PDA

Επιστροφή στο Forum : stenopus hispidus η....... mantis shrimp


panoscorfu
30-11-09, 00:35
Καλησπερα παιδια μια απορια οσο αφορα την γαριδα stenopus hispidus η οποια ειναι και καλα reef safe... αντε και ειναι γιατι κοραλια δεν την εχω δει να πειραζει, fish safe ομως με τιποτα τουλαχιστον οι δικιες μουzw χθες βραδυ με το που εσβησαν τα φωτα και εμειναν οι moon light παρατηρησα την εξης κινηση οι δυο απο τις τρεις stenopus στριμωξαν αναμεσα τους το Nemateleotris decora και μετα απο πεντε λεπτα το εκαναν μεζε μαλιστα ειχαν και καυγα μεταξυ τους ποια θα προτοφαει :smt084 χθες η ιδια ρατσα γαριδα σε νανο ενος φιλου εκανε γευμα ενα απιστευτα ομορφο goby Stonogobiops yasha τι γινετε βρε παιδια και να ειχε πανσελη:grin:νο θα ελεγα.. Τωρα μου παει στο μυαλο για καποια γκομπακια που ειχα και δεν εχω ποια:(.Για πειτε καμια γνωμη ειχατε ιδια εμπειρια κανεις? τι μου προτεινετε να τις βαλω στα καρβουνα και να σας καλεσω για κανα ουζακι:D

enzo
30-11-09, 12:32
εχω magnifica και χρωμιδες πολυ καιρο με stenopus και δεν μου εχει πειραξει τιποτα αλλα αν καποιο μικρο ψαρι ειναι πληγωμενο η αρρωστο θα δοκιμαση να το κυνηγηση....
επισης πολες φορες θα την δεις πανω σε νεκρο ψαρι η οποια ομως δεν ευθυνεται για τον θανατο του..
εγω μαλλον θα την σουταρω καποια στιγμη οχι γι αυτο, αλλα για το οτι κλεβη το φαγητο απο τα lps οταν τα ταιζω....:smt120