτα ο ψαρης ειναι ολα τα λευτα(απο προσωπικη γνωμη μιλαω!:D) και παρα το λαθος βυθο εγω το ψηφισα! (Το ψαρια ψηφιζουμε οχι γενικοτερα το συστημα Μιχαλη)

Καλη συνεχεια στο διαγωνισμο απο εμενα :smt052

Kostas G.
12-02-10, 12:03
Στον διαγωνισμό αυτό ψηφίζουμε με κριτήριο το φωτογραφικό κομμάτι κυρίως. Έτσι,κύριο ρόλο παίζει η ποιότητα της φωτογραφίας αλλά φυσικά και το καλλιτεχνικό κομμάτι της όπως η στάση του ψαριού(κατα πόσο είναι ωραία δηλαδή)καθώς και η κατάσταση του φωτογραφιζόμενου ψαριού;)

blackghost,
Είμαι σίγουρος πως ο επόμενος διαγωνισμός θα είναι επίσης πολύ ενδιαφέρον τότε!:p;)

Για να μην υπάρχει παρεξήγηση,εγώ δεν προωθώ καμμία φωτογραφία,ούτε και έχω ψηφίσει ακόμα...;)

kwstas_original
12-02-10, 12:38
βγαλτε τα χαλικια απο τους γλυφτες σας.....:mad::mad:

kostoukitos
12-02-10, 13:05
Ο pleco No 3 είναι φοβερός ! :smt041

Strahos
12-02-10, 15:06
Παιδιά δεν είναι διαγωνισμός ομορφότερου ψαριού...

Πάνος
12-02-10, 15:27
συμφωνω...εγω το ειδα ετσι....αν ημουν ασχετος με το χομπυ....ποια φωτο θα μου εκανε "κλικ" για την καθαροτητα..την ποζα και το θεμα-στησιμο γενικοτερα?? κι ετσι ψηφισα....
κι ενα μπραβο σε ολους τους συμμετεχοντες...

Γιώργος Κ
12-02-10, 19:38
βγαλτε τα χαλικια απο τους γλυφτες σας.....:mad::mad:
Κωστα εχω βαλει ενα με χαλικακι απο την εποχη που ειχα μαυρα μεσανυχτα! Πια δεν υπαρχει ο πλεκο μου ... απλα εβαλα μια φωτο να ανεβουν οι συμμετοχες μια που ηταν λιγες ... οποτε μη τσαντιζεσαι ... ισως και αλλοι το καναν αυτο! ;)
Ο καθενας ψηφιζει οπως νομιζει καλυτερα! Ουτε η ποιοτητα ουτε το χαλικι ουτε η καθαροτητα μου αρεσε τις 2η φωτο αλλα με κερδισε ,... ο ψαρης! Εκανε κλικ και το σκεφτηκα αρκετα αλλα εκει κατεληγα παντα!

lingistis
12-02-10, 19:59
Πολλά αμερικανάκια… έσκασαν μύτη με αέρα Hollywood και τα άλλα κόλπα… τι τύχη να έχει ένα φτωχούλη και μοναχικό αφρικανάκι :smt102... την άλλη φορά διαγωνισμός ο πιο γρήγορος γάτος :smt029

Raven
12-02-10, 22:05
Να και το βραβειο !
Δεν εχει τελειωσει ακομα ..
Απλα για να παρετε μια ιδεα και να δειτε τι χασατε οσοι δεν στειλατε φωτος :cool:
Ακρυλικα σε καμβα 60Χ50εκ.


http://www.aquatek.gr/rimages/albums-rr289-ravenalex_photo-misc-dsc_0002.jpg

kwstas_original
12-02-10, 22:21
:smt107:smt107:smt107
μα πριν 2 μερες ηταν ενα καταλευκο πραγμα!
ποτε προλαβες?

απιστευτος πινακας!!!:p:p:p

alexinio
12-02-10, 22:26
Απίστευτο, καταπληκτικο...υπέροχο.
Παιδιά κάποιος να μπανάρει τον κάτοχο της δεύτερης φωτογραφίας!!!!!!!!!!

halvas69
12-02-10, 22:28
Εύκολο είναι και φιλαράκι μου, οπότε τον πλακώνω στις φάπες άμα θες(αυτό το μπλέ χαλίκι μόνο ένας το έχει) και του παίρνω εγώ τον πίνακα. :) :) :)

Πάνος
12-02-10, 23:18
εκλπληκτικος Αλεξανδρε!!!:smt041

prospathw
12-02-10, 23:21
Εχω μείνει άφωνος...εκτός από όλα αυτα είσαι και αστροναύτης εεε???:)

Γιώργος Κ
12-02-10, 23:31
Εύκολο είναι και φιλαράκι μου, οπότε τον πλακώνω στις φάπες άμα θες(αυτό το μπλέ χαλίκι μόνο ένας το έχει) και του παίρνω εγώ τον πίνακα. :) :) :)
Καθως τον πλακωνεις στις φαπες θα εχω παρει ηδη τον πινακα και θα ψαχνεστε και οι 2 :rolleyes::D

persival
12-02-10, 23:36
Δεν δίνετε κάτι άλλο για βραβείο να "δημοπρατήσουμε" τον πίνακα;

Καταπληκτικός, πολλά συγχαρητήρια Αλέξανδρε!

blackghost7
12-02-10, 23:59
Να και το βραβειο !
Δεν εχει τελειωσει ακομα ..
Απλα για να παρετε μια ιδεα και να δειτε τι χασατε οσοι δεν στειλατε φωτος :cool:
Ακρυλικα σε καμβα 60Χ50εκ.


http://www.aquatek.gr/rimages/albums-rr289-ravenalex_photo-misc-dsc_0002.jpg


Απαιτω να δωθει παραταση στο διαγωνισμο.
Και μολις γινει αυτο να κερδισω μονο εγω.

Αν δεν γινει αυτο απαιτω να γινει ο πινακας δικος μου οπως και να εχει:D


Υ.Γ. Αλεξανδρε ο πινακας ειναι απλα υπεροχος.....!
Η εικονα μιλαει απο μονη της ...... δεν υπαρχουν λογια.... :)

Προτεινω αν και εσυ εχεις την καλη διαθεση φυσικα(που την εχεις) χρονο(που δεν πρεπει να εχεις) και υλικα (που δεν εισαι υποχρεωμενος να διαθεσεις) το επαθλο για το επομενο διαγωνισμο να ειναι ενας πινακας με θεμα το ψαρακι που θα νικησει σε αυτον το διαγωνισμο που τρεχει.
(Αν ειναι ο προφανης νικητης μονο please μην βαλεις και το μπλε χαλικι!)

Μια προταση κανω απλα μην παρεξηγηθω κιολας ...... :smt052

Γιώργος Κ
13-02-10, 00:03
Το επομενο επαθλο το εχω ζωγραφισει εγω ... Θα σας αρεσει ... απο το νηπιο το τελειοποιω!! :smt020:rolleyes::D

Raven
13-02-10, 00:19
Καλα, ακομα ειναι σαν καρτουν. Αμα δεν μπουν οι σκιες και αν δεν γεμισει , δεν θα δειξει το 100%. Θελει δουλιτσα ακομη αλλα εχω καιρο να τον κανω τελειο μεχρι να τον παραδωσω (αποστειλω).
Ειδατε το μπλε χαλικι; απο αυριο ολοι ξηλωμα και μπλε χαλικακι στα πλεκοενυδρεια σας :D:D

POURITANOS
13-02-10, 00:21
ΤΥΧΕΡΟΣ Ο ΝΙΚΗΤΗΣ που θα πάρει των πίνακα.:smt041

Προτείνω :D
φυσικά και μονό αν θέλει ο δημιουργός του πίνακα .

Να φωτογραφηθεί ο πίνακας από καλή ψηφιακή μηχανή σε μεγάλη ανάλυση ώστε να μπορέσουν αρκετοί από εμάς να αποκτήσουμε ένα υπέροχο αντίγραφο. (υπάρχει και τεχνική που μπορούμε να το τυπώσουμε πάνω σε πανί και μετά από πάνω να περάσουμε ειδικό υλικό και να μοιάζει σαν αληθινός. (και καλά:D)


Μπράβο ΑΛΕΞΑΝΔΡΕ ζωγράφισες !!!

theodarras
13-02-10, 00:25
Να και το βραβειο !
Δεν εχει τελειωσει ακομα ..
Απλα για να παρετε μια ιδεα και να δειτε τι χασατε οσοι δεν στειλατε φωτος :cool:
Ακρυλικα σε καμβα 60Χ50εκ.


http://www.aquatek.gr/rimages/albums-rr289-ravenalex_photo-misc-dsc_0002.jpg
Πατρίδα πάλι ζωγράφισες !

panos1972
13-02-10, 18:17
Ε! Ε! Στημένο!!!! Εδώ φαίνονται τα διαπλεκόμενα!!!

Ο νικητής, διαγωνιζόμενος Νο2. Ancistrus dolichopterus, παίρνει πορτραίτο του διαγωνιζομένου Νο 7. Panaque nigrolineatus(L190), σαν έπαθλο!

Φανταστείτε το ίδιο σε καλλιστεία για την ανακύρηξη της Μισ Πελοπόνησος ας πούμε... Ε! ρε γλέντια!!!!:D:D:D:D:D:D:D:D

Αλέξανδρε τι καμώματα είναι αυτά;

Συγχαρητήρια στο νικητή κι ας μην τον ψήφισα, από τεχνικής απόψεως και μόνο! Το ψαράκι κατακληκτικό!

Μακάρι να συνεχίσουν τέτοιες πρωτοβουλίες!:smt041

kwstas_original
15-02-10, 15:01
Υπαρχει σοβαρο προβλημα κρισης τελικα....

Ψηφιζουμε την πιο καλητεχνικη φωτογραφια,τι δεν καταλαβαινεται?

Ειναι μεγαλη αδικια κετε με να χασει η 6η φωτο (δεν ειναι δικη μου) απο τη 2η.

Μην κοιτατε μονο το ψαρι,που μονο αυτο σας κερδισε,δειτε λιγο και το συνολο....

Συμφωνουσα εξ αρχης με τους ορους του διαγωνισμου,αλλα στην πορεια χαλασε εντελως το πραγμα γιατι κανενας δεν ψηφισε βαση των κανονων....

Κωστα, (συγνωμη βασικα δεν φταις εσυ) αλλα αν μπορεις σε παρακαλω αφαιρεσε τη συμετοχη μου....

Tolis
15-02-10, 15:33
Σε τετοιους διαγωνισμους οσο και σαφεις ναναι οι κανονες (που θα τους ακολουθουσε πιστα μια ενημερωμενη κριτικη επιτροπη πχ), ο κοσμος ο "κοσμενιος" ψηφιζει απλα οτι τον εντυπωσιαζει πιο πολυ, χαλαρωστε.

harris samos
15-02-10, 15:36
ο μουστακιας νο 9 τα σπαει :smt041

Kostas G.
18-02-10, 16:54
Η ψηφοφορία του Γιαγωνισμού Φωτογραφίας Γατόψαρων έληξε στις 4:00 σήμερα με τα εξής αποτελέσματα:
http://www.aquatek.gr/rimages/albums-t244-kostas_g-2010.jpg

Οποιεσδήποτε ψήφοι από εδώ και πέρα δεν θα ληφθούν υπόψη στα αποτελέσματα του διαγωνισμού. Ευχαριστούμε που ψηφίσατε!:);)

alex
18-02-10, 17:06
συγχαρητηρια στον κατοχο του ψαριου αλλα και του πινακα...

πολυ καλη πρωτοβουλια...

kalaxan
18-02-10, 18:49
Ποιος είναι ο κάτοχος του(των) ancistrus να του βάλουμε χέρι για το μπλε χαλίκι..εεε να του πούμε συγχαρητήρια?:grin:

Kostas G.
18-02-10, 19:03
Ο κάτοχος και νικητής ανακοινώθηκε στο αρχικό θέμα του διαγωνισμού;)

Raven
20-02-10, 23:16
O πινακας ολοκληρωθηκε και πριν λιγο παραδωθηκε στην κοπη της πιτας του ΠΣΦΕ.
Συγχαρητηρια για αλλη μια φορα στον νικητη και κατοχο πλεον ενος θαυμασιου πινακα με θεμα εναν Panaque L190. Kαλοριζικος !!!

http://www.aquatek.gr/rimages/albums-tt60-alkorax-dsc_0115.jpg

platy
20-02-10, 23:51
ετσι
αυτα ειναι ...αντε και στον πινακα για τα γραφεια του συλλογου...μπραβο αλεξ

Dimis
20-02-10, 23:58
Σου ειχα εκφρασει τον εντυπωσιασμο μου απο κοντα...Αλλα και παλι συγχαρητηρια,ειναι υπεροχος!

Γιώργος Κ
21-02-10, 00:02
Μπραβο Αλεξ ... :smt041:smt041
Σου ειχα εκφρασει τον εντυπωσιασμο μου απο κοντα...Αλλα και παλι συγχαρητηρια,ειναι υπεροχος!
Τον αλλαξε παλι ... τον ψαρη ηταν σαν να τον εκανε απο την αρχη :o!! Τοσο τελειομανια αυτος ο ανθρωπος! Αλλα και ανιδιοτελεια ... Πραγματικα ειναι στη καρδια μου! :p

Dimis
21-02-10, 00:04
Πες τιποτα ρε αχρηστε για την πιτα.....Κανεις δεν λεει!

Αλέξης6
21-02-10, 00:44
Συγχαρητήρια στον νικητή και στον καλλιτέχνη!!!

halvas69
21-02-10, 02:52
Δεν λέει......άμα δεν τον δείτε live !
Πολύ καλύτερος από κοντά ο πίνακας.
Εύγε κοράκι μου, κρα κρα :) :) :)

Liz@
21-02-10, 03:05
1,2,6 μπραβοστο νικητη, αν και νομιζω οτι αδικειται στη φωτογραφια, ειναι ελαφρως θαμπη...πανεμορφα ολα ομως μπραβο!!:smt041

beat89
21-02-10, 03:17
Ευχαριστω πολυ Raven για τον πινακα.
Ειναι απλα πανεμορφος.:o:o

Coolnick
21-02-10, 10:24
Νο 2 και Νο 6 πολύ καλές... ψηφίζω αυτές...
Βέβαια όλες είναι υπέροχες... και απο ότι φαίνεται σε καποιες φωτογραφίες αδικείται το αποτέλεσμα λόγω φτωχότερης ποιότητας εικόνας... Μπράβο πάντως σε όλες είναι πολύ όμορφες και φυσικά οι πρωταγωνιστές είναι ακομη ομορφότεροι..

thanasis76
21-02-10, 10:45
Νο 2 και Νο 6 πολύ καλές... ψηφίζω αυτές...
Βέβαια όλες είναι υπέροχες... και απο ότι φαίνεται σε καποιες φωτογραφίες αδικείται το αποτέλεσμα λόγω φτωχότερης ποιότητας εικόνας... Μπράβο πάντως σε όλες είναι πολύ όμορφες και φυσικά οι πρωταγωνιστές είναι ακομη ομορφότεροι..

φιλε μου εχει τελειωσει ο διαγωνισμος... :D:D