PDA

Επιστροφή στο Forum : Πρόβλημα σε ενυδρείο ELITE


Κλεόβουλος
19-09-09, 14:08
Παιδιά έχω ένα ELITE EF-1200.Το τελευταίο καιρό βλέπω να στάζει απο 1-2 σημεία,απο εκεί που τελειώνει η πλαστική μπορντούρα του καπακιού.
Έχει κάποιος το ίδιο?
Ελπίζω να είναι απο υδρατμούς της εξάτμισης που πέρασαν ανάμεσα στο καπάκι και το γυαλί.
Λέτε ν΄αρχίσω ν' ανησυχώ?:(

yiapas
19-09-09, 14:57
Παιδιά έχω ένα ELITE EF-1200.Το τελευταίο καιρό βλέπω να στάζει απο 1-2 σημεία,απο εκεί που τελειώνει η πλαστική μπορντούρα του καπακιού.
Έχει κάποιος το ίδιο?
Ελπίζω να είναι απο υδρατμούς της εξάτμισης που πέρασαν ανάμεσα στο καπάκι και το γυαλί.
Λέτε ν΄αρχίσω ν' ανησυχώ?:(
μην ελπίζεις αυτό είναι:grin:
το ίδιο αντιμετώπισα και εγώ...

Κλεόβουλος
19-09-09, 19:17
Πως το έλυσες?
Επειδή στα κοψίματα που έχει το καπάκι για τα καλώδια υπάρχει κενό ανάμεσα στο πλαστικό και το γυαλί,σκέφτομαι να βάλω λίγη σιλικόνη.
Λες να περνάει απο κεί?

yiapas
20-09-09, 08:12
Πως το έλυσες?
Επειδή στα κοψίματα που έχει το καπάκι για τα καλώδια υπάρχει κενό ανάμεσα στο πλαστικό και το γυαλί,σκέφτομαι να βάλω λίγη σιλικόνη.
Λες να περνάει απο κεί?
μπορεί και απο εκεί...αλλά εγώ απο εκεί που στάζει πιστευω οτι έχει το πρόβλημα και κάπως θα πέρασε η υγρασία..
απλά το καθαρίζω καλά και απο μέσα και απ'έξω και σταματάει το πρόβλημα
μπορεί όμως κατα καιρούς να το ξανακάνει....

Yiannis59
20-09-09, 09:53
Πως το έλυσες?

Μου το χαρισε και τωρα εχω εγω το πρόβλημα χε χε χεzw:D

ANEMOS
20-09-09, 13:39
Το ειχα και εγω αυτο το προβλημα,οτι και αν εβαλα εσωτερικα καποια στιγμη παλι εβγαζε,τελικα εβαλα σιλικονη εξωτερικα αναμεσα πλαστικο και τζαμι και εδω και κανα χρονο δεν εχει σταξεο σταγονα

Κλεόβουλος
20-09-09, 18:53
Σας ευχαριστώ παιδιά.
Αν είναι έτσι θα το παλέψουμε-γιατί δεν είμαι τώρα για άλλο ενυδρείο:D