PDA

Επιστροφή στο Forum : Γαρίδες στο εσωτερικό φίλτρο


drbig
07-01-10, 10:53
Ζουνε οι γαρίδες στο εσωτερικό φίλτρο? Πριν καποιες(πολλες) μέρες ενας συνφορουμίτης μου έδωσε μια μικρή red cherry. Υπέθεσα οτι την φάγανε τα ψάρια μιας και την είδα μόνο 2 φορες πριν πολλές μέρες και μετά τιποτα.. Σήμερα το πρωί την είδα στην Είσοδο (βραγχια) του εσωτερικού φίλτρου να ζει και να βασιλέυει.... Είναι δυνατόν να μπαινει και να ζει μέσα στο φίλτρο?

thanasis76
07-01-10, 11:00
Ζουνε οι γαρίδες στο εσωτερικό φίλτρο? Πριν καποιες(πολλες) μέρες ενας συνφορουμίτης μου έδωσε μια μικρή red cherry. Υπέθεσα οτι την φάγανε τα ψάρια μιας και την είδα μόνο 2 φορες πριν πολλές μέρες και μετά τιποτα.. Σήμερα το πρωί την είδα στην Είσοδο (βραγχια) του εσωτερικού φίλτρου να ζει και να βασιλέυει.... Είναι δυνατόν να μπαινει και να ζει μέσα στο φίλτρο?

ναι γιατι οχι??
απλα οταν θα μεγαλωσει να προσεχεις που θα μενει.... γιατι καποια στιγμη δεν θα χωραει να περναει απο την μια μερια στην αλλη....:grin::grin::grin:

drbig
07-01-10, 11:03
Ο'τι να ναι, κυριολεκτικα... Απο τη μέρα που ξεκίνησα με τα ενυδρεία, δεν έχουν σταματήσει να με εκπλήσουν τα ζωντανα ουτε μια μέρα...

thanasis76
07-01-10, 11:05
Ο'τι να ναι, κυριολεκτικα... Απο τη μέρα που ξεκίνησα με τα ενυδρεία, δεν έχουν σταματήσει να με εκπλήσουν τα ζωντανα ουτε μια μέρα...

οταν η γαριδες ειναι μικρες οπως και τα ψαρακια ψαχνουν καπου σιγουρα για να νιοθουν ασφαλες....
εκεινη βρηκε την εισοδος του φιλτρου....
:rolleyes::rolleyes::rolleyes:

panos1972
07-01-10, 11:10
Πολλές φορές ζούνε και μέσα στο φίλτρο, στα σκοτεινά! Απλά είναι πιο άχρωμες και πιο μικρές...
Έχω βγάλει από εκεί πολλές φορές όσο τις είχα στο 120άρι με το εξωτερικό φίλτρο.

Μίμης
07-01-10, 11:13
ναι αλλα να προσεξεις το μεγεθος οπως σου ειπς και ο Θανασης.εμενα μια που ειχε μεγαλωσει και δε χωρουσε να περασει το πρασαθησε ..σφήνωσε και στο τσακ να την χασω(κοντεψε να κοπει στα δυο:smt120)

bokostas
07-01-10, 11:36
Συμφωνώ απόλυτα με τον Μάκη.:grin::grin::grin:

Πολλές φορές ζούνε και μέσα στο φίλτρο, στα σκοτεινά! Απλά είναι πιο άχρωμες και πιο μικρές...
Έχω βγάλει από εκεί πολλές φορές όσο τις είχα στο 120άρι με το εξωτερικό φίλτρο.


Οι δικές σου είναι πολύ φυσικό να προτιμούν το φίλτρο από το χαβουζοενυδρείο σου. Κι εγώ στη θέση τους, στο φίλτρο θα ζούσα.:D
Κάνε καμιά τακτική αλλαγή νερού (συχνότερα από κάθε τρίμηνο που κάνεις), να δεις που θα βγαίνουν κι έξω, τεμπελχανείο !!!:smt069