PDA

Επιστροφή στο Forum : ΚΑΤΑΣΚΕΥΗ ΛΙΜΝΗΣ


Serifis
28-09-09, 09:49
Καλημερα σε ολους!!
Ειμαι Λατρης της φυσης και καταλαβαινετε οτι δεν βλεπω την ωρα να την μεταφερω στον κηπο μου!!
μετα απο καποιες δημιουργιες στον κηπο αποφασησα να φτιαξω μια μικρη λιμνουλα!ειμαι εντελως αρχαριος ομως και οχι και κανενας πλουσιος! :)
διαβασα αρκετα site και πηρα καποιες πληροφοριες αλλα για να πω την αληθεια δεν εχω βγαλει ακρη!!!
Για αρχη εχω σκαψει και εχω διαμορφωσει το πως θα ειναι η λιμνη!!
α= Τωρα εχω κολησει με τα υλικα επιστρωσης!!
Μπορειτε να μου προτεινετε οικονομικες λυσεις?????
β= Τα ρευματα για φωτισμο πρεπει να τα περασω περιμετρικα της λιμνης η απο μεσα?
γ= Στα πλαγια της λιμνης θα φτιαξει ο αδερφοσ μου(ζωγραφος) βραχους σκαλιστους σε αλφα μπλοκ!θα ειναι περιπου 2μετρα!τι μηχανημα πρεπει να παρω για να τραβαει το νερο απο την λιμνη και να το ριχνει απο τους βραχους!?

αυτα προς το παρον!!οτιδηποτε αλλο θα σας ενημερωσω!!
εντος της ημερας θα ανεβασω και φωτος αλλα και θα σας δωσω τις διαστασεις!!!

ευχαριστω προκαταβολικα!!
καλη σας μερα και παλι!!

Andros
28-09-09, 19:28
Καλημερα σε ολους!!
Ειμαι Λατρης της φυσης και καταλαβαινετε οτι δεν βλεπω την ωρα να την μεταφερω στον κηπο μου!!
μετα απο καποιες δημιουργιες στον κηπο αποφασησα να φτιαξω μια μικρη λιμνουλα!ειμαι εντελως αρχαριος ομως και οχι και κανενας πλουσιος! :)
διαβασα αρκετα site και πηρα καποιες πληροφοριες αλλα για να πω την αληθεια δεν εχω βγαλει ακρη!!!
Για αρχη εχω σκαψει και εχω διαμορφωσει το πως θα ειναι η λιμνη!!
α= Τωρα εχω κολησει με τα υλικα επιστρωσης!!
Μπορειτε να μου προτεινετε οικονομικες λυσεις?????
β= Τα ρευματα για φωτισμο πρεπει να τα περασω περιμετρικα της λιμνης η απο μεσα?
γ= Στα πλαγια της λιμνης θα φτιαξει ο αδερφοσ μου(ζωγραφος) βραχους σκαλιστους σε αλφα μπλοκ!θα ειναι περιπου 2μετρα!τι μηχανημα πρεπει να παρω για να τραβαει το νερο απο την λιμνη και να το ριχνει απο τους βραχους!?

αυτα προς το παρον!!οτιδηποτε αλλο θα σας ενημερωσω!!
εντος της ημερας θα ανεβασω και φωτος αλλα και θα σας δωσω τις διαστασεις!!!

ευχαριστω προκαταβολικα!!
καλη σας μερα και παλι!!

Καλωσορισες φιλε....
Για να απαντηθουν τα ερωτηματα σου θα πρεπει πρωτα να δωσεις τις διαστασεις της λιμνης σου για να ξερουμε με τι εχουμε να κανουμε.......σωστα????;)

Περιμενουμε τις φωτο.....

Serifis
29-09-09, 12:12
Oκ.αν προλαβω θα τις βγαλω σημερα γιατι εχτες δεν προλαβα με την δουλεια!!