PDA

Επιστροφή στο Forum : τα πανεμορφα νεογεννητα λιφαλιλι μου


λατσε τζενη
13-12-09, 19:10
Το αρσενικο μου το εδωσε ο Dimis1978 και τον ευχαριστω παρα πολυhttp://www.aquatek.gr/vb/picture.php?albumid=240&pictureid=1986

Γιώργος Κ
13-12-09, 19:15
:smt041:smt041:smt041
Να ζησουν τα μικρουλια!!!
Σιγουρεψου για τις μετρησεις σε παρακαλω ... να ειναι σιγουρο οτι αμμωνια = 0 και ΝΟ2 = 0 ... τα μικρα θα εχουν προβλημα αν δεν ειναι ετσι ... το μπολι σε περιμενει αν ... ειναι αστρωτο παλι!!

Dimis
13-12-09, 19:55
Εμ στο ειπα κοριτσι μου...Ειναι καρπερος!
Εμενα μου γεννουσε καθε 20 μερες!
Φυλλαρακι τριμενο σκονη και αλλαγες νερου 20-30% καθε 3 μερες!

almost
13-12-09, 19:57
Πανέμορφη εικόνα, να σου ζήσουν!

MiziGr
13-12-09, 20:42
Τέλεια τα ψαράκια σου!!!

Περιμένουμε φώτο με την εξέλιξή τους.

Να σου ζήσουν

bokostas
13-12-09, 21:00
Η πιο όμορφη εικόνα που έχω δει, μπραβο Τζένη, να σου ζήσουν.:smt041
Βάλε μας κι άλλες τέτοιες υπέροχες φωτογραφίες.

λατσε τζενη
13-12-09, 22:04
Ευχαριστω πολυ ολους
Απολαθστε και αλλες δυο φοτοhttp://www.aquatek.gr/vb/picture.php?albumid=240&pictureid=1987
http://www.aquatek.gr/vb/picture.php?albumid=240&pictureid=1988
-------------------------
:smt041:smt041:smt041
Να ζησουν τα μικρουλια!!!
Σιγουρεψου για τις μετρησεις σε παρακαλω ... να ειναι σιγουρο οτι αμμωνια = 0 και ΝΟ2 = 0 ... τα μικρα θα εχουν προβλημα αν δεν ειναι ετσι ... το μπολι σε περιμενει αν ... ειναι αστρωτο παλι!!
οκ Γεωργο θα μετρησω και θα σου πω
ευχαριστω πολυ
-------------------------
Εμ στο ειπα κοριτσι μου...Ειναι καρπερος!
Εμενα μου γεννουσε καθε 20 μερες!
Φυλλαρακι τριμενο σκονη και αλλαγες νερου 20-30% καθε 3 μερες!
Εννοειτε θα τα προσεχω πολυ
ευχαριστω πολυ και παλι ο αρσενικος δεινει ρεστα

panos1972
13-12-09, 22:10
Πανέμορφα ψάρια!!!!!

maikl
13-12-09, 22:15
....συγχαρητηρια!
:smt041
υ.γ.....προλαβες και τα ειδες που ειναι και πανεμορφα?:D

Πάνος
14-12-09, 00:32
πανεμορφα!!! να σου ζησουν!!:p

prospathw
14-12-09, 00:45
Να σου ζήσουν κι από εμένα!χαζομαμά:-P

ErnieBall
14-12-09, 01:44
και τι ωραια και ζωντανα χρωματα ειναι αυτα!να τα χαιρεσαι ολα!:smt041

agnos
14-12-09, 05:52
Πολύ όμορφα είναι κορίτσι μου μπράβο να σου ζήσουν.

λατσε τζενη
14-12-09, 14:58
....συγχαρητηρια!
:smt041
υ.γ.....προλαβες και τα ειδες που ειναι και πανεμορφα?:D Ειμαι σιγουρη πως αυτοι ειναι οι γονεις τους,και ο μπαμπας τους τα προσεχει παρα πολυ ,λες να μην ξερει τι εκανε...;:D:D
-------------------------
ευχαριστω πολυ παιδια για τα καλα σας λογια:)

halvas69
14-12-09, 15:00
Να τα χαίρεσαι χαζομαμά :) πολύ ωραίο θέαμα.
Αλήθεια μπορείς να μας βάλεις μία φωτογραφία από όλο το ενυδρείο, γιατί μου φαίνεται πολύ ενδιαφέρον το στήσιμό του.

sv2gfx
14-12-09, 16:51
Να σου ζήσουν! Θα ήθελα κι εγώ να βάλω κάποτε.. Ταιριάζουν με τα 2 kribensis που έχω σε 120άλιτρο ενυδρείο με νεον?

Dimis
14-12-09, 17:37
Θα σου σκοτωσουν τα Κριμπενσις και θα σου φανε τα Νεον...

λατσε τζενη
14-12-09, 21:53
Να τα χαίρεσαι χαζομαμά :) πολύ ωραίο θέαμα.
Αλήθεια μπορείς να μας βάλεις μία φωτογραφία από όλο το ενυδρείο, γιατί μου φαίνεται πολύ ενδιαφέρον το στήσιμό του.
ευχαριστω πολυ
Μολης προλαβω θα ανεβασω και αλλες φοτογραφιες

λατσε τζενη
18-12-09, 22:57
http://www.aquatek.gr/vb/picture.php?albumid=240&pictureid=2024

platy
18-12-09, 23:22
ωραιο το ακουασκειπ...:grin::grin:

Αστέριος Μπαζάνης
18-12-09, 23:39
Καλησπέρα παιδιά.Φιλοξενώ και γω τα συγκεκριμενα ψαρακια εδω και 1 μηνα περιπου.Ειναι πανεμορφα και γεματα ζωντανια.Το μονο που εχω παρατηρησει ειναι οτι απο τα 4 τα 2(ποθ εχουν τα πιο εντονα χρωματα)ειδικα το ενα κυνηγαει συνεχως τα αλλα 2 που εχουν πιο ανοιχτα χρωματα.δεν ξερω να ξεχωριζω το φυλλο τους και ηθελα να ρωτησω αν ειναι αρσενικα και κυνηγανε τα θηλυκα οποτε να ηρεμισω γτ πεφτει πολυ κυνυγι λεμε!!!!

υ.γ:τζενη σορρυ αν σου χαλασα το ποστ.:)
να και καποιες φοτο απο τους ταραξιες.

ευχαριστω για οποιες απαντισεις δοθουν.

Dimis
19-12-09, 01:03
Αυτο που τα κηνηγαει ειναι το κυριαρχο αρσενικο,το τεταρτο της παρεας που απλα κοβει ανεμελο βολτες και συμπαρισταται στον κυριαρχο ειναι η κοπελια του,οποτε κρατας τα 2 τους και διωχνεις τα αλλα 2...

λατσε τζενη
19-12-09, 17:46
Καλησπέρα παιδιά.Φιλοξενώ και γω τα συγκεκριμενα ψαρακια εδω και 1 μηνα περιπου.Ειναι πανεμορφα και γεματα ζωντανια.Το μονο που εχω παρατηρησει ειναι οτι απο τα 4 τα 2(ποθ εχουν τα πιο εντονα χρωματα)ειδικα το ενα κυνηγαει συνεχως τα αλλα 2 που εχουν πιο ανοιχτα χρωματα.δεν ξερω να ξεχωριζω το φυλλο τους και ηθελα να ρωτησω αν ειναι αρσενικα και κυνηγανε τα θηλυκα οποτε να ηρεμισω γτ πεφτει πολυ κυνυγι λεμε!!!!

υ.γ:τζενη σορρυ αν σου χαλασα το ποστ.:)
να και καποιες φοτο απο τους ταραξιες.

ευχαριστω για οποιες απαντισεις δοθουν.
O dimis1978 ξερει πολυ καλα και εγω τωρα τα μαθενω,ειναι οντως πολυ ωραια τα ψαρακια μας αλλα μαλλον θα πρεπει να το απομακρηνεις το ενα ζευγαρι για να σταματαει το κυνυγι.

snakepanos
19-12-09, 19:38
Καλησπερα,και εγω εβγαλα jewel κιχλιδες ,ανεβασε θερμοκρασια ,τα δικα μωρα ειναι τωρα 5 ποντους ,να ξερεις τρωνε πολυ ,τρωνε ακομα και τα αδερφια τους,νατα ταιζεις πολυ ,εμενα μηνανε τα μισα ,αν θελεις να μαθης κατι στειλε μου πμ
-------------------------
Λαθος εγω τα χωρισα απο τους γονεις κρατησα μονο 7 μαζι με το ζευγαρι και ακομα τρωγονται μεταξι τους ,δυστηχως δεν μπορω να στειλω φωτο δεν ξερω πως.ΑΝ θελετε να μαθετε κατι για αυτες της κιχλιδες μπορω να βοηθεισω.

λατσε τζενη
21-12-09, 10:06
Καλησπερα,και εγω εβγαλα jewel κιχλιδες ,ανεβασε θερμοκρασια ,τα δικα μωρα ειναι τωρα 5 ποντους ,να ξερεις τρωνε πολυ ,τρωνε ακομα και τα αδερφια τους,νατα ταιζεις πολυ ,εμενα μηνανε τα μισα ,αν θελεις να μαθης κατι στειλε μου πμ
-------------------------
Λαθος εγω τα χωρισα απο τους γονεις κρατησα μονο 7 μαζι με το ζευγαρι και ακομα τρωγονται μεταξι τους ,δυστηχως δεν μπορω να στειλω φωτο δεν ξερω πως.ΑΝ θελετε να μαθετε κατι για αυτες της κιχλιδες μπορω να βοηθεισω.
Πανο καλως ηρθες και ολας
ειναι αληθεια οτι τρωνε πολυ εχω αφξησει τη δοση τους και παλι ερχοντε πανω μου σαν πεινασμενα, και τα μωρα τωρα εχουν ψιλομεγαλωσει δεν ξερω αν τρωνε τα αδερφηα τους αλλα ο πατερας τους τα προσεχει παρα πολυ

snakepanos
22-12-09, 14:38
Πανο καλως ηρθες και ολας
ειναι αληθεια οτι τρωνε πολυ εχω αφξησει τη δοση τους και παλι ερχοντε πανω μου σαν πεινασμενα, και τα μωρα τωρα εχουν ψιλομεγαλωσει δεν ξερω αν τρωνε τα αδερφηα τους αλλα ο πατερας τους τα προσεχει παρα πολυ
Γεια σου τζενη δε θελω να σε απογοητευσω αλλα μετα απο καιρο μολις μεγαλοσουν θα αρχεισουν να τρωγοντε μεταξι τους.

fishme1
22-12-09, 16:20
για να γινει αυτο θες κανενα 3-5μηνο
απλα οσο πιο γρηγορα μπορεις χωρισε τα σε αλλο ενυδρειο απο τους γονεις

καθημερινες αλλαγες νερου να μην μεινουν μικρα
και σιγα σιγα αρχιζεις να τα δινεις

halvas69
22-12-09, 22:03
Ευχαριστώ που ανέβασες την φωτογραφία, όντως είναι ωραία στημένο και θα γίνει ακόμα καλύτερο.

λατσε τζενη
24-12-09, 19:05
Καλησπερα παιδια
Αληθεια δεν ξερω τι να κανω ;ειναι πολλα και μεγαλωνουν σιγα σιγα να μπορουσα να τα κρατησω ολα αλλα πολυ φοβαμε πως δεν θα με αφησουν να φτιαξω και αλλο ενυδρειο.15 μερων ειναι εχω καιρο να τα χωρισω ετσι δεν εινα; το δευτερο ενυδρειο θα ειναι βοηθητικο να εχω τα μωρα εκει μεχρι να τα δωσω ολα λογικα;με βλεπω να στεναχωριεμαι...:smt009.τωρα που μεγαλωνουνε με εχουν συναρπασει πιο πολυ,κυνηγανε το φαι τους,μου εχουν αμορφηνει και το χωρο δεν υπαρχει αλλος τροπος να τα κρατησω;
-------------------------
Ευχαριστώ που ανέβασες την φωτογραφία, όντως είναι ωραία στημένο και θα γίνει ακόμα καλύτερο.
Ευχαριστω ,θα βαλω και αλλα φυτα βεβεα αλλα προσεχω τα μωρα τωρα για αυτο δεν κανω αλλαγες