PDA

Επιστροφή στο Forum : Προετοιμασία "Γερμανικού" γαριδοενυδρείου


Alex_Salonica
08-02-10, 22:50
Λοιπόν αύριο παραλαμβάνω το καινούριο ενυδρειάκι που προορίζεται για τις γαρίδες που καλώς των πραγμάτων θα έρθουν από Γερμανία.

Το aquascape θα περιλαμβάνει λεπτόκοκκη άμμο, ξυλόπετρες, και από φυτά μόνο cristmass moss.

Επειδή όμως δεν έχω τίποτα από τα παραπάνω και επειδή δεν λέει να τρέχω για κανά 2 πέτρες λίγη άμμο και μος(που αν βρω) όποιος μου φέρει και βοηθήσει στο στήσιμο που θα γίνει αυτό το Σάββατο 13/2/2010 και ώρα 6:00μ.μ., θα αμειφθεί!

Η αμοιβή περιλαμβάνει πλουσιοπάροχο γεύμα, μπύρα ή κρασί και γλυκό για επιδόρπιο :p

σ.σ. Θέσεις περιορισμένες! :D

Πάνος
09-02-10, 00:01
Η αμοιβή περιλαμβάνει πλουσιοπάροχο γεύμα, μπύρα ή κρασί και γλυκό για επιδόρπιο :p

σε καλο σου...να ειμαι τοσο μακρια.....
ΦΑΪ...μμμμμμμμμμμμ!!!!!!!!!!!:rolleyes:
αν ημουν θεσσαλονικη θα ερχομουν με 1000...:D

με το καλο ευχομαι...

Γιώργος Κ
09-02-10, 00:06
Βασικα πιο πολυ προσεχε τις συνθηκες που κρατουνται απο τον Γερμανο ... Ρωτα τις παραμετρους νερου που ζουν τωρα και μετα ενημερωσου για τις συνθηκες που πρεπει να κρατιουνται ωστε να κανεις μακροχρονια προσαρμογη! Επισης πρεπει να αφησεις και τον βυθο δηλαδη κανα 2μηνο πριν τις βαλεις.
Μη βαλεις ειδη που υβριδιζουν! Ρωτα τον υπευθυνο σε περιπτωση θανατων στη παραλαβη αν καλυπτει ...
Παρατολμο το εγχειρημα ελπιζω να εχει επιτυχια!

bokostas
09-02-10, 02:28
Αλέξανδρε ξυλόπετρες υπάρχουν (μου έδωσε πολλές ο aquaman -ευχαριστώ Δημήτρη- και περίσσεψαν).
Μάλλον και άμμος θα υπάρχει μέχρι το Σάββατο, για christmass moss δεν μπορώ να βοηθήσω.
Αντε μεγειά το καινούριο, καλογέμιστο και με το καλό να έρθουν και οι "Γερμανίδες".:smt041

nikosm1
09-02-10, 09:40
Αλέξανδρε και από μένα υπάρχουν ξυλόπετρες. Δυστυχώς όμως δεν μπορώ να σου τις φέρω το Σάββατο γιατί θα λείπω το τριήμερο. Άν στο μεταξύ δεν βρείς, η προσφορά μου ισχύει.
Να περάσετε καλά!

neos
09-02-10, 10:20
Εγώ πριν μερικές μέρες πέρασα από pangaia και ανάμεσα σ άλλα που χρειαζόμουν, πήρα ένα 25κιλο μπεζ ψιλόκοκη χαλαζιακή άμμο. Την πήρα για να βρίσκεται και δεν πρόκειται να τη χρησιμοποιήσω άμεσα. Αν σε βολεύει περισσότερο να περάσεις από άνω πόλη αντί για τη Θέρμη, είναι στη διάθεσή σου στην τιμή των 6,5 ευρώ, όσο την πήρα.;)

Alex_Salonica
09-02-10, 11:42
Ωπ! 3ήμερο ε; το είχα ξεχάσει.. άκυρο η μάζωξη! sorry

Ευχαριστώ για τις προσφορές,

Κώστα θα σου στείλω π.μ. να κανονίσουμε

panos1972
09-02-10, 13:22
Και κανένα κυβολιθάκι εάν θέλεις...

bokostas
09-02-10, 13:47
Και κανένα κυβολιθάκι εάν θέλεις...

Ναι, αν έχεις και τσιμεντόλιθους, πλακάκια και κανένα παγκάκι...:D
Δεν φτιάχνει πλατεία ο άνθρωπος, ενυδρείο στήνει βρεεεεεε.

panos1972
10-02-10, 00:43
Ναι, αν έχεις και τσιμεντόλιθους, πλακάκια και κανένα παγκάκι...:D
Δεν φτιάχνει πλατεία ο άνθρωπος, ενυδρείο στήνει βρεεεεεε.

Για ρώτα μήπως πήρε μερικά πρίν από λίγο καιρό από τον mizi....

Alex_Salonica
10-02-10, 00:45
χα χα από τον mizi είχα πάρει κι εγώ για το ταγκανίκα,
πλάκα πλάκα τετράγωνες μια χαρά για πλατείες-πεζοδρόμια :D